İzinsiz drone uçurmaya 10 bin TL ceza

Multikopterlere, üzerinde sahibinin adı, kimlik no su gibi bilgilerin bulunduğu bir etiketin yapıştırılması zorunlu mu bilmiyorum. Zorunlu değilse böyle bir etiketin multikopter üzerine yapıştırılmasının zorunlu hale getirilmesi güvenlik bakımından iyi olur.

Multikopterlere, üzerinde sahibinin adı, kimlik no su gibi bilgilerin bulunduğu bir etiketin yapıştırılması zorunlu mu bilmiyorum. Zorunlu değilse böyle bir etiketin multikopter üzerine yapıştırılmasının zorunlu hale getirilmesi güvenlik bakımından iyi olur.

Karekod yapıştırılması gerekiyor. Kodda hepsi var.

Sayın hocalarım,,,
Ben almanyada kendi çabalarimla ,bir kaç uçan model yaptım ,uçuşlarimi insansız yerlerde uyapiyorum,izin almam gerekiyor mutlaka,amma çevremde bu hobby le uğraşan insan yok ,kimden izin almam gerekiyor,almanyada yaşıyan rckolik ailesi varsa veya bu konuyla ilgili bilgi sahibi olan hocalarım varsa kısada olsa bana bilgi verirse sevinirim
Saygılar dilerim

Stat üzerinde uçuş yapan arkadaşımız bu konuda bilgisizmiş belli ki. Eğitim aldığım kurumla pratik yapmak için bir halı sahaya girdik, kapalı alan olarak göründüğü için. Drone hiç çalışmadı. DJI Mavic Pro'ydu. Telefondan bakınca yakınımızda büyük bir stadyum olduğu için no flight zone'da olduğumuzu gördük. Bu nedenle quad hiç marş basmıyordu :) Bulunduğumuzdan alandan çıkıp yürüyerek biraz uzaklaştık. No Flight zonedan çıkınca cihaz marş aldı, öyle uçuş pratiği yapabildik ama her birimiz 2dk dan fazla kullanamadı maalesef.

500gr üstü uçan herşeyin shgm ye kayıt edilip kare kodunun üzerine yapıştırılması zorunlu.

Şehir içinde kameralı çekimler yalnızca ajans ve markalara kalacak gibi