Her türlü yöntemin sonunda sökemedigim ball 'ı puntaladım :D

HANİFİ

Yeni Uye
Evet arkadaşlarım ve üstadlarım 450 pro nun swashplate inden bir türlü sökemediğim ball linki puntaladım sorun, fazla loktayt uygulamam sonucunda ball içinden geçen vidayi sökememem. :D vidada yıldız olunca yalama olması kaçınılmaz oldu. Sonra linki cıkardım. Sokulmeyen topu punta makinesine kıstırdım. (Buradaki amacım ball içinden gecen vidaya ball 'a punta edip pense yardimiyla ball ı dönderince vidanında dönmesini sağlamak ) sonra düğmesine bastım. Büyük bir patlama sesiyle geri atıldım. :rolleyes: sonra tahmin ettiğim gibi vidayla ball'ı birbirine puntaladim ve vidayi kolayca çıkardım. :halay:

Evet düzeltiyorum yöntemimi puntalamak bencede iyi bir yöntem değildi :( Ve yeni bir yöntem buldum fotoğrafla anlatmak istiyorum (bir daha kullanılmayacak olan ball lar ve vidaları için geçerlidir umarım işinize yarar. :thumbup:
You must be registered for see images attach
[attachimg=1]

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Ynt: Her türlü yöntemin sonunda sökemedigim ball 'ı puntaladım :D

vida ball linkin icine puntalanmasi iyi degil ball link topuda donebilmeli yeri geldiginde

locktitle vidayi ositmayi denedinizmi ?

LG-D802 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Mesut AKIN' Alıntı:
vida ball linkin icine puntalanmasi iyi degil ball link topuda donebilmeli yeri geldiginde

locktitle vidayi ositmayi denedinizmi ?

Mesut ustam , Hanifi arkadaşımız sanırım zaten sökmek için bu yolu kullanmış, yani artık o vida da ball da işe yaramayacak.Punta makinesi güzel fikir , her evde bulunmayan bir alet , sanayiye gidebilecekler için olabilir , sanayiye gidince tornacılar da çıkarabilir ,yine de ısıtmaya ve dremelle çizik atılmasına rağmen çıkmayan vidalar için düşünülebilir....... :laugh: Teşekkürler Hanifi kardeşim.... :saygilar:

Mesut abi, hakan abi nin dediği gibi söktügüm ball ları kullanmicam.alyan vodalı ball siparişi verdim zaten . punta ise yariyor ama puntaladigim an patliyor :laugh:

Mesut abi bu arada vida yalama olduğu için isitmam bi ise yaramicak diye düşündüm elimde dremel de yok. :(

valla yaziyi bidaha okudumda , ben cocukla oynarken yanlis algilamisim :) , bundan sonra ball link toplarina vidalari hep puntalayacakmissin gibi algiladim :) meger oyle degilmis :)

hamur oynuyoruzda :D

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Mesut AKIN' Alıntı:
valla yaziyi bidaha okudumda , ben cocukla oynarken yanlis algilamisim :) , bundan sonra ball link toplarina vidalari hep puntalayacakmissin gibi algiladim :) meger oyle degilmis :)

hamur oynuyoruzda :D

olur abi insanılık hali :) İyi eğlenceler.

Paylaşım için teşekkürler Hanifi %p Gerçi uygulaması zor bir yöntem ama aklımızda bulunsun ;)