Grumman F-9F Panther modeli inşaatı ("Dahta"dan model jet yapımı )

• Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan ÜYE olunuz

Eğer eski üyemizseniz, MEVCUT Kullanıcı ADI ve ŞİFRENİZİ aynen kullanabilirsiniz. Eğer girişte sorun yaşıyorsanız, lütfen şu konuya TIKLAYINIZ.

Türker Akgün

Moderator
İlgi Alanı
Heli
Şimdi bu sistemi denemek için birtane replika panter yapmamız gerekir diye düşünüyorum. Düşünmekle kalmıyor hatta talep ediyorum. :laugh:

Orjinal panterle denenir mi bu ? Bildiğin mancınık. :rolleyes: Ayrıca denize düşecek uçağımız mı var bizim, pek hoşlanmadım. :(
Eğer illaki olacaksa uçak gemisi de lazım. :p

İlgi Alanı
Uçak
Açıkçası daha önceki mesajları okuyunca ben de en azından bir güverte modeli canlandırdım hayalimde :D

Meğer sadece ipmiş :rolleyes:
Açıkçası tam anlamıyla çalışan bir kablo sistemi yapmak için de kafa yormadım değil, sonuç; sistemi tasarladım da her hafta piste sök/tak yapmak zor... Askeriyeden meydanı satın almak için girişimlerde bulunmaya başladım ama, pist benim olunca sabit bir sistem yerleştireceğim ;D;D:evil::evil::evil:

Mehmet Sarıkaya

Tecrübeli Uye
İlgi Alanı
Uçak
Açıkçası daha önceki mesajları okuyunca ben de en azından bir güverte modeli canlandırdım hayalimde :D

Meğer sadece ipmiş :rolleyes:
Aynen, şöyle Grumman F-9F Panther in boyutlarına uygun bir uçak gemisi modeli mi diye aklıma geldi...😳:laugh:

İlgi Alanı
Uçak
Aynen, şöyle Grumman F-9F Panther in boyutlarına uygun bir uçak gemisi modeli mi diye aklıma geldi...😳:laugh:
Pekala, USS Midway diyelim misal... boy 305 metre, Pantherin ölçeği 1/6.33, ne yapar? 48m.
Guzel, yapmaya yaparım, ama bir sorun var, bugune kadar en fazla 12m boyunda tekne kullandım... neyse ona da alışırız diyelim. Peki yarın bigün memlekete getireyim desem? Basra körfezine girsem İranlılar vurur kesin, kızıldeniz ve süveyş desem, Somalili korsanlar var...Ümit burnunu dönüp gelsem, “roaring forties” var, panter silinir süpürülür güverteden...

yok vazgeçtim ben bu işten :embarras:

:evil::evil::evil:

Mehmet Kucuksari

Administrator
İlgi Alanı
Heli
ben de ilerde panterin kuyruğuna kancayı eklediğim zaman, eğer şu an kafamda olduğu gibi hareketli yapmayı başarabilirsem o zaman da pistte 2’şer metre aralıklarla (tam skeyl sayılır :) ) 4 hat ip gereceğim (merak etmeyin uçları boşta olacak :) ) uçağın hangi ipi kaptığına bakarak da her inişe bir puan vereceğim :)
Hadi bakalım daha neler okuyup, göreceğiz ;D:lollol: :thumbup::bravo:

Mehmet Sarıkaya

Tecrübeli Uye
İlgi Alanı
Uçak
bugune kadar en fazla 12m boyunda tekne kullandım... neyse ona da alışırız diyelim. Peki yarın bigün memlekete getireyim desem? Basra körfezine girsem İranlılar vurur kesin, kızıldeniz ve süveyş desem, Somalili korsanlar var..
48 mt kullanabiliyorum. (yaşasın kendime iş buldum) :laugh:
Kızıldeniz"somalili korsanlar" konusunda da yardımcı olurum. Deneyimimiz var.:coolxf:
48 mt. tekneyi fırçalı mı yapsak, fırçasız mı yapsak gibi setup problemlerini çözümü ile uğraşmak zor. :rolleyes:
Vaz geçme kararı yerinde bence.:lol:

İlgi Alanı
Uçak
48 mt kullanabiliyorum. (yaşasın kendime iş buldum) :laugh:
Bu harika haber iste :thumbup: iki kaptanla yol daha da eglenceli olur hem!

Kızıldeniz"somalili korsanlar" konusunda da yardımcı olurum. Deneyimimiz var.:coolxf:
Su deneyimi merak etmedim degil hani :) ama bu bilgiyle benim kafamdaki butun soru isaretleri silindi... Hindistanda tersaneleri olan bir arkadasim var burda, hemen haber vericem, uygun boyutta bir kuru havuzu ayarlasin, ben de tasarima basliyorum :halay:

48 mt. tekneyi fırçalı mı yapsak, fırçasız mı yapsak gibi setup problemlerini çözümü ile uğraşmak zor. :rolleyes:
Bunu dert etmeye hic gerek yok, buhar turbini olacak "kayigimizda", buhar icin de ufak bir nukleer reaktor fazlasiyla yeterli olur. Itu enerji bilimleri enstitusunun nukleer reaktorunde calisan arkadaslarim var, 15-20 gr bisey yollasalar yeter bize :lollol::evil::saygilar: