Ikon/Brain Rescue Sneak Peak

Emre Kaman

Moderator
İlgi Alanı
Heli
Arkadaşlar söylentiler doğru çıkarsa şubat ayında ya yeni bir Ikon/Brain ünite göreceğiz, yada büyük bir update. Yeni ünite ihtimali daha zayıf görülüyor, bunun yerine şimdiki üniteler için bir update daha büyük ihtimal. Yeni update ile ünitenin kazanacağı yeni özelliklerden bazıları ise şöyle:

- Bavarian/Spirit tarzı rescue
- Otomatik 0 derece kalibrasyonu
- Titreşim analizi

En çok konuşulanlar bunlar, bakalım ne çıkacak altından.

Bu arada Helidirect'te boş alüminyum ikon kasaları satışta :) Çıksın alırım diyordum ne zamandır, ancak 33$ maliyet biraz fazla geldi, malum ünite bir tane değil :D

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Ikon/Brain Şubat 2016 Söylentileri

Valla abi çok güzel olur, zaten leveling olan bir ünitede rescue olmaması çok garip,
Otomatik 0 derece efsane olur, hangilerinde var bu özellik? Sanırım spiritte var, çünkü 0 derece kalibrasyonu yapmadım diye hatırlıyorum setup'ta,
update'i bekleyip göreceğiz :halay:

Ben de trex500'e rescue'li bir ünite bakıyordum, update süper olur %p

Ooo Otomatik sıfır derece kalibrasyonu ha alırım bi dal. İkon micro fbl :thumbup:

Kağan Kazancı' Alıntı:
Valla abi çok güzel olur, zaten leveling olan bir ünitede rescue olmaması çok garip,
Otomatik 0 derece efsane olur, hangilerinde var bu özellik? Sanırım spiritte var, çünkü 0 derece kalibrasyonu yapmadım diye hatırlıyorum setup'ta,
update'i bekleyip göreceğiz :halay:

Ben de trex500'e rescue'li bir ünite bakıyordum, update süper olur %p

Ya o 0 derece işi bi ikonda yok :D Diğerlerinde var hep. Yani ayarlıyorduk falan ama hep sinir ediyordu o iş beni. Titreşim analizi beni çok sevindirdi, bence büyük eksiklikti. Bi de log olsa tadından yenmez ama şu anki ünitelerde log tutmalık hafıza var mı bilemiyorum.

Valla benim pek inanasim gelmiyor. Hesapta geçtiğimiz yaz rescue özelliği yazılım ile geliyordu :D

Sent from my iPhone using Tapatalk

Vbar neo da fabrika çıkışı 0 kalibrasyonlu geliyor. Beğenmeyen vbc üzerinden kalibre edebiliyor. Diğer kumandalarla olmaz da, bilgisayar arayüzü üzerinden belki yapılıyordur.

Skookum da öyle geliyor da, acaba burada bahsedilen başka bir durum olabilir mi? Sonuçta piyasadaki üniteleri fabrikaya çağırıp ayarlamayacaklar. Hani diyorum ünite kendi kendine buluyor olabilir mi sıfırı? Öyle cihazlar var aslında.

Arkadaslar sormasi ayip ama 0 kalibrasyon diye bahsettiniz tam olarak nedir ? ikon'da self level icin yaptigimiz duz masada uzerindeki kalibrasyon olayi mi ??

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Arkadaslar sormasi ayip ama 0 kalibrasyon diye bahsettiniz tam olarak nedir ? ikon'da self level icin yaptigimiz duz masada uzerindeki kalibrasyon olayi mi ??

Evet Mehmet abi, ünitenin sensörlerinin 0 hali... Vbar Neo için VBC de tekrardan kalibre edebilme olayı var. Ekranları şöyle; (kalibrasyon ekranı ve sensör görüntüleme ekranı)

Ben de öyle tahmin etmiştim. Neo ıcın benzer buton Pc yazılımında da var. Hatta uyarı olarak ilk defa modele takılıyor ise kalibre etmemizi tavsiye ediyor :)

Test amaçlı X3 taktiğimiz yeni Neo da bu işlemi yaptım. Bakalım sonuc ne olacak :D

Sent from my iPhone using Tapatalk

Valla bende 2 adet ikon, 1 adet vbar neo var.Ikon dan da çok memnunum. Rescue olayı gelirse ekstra olur tabiki.Guzelde olur.Ama gelmese de olur.zaten düzeltmesi yeterli benim için . [emoji12]

Hemen fast-lad 'de brain 130$ diye ekleyelim,
Bana biraz indirim yapmışlar gibi geldi, stok temizleme olabilir mi ?
Yeni ünite çıkması zor diyoruz ama bakarsınız patlatırlar mı bir anda yeni üniteyi :lollol:

Emre sormayı unuttum yazımda. Söylentileri nerden duydun acaba.bana göre de yeni fbl değilde yazılım güncellemesi olur gibime geliyor.

Harbiden güzel özellikler yazılım ücretli olur ama değil mi :) bir de cahillihime verin bu sıfır ayarını yaparken kendi sensörleri ile sıfır açıyı bulana kadar servoları kendimi trimliyor?

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

kadir kocaman' Alıntı:
bu sıfır ayarını yaparken kendi sensörleri ile sıfır açıyı bulana kadar servoları kendimi trimliyor?

Servoları trimleme yok. Ünite içindeki sensörlere helinin "düz" pozisyonunu öğretmek. Su terazisi tarzı bi gereç (her yönü algılayan, düzlemsel olanlar.) rotor kafasına yerleştirilerek ayarlanabilir.

Heli abidik gubidik bir pozisyonda self level çekilince, sensörler daha önceden öğrettiğimiz pozisyonlara gelene kadar, servolara gerekli yönlerde gerekli şiddette komut veriyor ünite, düzlemek için...