Hangi Simulasyon Programı ??

Mustafa Çoban.' Alıntı:
Onur orada yanlış anlamadım ise sen kablo diyorsun sürekli yani usb dongle değil buda bir usb dongle ihtiyacın var demek kablonun resmini çekip atarmisiniz nasıl bir kablo içinden sim çıktı dediğine göre düşündüğüm de dongle kablo diyorsun ki zaten kumandan kapalı olduğunda takacaksin ve oda açılacak orada bir sorun yok benim dx8 de kapalı iken sim kablosunu 3.5 mm Mono ses kablosunu takigimda açılıyor.

SM-G900F cihazımdan gönderildi

ismini yanlış söylüyor olabilirim usb dongle da olabilir :D cehaletime verin :D

dün akşam forumda bulunan konuları okuyarak realflight 4 ü bilgisayarıma kurdum. tüm ayarları belirtildiği şekilde yaptım. launch the game butonuna tıkladığımda şöyle bir uyarı aldım 'realflight could not be loaded make sure emulator is in the app installation path!!!' konu hakkında bilgisi olan var mı acaba?

onur turan' Alıntı:
dün akşam forumda bulunan konuları okuyarak realflight 4 ü bilgisayarıma kurdum. tüm ayarları belirtildiği şekilde yaptım. launch the game butonuna tıkladığımda şöyle bir uyarı aldım 'realflight could not be loaded make sure emulator is in the app installation path!!!' konu hakkında bilgisi olan var mı acaba?
EMU.exe dosyasını yanlış yere kopyalamışsınız diyor Onur. Real Flight kurulu olduğu klasör içine kopyalanması gerekiyor ;)

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
EMU.exe dosyasını yanlış yere kopyalamışsınız diyor Onur. Real Flight kurulu olduğu klasör içine kopyalanması gerekiyor ;)

evet abi bende ona bakıyordum :D ama önceki kopyaladığım yerdekini sileyim mi abi?

Silebilirsin. Silmesen de sıkıntı olmaz.

abi sildim doğru yere kopyaladım bu seferde böyle bir hata verdi :(

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Mehmet abi bunun fişten kastı sanırım kumanda. resimlerini paylaştığım şekilde kumandayı dongle ile bağlıyorum ama sanırım görmüyor ne yapacam ben bunu camdan atsam mı ki :D

onur turan' Alıntı:
Mehmet abi bunun fişten kastı sanırım kumanda. resimlerini paylaştığım şekilde kumandayı dongle ile bağlıyorum ama sanırım görmüyor ne yapacam ben bunu camdan atsam mı ki :D
Onur sen temel bazı şeyleri iyice karıştırmışsın. Şimdi Simulasyon kullanmanın 2 yöntemi var:

1- USB Sim Kumandası + Real Flight 4.5 + EMU
2- Kendi gerçek Kumandamız + Real Flight 4.5 + Dongle

Sen şimdi bu ikisinin karışımı bir şey yapmaya çalışıyorsun ki bu şekilde çalışmaz. Ya "USB Sim Kumandası" (ki Türkiye'de şu an bulmak çok zor) ya da "Dongle" alman gerekiyor.

Daha fazla detay :

Onur sen temel bazı şeyleri iyice karıştırmışsın. Şimdi Simulasyon kullanmanın 2 yöntemi var:

1- USB Sim Kumandası + Real Flight 4.5 + EMU
2- Kendi gerçek Kumandamız + Real Flight 4.5 + Dongle

Sen şimdi bu ikisinin karışımı bir şey yapmaya çalışıyorsun ki bu şekilde çalışmaz. Ya "USB Sim Kumandası" (ki Türkiye'de şu an bulmak çok zor) ya da "Dongle" alman gerekiyor.

Daha fazla detay :

abi benim alıp kendi kumandama taktığım dongle denilen bu değil mi?

onur turan' Alıntı:
abi benim alıp kendi kumandama taktığım dongle denilen bu değil mi?
Bildiğim kadarı ile değil. Bu sadece Kumanda Trainer çıkışını USB çeviriyor, crack yapmıyor

Fakat yukarıda verdiğim bilgi yanlış olmuş düzeltiyorum :-\ Sende olduğu gibi eğer kendi kumandamızı USB cevirici üzerinden PC bağlayabliyorsak EMU ile RF 4.5 kullanmak mümkün.
Bazı kumandalar bu özelliği destekliyor gözüküyor. Senin kumanda bunlardan birisi mi emin olamadım

Mehmet abi ilgin ve bilgilendirmen için teşekkür ederim. benim kumandam en altta bulunan jr. hatta dün bu tablodaki gibi boş hafızaya kayıtta yaptım ama yine değişiklik olmadı :(

onur turan' Alıntı:
Mehmet abi ilgin ve bilgilendirmen için teşekkür ederim. benim kumandam en altta bulunan jr. hatta dün bu tablodaki gibi boş hafızaya kayıtta yaptım ama yine değişiklik olmadı :(
Bu 3. yöntemi (yani senin denediğin Yöntem) kullanan hiç görmedim. Hep denediler ama bir şekilde olmadı. Bu yüzden yukarıdaki 1. ve 2. yöntemi denemek %100 garantili ve en kolay çözüm.

İşin kötüsü 3. yöntem ile ilgili nette çok da bilgi yok ne yazık ki :embarras:

Bu 3. yöntemi (yani senin denediğin Yöntem) kullanan hiç görmedim. Hep denediler ama bir şekilde olmadı. Bu yüzden yukarıdaki 1. ve 2. yöntemi denemek %100 garantili ve en kolay çözüm.

İşin kötüsü 3. yöntem ile ilgili nette çok da bilgi yok ne yazık ki :embarras:

aynen abi dongle aldığıma mı yanayım beceremediğime mi yanayım yenisini bulmak zorunda olğuma mı yanayım yanayım da yanayım :D

bu arada abi araştırdığım kadarıyla dongle tam olarak bu.ama neden hala kumanda çalışmıyor anlamadım gitti. kumanda girişine taktığımda kumanda açılıyor bilgisayara bağladığımda giriş sesi geliyor ama icraat yok :(

onur turan' Alıntı:
bu arada abi araştırdığım kadarıyla dongle tam olarak bu.ama neden hala kumanda çalışmıyor anlamadım gitti. kumanda girişine taktığımda kumanda açılıyor bilgisayara bağladığımda giriş sesi geliyor ama icraat yok :(
Onur bu dongle değil. Biz dongle deyince yazılımları KIRAN ve EMU gerek kalmayan bir cihaz anlıyoruz. Örneğin şöyle :

Seninkisine "USB Cevirici" demek daha doğru bence.