Günün Fotosu

Bu aralar eski dosyalarımı karıştırmaya merak saldım :p

yine bir nostaljik foto gelsin:

Tarih 29 ocak 2006, yer Orhangazi model Uçak alanı

O zamanlarki filom ve ben :)

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

CMP PRO Cessna 182 ve OS 70FL 4 zamanlı motor, Phoenix Sonic LW ve GMS 32 motor, Elektrikli GWS Bf-109 ve inşaat halindeki Airsail kitinden yaptığım DHC-1 Chipmunk (güneşlenip kemikleri güçlensin, diğer uçakları izleyip uçmayı öğrenmeye başlasın diye sahaya getirilmişti)

Ben de fırsat buldukça gitmeye çalışırdım oraya. Hatta 2m yarışmalarının başlangıcına vesile olan Mart Güneşinin ilk uçuşlarını orada yapmıştık. Muhtemelen benim de vardır birkaç resmim. Ama resimlerin olduğu diske çocuklar küçükken tepik atmıştı, o yüzden, disk duruyor da, içindekilere ulaşamıyorum. :cry:

Ben de fırsat buldukça gitmeye çalışırdım oraya. Hatta 2m yarışmalarının başlangıcına vesile olan Mart Güneşinin ilk uçuşlarını orada yapmıştık. Muhtemelen benim de vardır birkaç resmim. Ama resimlerin olduğu diske çocuklar küçükken tepik atmıştı, o yüzden, disk duruyor da, içindekilere ulaşamıyorum. :cry:

Acaba orada hiç denk gelmiş olabilir miyiz diye düşünüyorum... benim için çok keyifli yıllardı, o zamanlar Bursa’da yaşıyordum ve her fırsatta gidiyordum, uçuş bahane modelcilerle, özellikle de Oktay abi ile modelci sohbeti şahane...

Yanlış hatırlamıyorsam ilk 2m yarışması da Orhangazi’de yapılmıştı. Saha motorlu uçuş için çok güzel olsa da planör yarışması için o kadar da uygun değil malesef.

Bence günün resmi* bu, tamir ettiğim halde aynı arızayı verdi :coolxf: Siyah daire ile belirttiğim galiba motora giden çıkışlardan biri olduğu için mosfet. Bu eleman, geçen sefer arabayı kullanırken duman çıkarıp yerinden oynadı. Epey uğraştıktan sonra yerine yerleştirdim. Fakat yine aynı arızayı yaptı, üstelik bu sefer kart tamamen yandı :( Bataryayı taktığımda alıcının ışığı bile yanmıyor artık :D
Ek: *Günün resmi değil günün fotoğrafı

Tel kontrol model uçakların öncülerinden, modelcilikle ilgili bir çok icadı bulunan Amerikalı Jim Walker'ın icat ettiği ilginç bir kontrol yöntemi. Modelde bir hoparlör var, bu hoparlör mikrofon görevi görüyor. Modelci bir düdüğü öttürünce modeldeki mikrofon kumanda yüzeylerini hareket ettiriyor. Uzak mesafelerde kontrolun zor olduğu söyleniyor.

Web sitesi: