Grumman F-9F Panther modeli inşaatı ("Dahta"dan model jet yapımı )

Abi bu baskı yapılırken parça devrilmiyor mu çünkü ağırlık merkezi baya sağda gözüküyor.

Devrilmese iyi olur :evil:

Parça tabana yapıştığı için normal koşullarda ağırlığından dolayı devrilmez. Ama bazen ilk katmanın yapışması iyi olmazsa kafanın hareketleri vs sırasında parça tabandan kopabiliyor. Baskı da komple çöp oluyor o zaman. Aslında bu parça için tabana biraz etek eklemek daha iyi olurdu (taban ile arasındaki temas yüzeyini arttırmak açısından) ama bu haliyle deneyeyim dedim. buarada parçanın içi boş ve kenarları sadece 0.8 mm kalınlığında bir kabuk şeklinde basılıyor şu anda.

• Beğen
Tepkiler: Burak ERDOĞAN
Abi sana soru sormayi cok seviyorum :) her sorumun karsiligi bir bilgi bankasi halinde dönüyor :) ilk siradaki avantajlarin bir kismini dusunmustum ozellikle cg konusunda cok avantaj sagliyor fakat olasi dezavantajlari okuyunca olmasada olurmus:hoppa: saka bir yana tecrubeleriniz sayesinde modelcilik ve gercek ucaklar namina cok sey ogreniyoruz. Tesekkurler :saygilar:

5. Günün şafağında doğuya bakın demişti Gandalf!
3. Günün sonunda kesilmiş bir kanopim oldu benim de :lol::lol::lol:

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Sanki uçağa benziyor artık biraz biraz :)

Kanopiyi hazır aldık değil mi ?

Daha kutu içinde dahta halindeyken bile biz bunu uçağa benzetiyorduk Evren hocam :laugh::laugh:

Kanopi hazırdı hazır olmasına ama çerçevesinden kesilip ayrılması gerekliydi. Bilen bilir bela bir iştir bu ve hata kabul etmez, kanopi çöp olur yada façalı gezer :)
Bu kanopi de biraz büyücek olunca plastik de bihayli kalındı, şaka değil, gerçekten 3 günde kesip çıkartabildim. Net zaman muhtemelen bir iki saattir ama fena halde parmak yoran, acele edince hata olması garanti olan, sabırsızlığa yer olmadan dinlene dinlene yapılması gereken bir iş...

Kesilecek hattı maske bandıyla işaretleyip dikkatlice jiletle aynı hat üzerinde gide gide kestim...

Buarada şu an 2.5 ay oldu inşaata başlayalı, bu kadar sürede neredeyse kaba ahşap inşaat bitmek üzere, ben bile hayret ediyorum bu hıza :)

İnsan takip edildiğini bilince daha bir motive oluyor belkide Evren hocam. :laugh:;D

:RCKolik: sayesinde yıllarca bitmeyen Hurricane bitti uçtu, 2.5 ayda Panther oluştu, bir sabah uyanıp yanımda Airacobra’yı bulacağım diye korkuyorum :lol::lol::lol:

Bilen bilir bela bir iştir bu ve hata kabul etmez, kanopi çöp olur yada façalı gezer :)
Bu kanopi de biraz büyücek olunca plastik de bihayli kalındı, şaka değil, gerçekten 3 günde kesip çıkartabildim. Net zaman muhtemelen bir iki saattir ama fena halde parmak yoran, acele edince hata olması garanti olan, sabırsızlığa yer olmadan dinlene dinlene yapılması gereken bir iş..
Buna benzer ama çok daha ince ve küçük bir plastiği kesmek zorunda kaldım zamanında. Tam da dediğin gibi 2 tanesi çöp olmuştu :D
Buarada şu an 2.5 ay oldu inşaata başlayalı, bu kadar sürede neredeyse kaba ahşap inşaat bitmek üzere, ben bile hayret ediyorum bu hıza :)
Aman aman "Maşallah" diyelim nazar değmesin %p

Güzel müzik seçimi ve düzenleme ile güzel bir çalışma olmuş, Evren hocam :halay:

Tıp çok ilerledi Adminim, hepsini telefon otomatik yaptı :) (sarkıyı ben seçtim ama :) ) aslında zaman harcayıp fotoları tek tek seçseydim daha anlamlı bişey de çıkabilirdi :)