Gyro seçimi ve yeni uçak önerisi…

Öncelikle ellerine sağlık model çok güzel ve efsane uçuyor. Modelin planını sen mi çizdin yoksa hazır olarak mı aldın. Rica etsem paylaşabilirmisin veya planı bulduğun yeri söylermisin?

Şimdiden teşekkürler. Kırımsız uçuşlar!
Olsun ben yine de planların yerini belirtmek için buraya link koyayım.

Bu linke girip en aşağı inince

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

böyle bir yer çıkıyor.
Planlarda [TİLED] olan a4 kağıtlara bölünmüş versiyonu, diğerinde bölünen bir yeri yok kanat hariç. Ben a4 kağıtlara çıkartıp birleştirdim ve kestim sonra da fotobloğun üzerine kağıtları koyup oynatmadan kenarlarından geçtim ardından fotobloğu kestim.
Kağıtları fotobloğa yapıştıranlar da var ama ben böyle yaptım. Çünkü kanadın yarısı vardı planda eğer ben kanadın bulunduğu kağıdı yapıştırsaydım diğer kağıda tam olarak kanadın detaylarını geçiremezdim. Birazcıkta çizme işini sevdim sanırım. Yapanlara kolay gelsin.

Son düzenleme:
Olsun ben yine de planların yerini belirtmek için buraya link koyayım.

Bu linke girip en aşağı inince

böyle bir yer çıkıyor.
Planlarda [TİLED] olan a4 kağıtlara bölünmüş versiyonu, diğerinde bölünen bir yeri yok kanat hariç. Ben a4 kağıtlara çıkartıp birleştirdim ve kestim sonra da fotobloğun üzerine kağıtları koyup oynatmadan kenarlarından geçtim ardından fotobloğu kestim.
Kağıtları fotobloğa yapıştıranlar da var ama ben böyle yaptım. Çünkü kanadın yarısı vardı planda eğer ben kanadın bulunduğu kağıdı yapıştırsaydım diğer kağıda tam olarak kanadın detaylarını geçiremezdim. Birazcıkta çizme işini sevdim sanırım. Yapanlara kolay gelsin.
Çok teşekkürler Ali:saygilar:
Kırımsız uçuşlar!

Tebrik ederim. Guzel adımlarla ilerliyorsun kardeşim. Senden kanattan çift motorlu modelde bekliyorum. :) Bu arada uçuş alanıda baya musait malesef heryerde bulunmuyor.

Hayırlı pazarlar herkese.
Bugün sabahın beşinde kalkıp altısında uçuş yaptım.
Bizim Samsundaki uçuş pistinin yeri çok güzel gerçekten, deniz manzaramız var.
Ama maalesef pistte kafa çekenler, piknik yapanlar ya da araba sürmeyi öğrenenler yüzünden ve özellikle cam kırıklarından geçilmez halde, bu yüzden sabah uçtum.
Bu sefer kamera ile uçurdum.
Kalkış kütlesi 1246 grama çıktı ama uçuşa kayda değer bir etkisi olmadı.
Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Ama maalesef pistte kafa çekenler, piknik yapanlar ya da araba sürmeyi öğrenenler yüzünden ve özellikle cam kırıklarından geçilmez halde, bu yüzden sabah uçtum.
Fotobloğun ölçüleri neler, kaç adet kullandın, nereden aldın ?

Eline emeğine sağlık, Uçuş çok güzel, aracın karakteri çok iyi, video kalitesi ayrı güzel.:)
Kırımsız uçuşlar:saygilar:

Harikulade :bravo::bravo:

Bir soru, kamerayı uçağa bağladığın bağlantı elemanı nedir? Sabit bir bağlantı değil gibi ama gimble gibi birşey de değil sanki.. Merak ettim.

• Beğen
Tepkiler: Türker Akgün
Harikulade :bravo::bravo:

Bir soru, kamerayı uçağa bağladığın bağlantı elemanı nedir? Sabit bir bağlantı değil gibi ama gimble gibi birşey de değil sanki.. Merak ettim.
Aslında kamera sabit ama GoPro’nun Hypersmooth diye bir özelliği var, bu özellik aslında görüntüyü bir miktar kırparak kameranın ani hareketlerde daha yumuşak görüntü vermesini sağlıyor. Ayrıca kameranın 360 derecedelik dönüşlerini sabitleyen bir özelliği de var. Mesela uçakla roll yaptık diyelim, normalde kamerada görüntünün dönmesi lazım ama görüntü sabit duruyor. Güzel bir cihaz alacaklara tavsiye ederim.

Sıcak silikonla ve kendi yapışkan bandı ile yapıştırdım, bayağı sağlam yapıştı.

Aslında kamera sabit ama GoPro’nun Hypersmooth diye bir özelliği var, bu özellik aslında görüntüyü bir miktar kırparak kameranın ani hareketlerde daha yumuşak görüntü vermesini sağlıyor. Ayrıca kameranın 360 derecedelik dönüşlerini sabitleyen bir özelliği de var. Mesela uçakla roll yaptık diyelim, normalde kamerada görüntünün dönmesi lazım ama görüntü sabit duruyor. Güzel bir cihaz alacaklara tavsiye ederim.

Sıcak silikonla ve kendi yapışkan bandı ile yapıştırdım, bayağı sağlam yapıştı.
👍👍 iyimiş... Teşekkürler..