Hobbywing Platinum V3 V4 ESC'ler...

Hobbywing Platinum V3 50A Kutu Açılımı

Bir de içine Castle benzer Logger ilave etsekler, tam süper olacak :thumbup:

Bu V4'den yeni haberim oldu. Açıkçası 6s'e kadar uygulamalarda ilk baktığım Hobbywing iken, HV uygulamalarda Scorpion'dan başka birşeye bakmıyordum. Hobbywing'in bu işin de altından kalkmış olacağını, esc'nin güzel olacağını düşünüyorum. Ama fiyat olarak biraz yukarda kalmış. 300$ bandında Scorpion 160A varken, Hobbywing tercih edebilmem için, en azından 299$ olması lazım :)

Düzeltme: Bec'de içeren versiyonmuş, Bec'li esc ile Opto escyi fiyat olarak karşılaştırmak hata. Scorpion'un becli modelleri de yüksek fiyatlı. HW setuplarda işin içine bec girince konu derinleşiyor, çekinceler başlıyor bende.

Tabii o fiyatlar amerika fiyatları... Biraz yüksek haliyle, ingiltere'de daha uygun olacaktır ama yine de 450 den 299 a inmez. Kosmik le araya biraz daha fark koyması lazım dediğim gibi, 80 dolar anlamlı olmaz.

130A olmasın mı o zaman :) Buyrun, olsun;

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Rasim Öztürk' Alıntı:
130A olmasın mı o zaman :) Buyrun, olsun;
Alet süper görünüyor ve Hobbyking kalitesi de malum %p Ama nedense bu ESC üzerine monte edilmek durumunda kalan soğutucu fanları beni biraz rahatsız ediyor :)

Monte etmeyiz olur biter Mehmet abi, dert ettiğin şeye bak :)

Hobbywing V4 serisi ile atağa kalktı :laugh:

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Rasim Öztürk' Alıntı:
Hobbywing V4 serisi ile atağa kalktı :laugh:

130 hv olduğun dan dolayimi boyut öyle fark ediyor? amma heybetli.

SM-G900F cihazımdan gönderildi

80 ve 120 LV, 6s'e kadar. Ama 130 HV, 14s yaziyor, hem de bec var. Buyukluk farki oradan geliyordur tahminimce

:saygilar: Rasim kardeşim paylaşımların için çok teşekkür ederim,bende bu esc yi kullanmıya başlayınca ,burayı gördüm ve inceledim,bütün ayarları program kartıyla yaptım,
hiç uğraştırmadı,ellerine sağlık ,bu konu bana ve bu esc yi kullaananlara çok güzel bir kaynak olmuş, iki modelimde bu escyi kulandım çok memnunum, iki pil uçuyorum 10 dakika
ara veriyorum ,hiç ısındığını görmedim, tekrar teşekkür ederim ,ellerine sağlık ,,, :bravo:

YAlnız sanırım v4 de kumandayla ayara izin vermiyor.... İlla kart istiyor. 3 hafta önce bi tane sipariş geçtim uçağım için. Geldiğinde bi bakacağım artık.

Zaten kumanda ile ayara izin verse bile kart şart bence... Kumanda ile yarım saat, kartla 1dk süren değişik bi ayar sistemi var :D

Kartla gerçekten şaka gibi kısa bir sürede bitiyor, insan bi şüpheye düşüyor bişeyi mi atladım acaba diye...

Bu arada HW sitesinde bu V4 esclerden sadece 60-160 ve 200A olanları gördüm ben. Diğer çeşitleri henüz ortada yok. biraz inceledim de, güzel iş çıkarmışlar, tasarım güzel, ısı dağılımı için güzel işler yapmışlar, programda yenilikler var. Active Freewheeling var mı yok mu göremedim. Ancak 160-200A fiyatları maşallah kontronik sınıfında... Yani bir Scorpion 160 dururken, neden Hobbywing alayım ki? Yada o kadar para vermişken biraz daha verip kontronik almak varken?

80 lik ve 130 luk sanırım çıktı çıkacak abi, geliştirme halinde...

Active Freewheeling var, DEO olarak geçiyor ismi ;)

BEC bayağı iyi, 7A 15A gibi cont peak değerleri...

v3 50A e göre, v4 60A; 6dk lık kullanımda yaklaşık 13 derece daha serin çalışıyor. 29C ortam sıcaklığında yapmışlar testleri biri 59 lara çıkmış öteki 46 larda kalmış.

Güzelmiş o zaman. Ben V3'lerden de oldukça memnun kalmıştım, V4 de güzel olacaktır, severim Hobbywing'i.

Ama yüksek amperlileri fiyat olarak biraz yukarda kalmış dediğim gibi. O fiyat bandında zaten çok büyük bir piyasa yok, almak isteyebilecekler de gidip kontronik almayı tercih edecektir, en azından ben olsam öyle yapardım. Sonuçta alırsın kont, olursun lord ;D