Ikon/Brain iOS Bluetooth desteği geliyor

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Destek olmasi amaciyla en azindan forumcak 1 tane alalim derim :laugh: ;D

Ben ilk BG alışverişimde sepete bir adet hm-10 modül ekleyip, çalışacak mı bir bakmak istiyorum. Modülün iphone ile eşleştiğini ve zamanında para vermiş olduğum android uygulamasıyla anlaştığını doğrularsam iOS uygulamasına belki para verebilirim :D Gerçi hali hazırdaki BT modülünü bile kullanmıyorum tableti aldıktan sonra ama önümüz kış. Canım sıkıldıkça yapacak bişeyler lazım :D

Zafer SAHIN' Alıntı:
Sonra da klonlayalım :D

Tam aynı şeye niyetlenmişiz Zafer abi :D

Eski tip modülle ios bağlantısı kuramıyoruz değil mi kesin? 60$ çok fazla, dolar kuru da 3 olunca pek cazibesi yok.

Bu arada CC2541 içeren yeni BT modüllerinden bir tane aldım. Geldiği zaman yukarıda bahsettiğim gibi bir deneme yapıp sonucu bildiricem.

Yeni modül bugün geldi. İlk başta biraz afallattı, bağlayamadım falan, daha sonra biraz okuyunca işler düzene girdi. Arduino üzerinden AT komutlarıyla ikon'un sevdiği 115200 baud rate ve isim pswrd gibi şeyleri hallettim, hatta bir örnek program bulup iphone üzerinden yazdığım herhangi bir metni BT üzerinden arduino serial monitör üzerinden gördüm, biraz eğlendim.

Sonuç halen kocaman bir "sıfır"

Modül bir şekilde iphone, android ve windows cihazlara bağlanabilse de, android ve windows cihazlarda ikon programına modülü gösteremedim, bir bağlantı kuramadım. Araştırırken Ikon/Brain geliştiricisi Otatiaro'nun 2013 yılında, yani halen ikon için çalışırken yazdığı şöyle bir şey buldum:

Hello,

BLE is 24kbps MAX, unfortunately this is not enough for communication with the BRAIN (it uses 115200 bps). So BLE is not an option.

I won't comment yet on the others topics.

Thomas.

Yani BLE olmaz diyor. Ama 115200 baud rate verebiliyor bendeki, ama olmuyor :D

Orijinal iOS modülüne baktığımızda da özellik olarak şöyle;

Bluetooth v.2.1 + EDR
Bluetooth class 2 radio

Yani kafa karıştı gitti :D

Neyse, şimdilik olmadı yani ;D

Pardon iOS olunca ayrı öpüyorlardı ben o kısmını atlamışım :laugh:

Telefonu üç bin lira olan adamın BT si de 60 dolar oluversin. Herkesin vergisi farklı farklı ;D

Bugün başka bir modül buldum, hem de Ankara'da bir mağazada stokta vardı, aldım gitti. Yarın gelir diye düşünüyorum, denemesini yapıp sonucu bildiririm :)