Hangi Simulasyon Programı ??

anladım abi demek ki bundan almam şart oldu gibi :(

Elime ulaşan Arttech marka simulatör kumandasına uygun yazılım aramaktayım. Buradan aldığım tavsiyeler ışında G4 edinmeye kara verdim. Ancak daha güncel bir yazılım kullansam daha iyi olmaz mı G6 - G7. Siz değerli hocalarımın tavsiyelerine ihtiyacım var. Şimdiden teşekkürler :saygilar:

Haluk ATA' Alıntı:
Elime ulaşan Arttech marka simulatör kumandasına uygun yazılım aramaktayım. Buradan aldığım tavsiyeler ışında G4 edinmeye kara verdim. Ancak daha güncel bir yazılım kullansam daha iyi olmaz mı G6 - G7. Siz değerli hocalarımın tavsiyelerine ihtiyacım var. Şimdiden teşekkürler :saygilar:
Haluk USB Sim kumandaların kullanılabilmesi için EMU denen ilave crack yazılıma ihtiyaç var. Fakat ne yazık ki bu EMU yazılımı en fazla RF 4.5 destekliyor. Bu nedenle istesen de USB sim kumandasını zaten RF 6 ya da RF7 ile kullanamazsın :-\

Teşekkürler abim çok yardımcı oldun :saygilar:

Heli-X de var, şöyle bir şey;

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Modeller;

Rasim Öztürk' Alıntı:
DEMOSU Full versiyon şeklinde imiş, sadece model sınırlaması var. (4 Heli, 1 Quadro). 50 Euro fiyatı da uygun gibi geldi bana :)

Ben denemiştim. Pek bir şeye benzetemedim. Yanlış hatırlamıyorsam kumandayı ayarlamak biraz zordu.

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
"Sim araştırması" derken ?? RF veya Phoenix bir sıkıntı mı Vsim ile ilgili olarak var ??

Phoenix'te hiçbir sıkıntı yok Mehmet abi, kullanıyoruz.

Real Flight'ta mevcut dongle ile sol stick yukarı-aşağı yı aç-kapa buton gibi görüyor, slider gibi değil. NeXt simülatörde de aynı davranışı gösteriyor çünkü neXt'i çalıştırmak için de dongle'ı real flight pozisyonuna alıyoruz.

Helix deneme şansım olmadı henüz, akşam unutmuşum o kısmını... Dongle'ın phx ve rf dışında iki pozisyonu daha var, onları da denemedim henüz.

Merhabalar.

Ben sim içim gerekli dosyaları indirdim ancak kurulumda bir skıntı yaşıyorum. Diamondtools dan 4 dosyayıda tanıtıyorum ancak 2. dosyayı okumasına rağmen sürekli istiyor ve kuruluma devam edemiyorum bir türlü. Laptopta bu hatayı veriyor. Masaüstünde denediğimde direk setupu açarken "...... durduruldu" hatası alıyorum. Bu hataları ya da en az 1 tanesini nasıl giderebilirm yardımcı olmanızı rica ediyorum

Saygılarımla.

AdnanBOZAVI' Alıntı:
Merhabalar.

Ben sim içim gerekli dosyaları indirdim ancak kurulumda bir skıntı yaşıyorum. Diamondtools dan 4 dosyayıda tanıtıyorum ancak 2. dosyayı okumasına rağmen sürekli istiyor ve kuruluma devam edemiyorum bir türlü. Laptopta bu hatayı veriyor. Masaüstünde denediğimde direk setupu açarken "...... durduruldu" hatası alıyorum. Bu hataları ya da en az 1 tanesini nasıl giderebilirm yardımcı olmanızı rica ediyorum

Saygılarımla.
aynı hatayı bendede veriyor kuruluma başlıyor ama 2.cd dosyayı görmüyor

Rasim Öztürk' Alıntı:

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Modeller;

heli x i denedim fiziği hiç gerçekçi değil sadece yön kabiliyeti için denenebilir kurulumu kolay

Ben zaten Next i bayağı beğendim. Onu almayı planlıyorum ilerleyen bir iki ay içinde. Kış simsiz geçmez :)

cem yolcubal' Alıntı:
aynı hatayı bendede veriyor kuruluma başlıyor ama 2.cd dosyayı görmüyor
O zaman bu dosya bozulmuş olabilir.... Şu an elimde bu versiyon yok. Olan bir arkadaşın Real Flight 4.5 yeniden yükleyip paylaşması gerekiyor ne yazık ki....

merhaba erol ben yeni başlıyorum similatörleri nasıl yükleyebiliriz.

merhaba erol ben yeni başlıyorum similatörleri nasıl yükleyebiliriz.
Özelden gerekli linkleri sana gönderiyorum Erol. Aşağıdaki konularda anlatıldığı şekilde istediğin simi yükleyip, ayarlayabilirsin.