HC3SX Tail & Head Gyro Gain

Doğukan Ocak

RcFanatik
Web sitesi
www.facebook.com
İlgi Alanı
Heli
Selamlar ,
Bugün 700 ile test uçuşlarını yaptık , tail gyro gain yeterli değildi. Evde ayarlarım diyerek kurcalamadım.
Eve geldim ve yaklaşık 1 buçuk saattir kumanda üzerinden Tail ve Head gyro gainlerini ayarlamak için uğraşıyorum , kumanda üzerinden her türlü yolu denesem de , kumanda dan yaptığım hiç bir ayarı ünite görmüyor.
Gyro gainlerimi alanda uçuş esnasında ayarlamak istiyorum , ama kumandaya girdiğim değerleri ünite görmüyor.
Ünitede satellite bağlı , 3GX ' de Gyro gaini Aux2 den alıyordu onu da denedim olmadı.
Gyro gain için kanalı Gear (CH5) ' den alıyorum. Zaten üniteye de ayarlarken ''Tail Gyro Gain'' için CH5 olarak tanıttım.

Bütün ayarlarım bu manuele göre , neden olmuyor acaba bilgisi olan var mı ?

Ayrıca , bu ünite ile 700 sınıfı model kullananlar bana , şuan da kullandıkları Tail Gyro ve Head Gyro gain değerlerini söyleyebilir mi ? :)

spektrum satellite için 1- throttle 2- aileron 3- elevator 4- tail 5- tail gyro 6- coll.pitch 7- head gyro oluyordu sanırım. Burda bi sıkıntı görünmüyor.

Kumandanın Gyro menüsünde de eğer INH görünüyorsa onun switchini ya ON yap yada GYRO... On yapınca tek değer girebiliyorsun. Havada değiştirmek mümkün olmuyor. Gyro switchine atarsan da üç değer girebiliyorsun. Mesela 55 60 65 yaparsın. O switch yardımı ile anında değiştirebilirsin.

Tüm bunları yapmışsan ünite yazlımının diagnose ekranında tail gyronun yanındaki baloncuk yeşil yanmalı ve tail gyro channel da kumandadan girdiğin değer okunmalı. Tahminim kumanda gyro menüsü :)

Rasim abi zaten dedigin gibi ayarli hepsi , fotoğrafınıda koyuyorum.
Hic bir degisiklik yok hala :(

Ekli dosyalar

• ImageUploadedByTapatalk1420916229.977161.jpg
    ImageUploadedByTapatalk1420916229.977161.jpg
    64.2 KB · Görülme: 35

valla Doğukan bi sıkıntı görünmüyor da, fotoda niye öyle parantez içi değer var onu anlamadım.

Bende üç tane değer var ve o an switch hangi pozisyonda ise onun yanında ok işareti var. Diagnose ekranında da bu rakamları görüyorum ünitede... Sağ alt köşeden switchi gyro yapıp bi de onunla denesen? muhtemelen çözüm olmayacak ama denemekten zarar gelmez :)

diagnose ekranında tail gyronun yanındaki balon yeşil mi? tail gyro channeldaki değer ne? kumandada gyro menüsündeki değeri değiştirdikçe o da değişiyor mu?

Rasim abi , switch atamıştım o yüzden o önemli değil. Dediğin gibi de denedim ama sonuç yok

Rasim Öztürk' Alıntı:
diagnose ekranında tail gyronun yanındaki balon yeşil mi? tail gyro channeldaki değer ne? kumandada gyro menüsündeki değeri değiştirdikçe o da değişiyor mu?

Rasim abi kusura bakma , dün akşam telefondan girdiğim için gözümden kaçmış o nokta.
Ben sana resimli olarak göstereyim nasıl olduğunu ;

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Tail gyro gaini değiştirmek için kumanda dan komut verdiğim de , Real Time tuning oynuyor. 1.6'dan 1.5'e düşüyor sadece. İyice karıştı bu iş ;D

Problem çözülmüştür , RealTime Tuning sekmesi ile alakalıymış. Ayarları karıştırmışım ;D
Şimdi geldi Real Time tuningden ince ayarları yapmaya , biraz da oraları kurcalarım herhalde :laugh: