Grumman F-9F Panther modeli inşaatı ("Dahta"dan model jet yapımı )

Perçinsayar tayfası tabiri çok hoşuma gitti. Ama sanki sen de o tayfaya çok yakın duruyorsun? :D

Benim icadım değil, uluslararası modelci camiasında sık kullanılan bir ifade.

Ben işin o tarafında değilim, yoksa panter uçamazdı hala :) O denli detaya girmem, giremem de girmek istemem de :) benim için önemli olan görüntüsyle uçuşuyla olabildiğince gerçeğine benzemesi. Gerçek uçakta 40bin perçin var diye hepsini modele koymaya çalışmam :) öte yandan, özellikle mekanik aksamları gerçeğine yakın veya aynı mekanizmalarla modelde de benzeştirmeye çalışmayı severim, bunun altında da genellikle o gerçek uçağın mekaniklerini tam olarak anlama isteği yatıyor :)

Yanlış anlaşılmasın! Ben seni kesinlikle eleştirmiyorum. Tam aksine çok büyük bir iştahla takip ediyorum "eserlerini".
Ben daha ziyade işi yaparken keyif alma kısmındayım. Ama senin kadar ayrıntıya dikkat etmeye kalkarsam, o iş (benim için) keyif aracı olmaktan çıkıyor...

...
Buarada ben de elalemin makinasıyla gerdeğe giriyorum ya neyse ???

...

Makinamız bu:
Küçük bir masaüstü mürekkep püskürtmeli yazıcı boyutlarînda birşey. (Mavi Folyo genişliği 200mm, bunu referans alabilirsiniz)

İçinde mürekkep püskürten kafa yerine içinde no:11 bıçak olan bir kafa var ve bu bıçakla folyoyu kesiyor.
...

Bu makinayla mı, tehlikeli olmuyor mu? :eek:

Sol tarafın tüm büyük yazıları eklendi :thumbup:

Panther karakter bulmaya başladı. Diğer taraf için de tüm maskeler kesildi hazır. Küçük airbrush/kompresör ikilisiyle çalıştığım için ev içinde zahmetsizce boyanıyor. Bu akşam diğer taraf da boyanmış olur. Kanatların komple yeniden boyanması gerektiği için kanattaki işaret ve yazıları biraz daha bekleteceğim.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Panther karakter bulmaya başladı. Diğer taraf için de tüm maskeler kesildi hazır. Küçük airbrush/kompresör ikilisiyle çalıştığım için ev içinde zahmetsizce boyanıyor. Bu akşam diğer taraf da boyanmış olur. Kanatların komple yeniden boyanması gerektiği için kanattaki işaret ve yazıları biraz daha bekleteceğim.
Çok güzel oluyor maşallah diyelim de nazara gelmesin :D

Sağ taraftaki seri numarası haricinde gövdedeki tüm büyük işaret ve yazılar tamamlandı.

Sağ tarafın seri numarasını da rudder servosuna bir kapak sistemi uydurduktan sonra ekleyeceğim.

Uçak hayli gerçekci görününüm kazandı. Ellerinize emeğinize sağlık. :saygilar::thumbup:
Bundan sonraki paylaşım fotoğraf ve videolarının masa üstü filan yerine daha gerçekçi ortamlarda (pist, uçuş anı vs.) alınıp yayınlanması modelin kişiliğine saygı göstermek anlamı taşır gibi. :):yuppi::D

Bu haftasonu uçuş yok mu kardeşim ?

Var adminim :) dün yorgundum gitmedim ama bugün öğleden sonra seansı yapacağım. Yine yağmur ihtimali var ama hayırlısı :)

Uçak hayli gerçekci görününüm kazandı. Ellerinize emeğinize sağlık. :saygilar::thumbup:
Bundan sonraki paylaşım fotoğraf ve videolarının masa üstü filan yerine daha gerçekçi ortamlarda (pist, uçuş anı vs.) alınıp yayınlanması modelin kişiliğine saygı göstermek anlamı taşır gibi. :):yuppi::D

Teşekkürler :) öneri yerinde, dikkate alacağım :) :saygilar: