İzinsiz drone uçurmaya 10 bin TL ceza

• Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan ÜYE olunuz

Eğer eski üyemizseniz, MEVCUT Kullanıcı ADI ve ŞİFRENİZİ aynen kullanabilirsiniz. Eğer girişte sorun yaşıyorsanız, lütfen şu konuya TIKLAYINIZ.

Levent Suberk

Tecrübeli Uye
İlgi Alanı
Hepsi
Multikopterlere, üzerinde sahibinin adı, kimlik no su gibi bilgilerin bulunduğu bir etiketin yapıştırılması zorunlu mu bilmiyorum. Zorunlu değilse böyle bir etiketin multikopter üzerine yapıştırılmasının zorunlu hale getirilmesi güvenlik bakımından iyi olur.

Emre Kaman

Moderator
İlgi Alanı
Heli
Multikopterlere, üzerinde sahibinin adı, kimlik no su gibi bilgilerin bulunduğu bir etiketin yapıştırılması zorunlu mu bilmiyorum. Zorunlu değilse böyle bir etiketin multikopter üzerine yapıştırılmasının zorunlu hale getirilmesi güvenlik bakımından iyi olur.
Karekod yapıştırılması gerekiyor. Kodda hepsi var.

İlgi Alanı
Uçak
Sayın hocalarım,,,
Ben almanyada kendi çabalarimla ,bir kaç uçan model yaptım ,uçuşlarimi insansız yerlerde uyapiyorum,izin almam gerekiyor mutlaka,amma çevremde bu hobby le uğraşan insan yok ,kimden izin almam gerekiyor,almanyada yaşıyan rckolik ailesi varsa veya bu konuyla ilgili bilgi sahibi olan hocalarım varsa kısada olsa bana bilgi verirse sevinirim
Saygılar dilerim

Levent Suberk

Tecrübeli Uye
İlgi Alanı
Hepsi

Burak HAYIRLI

Yeni Uye
İlgi Alanı
Multikopter
Stat üzerinde uçuş yapan arkadaşımız bu konuda bilgisizmiş belli ki. Eğitim aldığım kurumla pratik yapmak için bir halı sahaya girdik, kapalı alan olarak göründüğü için. Drone hiç çalışmadı. DJI Mavic Pro'ydu. Telefondan bakınca yakınımızda büyük bir stadyum olduğu için no flight zone'da olduğumuzu gördük. Bu nedenle quad hiç marş basmıyordu :) Bulunduğumuzdan alandan çıkıp yürüyerek biraz uzaklaştık. No Flight zonedan çıkınca cihaz marş aldı, öyle uçuş pratiği yapabildik ama her birimiz 2dk dan fazla kullanamadı maalesef.

Ali Emre KAYGIN

Çalışkan Uye
İlgi Alanı
Uçak
500gr üstü uçan herşeyin shgm ye kayıt edilip kare kodunun üzerine yapıştırılması zorunlu.

FERDİ İKİZ

Çalışkan Uye
İlgi Alanı
Heli
Şehir içinde kameralı çekimler yalnızca ajans ve markalara kalacak gibi