Görseller Kocaeli Buluşmaları (Ana Başlık)

7 Ocak 2024 yılın ilk buluşmasını ben, Ali Haydar, Kemal Baloğlu, yeni arkadaşımız Bünyamin ve Ömer abi ile yaptık. Yine rüzgarlı yağmurlu bir günde toplandık🤗 yağmur ve fırtına arasında Kemal kirmizi şeytan ile 2 pil ben de toplam 3 pil ucuş yapabildik. Bünyaminin ise 1700 gramlık War bird (uçan tuğla😝) uçağının maidenini 7 sn liğine yaptık;D:lol: niye düştüğünü Ömer abi de biz de anlayamadık, teknik bir arıza diyelim Aliye ses etmeden:saygilar::coolxf:
Rüzgar poşetlerimizi tabaklarımızı baya uçurdu soğuktu. ayak üstü sıcak çayla Ömer abiyle çok tatlı sohbetimiz oldu😍

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Son düzenleme:
Bünyaminin ise 1700 gramlık War bird (uçan ruğla😝) uçağının maidenini 7 sn liğine yaptık;D:lol: niye dustuğunü Ömer abi de biz de anlayamadık, teknik bir arıza diyelim Aliye ses etmeden:saygilar::coolxf:
Bak şimdi... Bunu sen istedin. Bahanelerimi sıralıyorum. Vaziyet alın :lol::lol:

Uçuştan yaklaşık 1 saat öncesinde ağırlık dengesine dikkatlice baktım. Kesinlikle doğru konumdaydı. Uçuş öncesi pilin doğru sabitlenip sabitlenmediğini sordum. 2 adet bantla sıkıca sabitlendiği söylenildi uçak sahibi tarafından :laugh: Kırmak için he pardon maiden için iznimi de aldım. Yerde komutların doğru olduğunu da kontrol edip gazladım.

Şuan hatırlıyorum (video varsa @Bünyamin kayacı abi videoyu paylaşır :D ) Uçak kalkış yaptıktan 2 saniye sonra birden keskin bir şekilde burun kaldırdı. Tahminimce pil olduğu konumdan geriye doğru kaydığı için o şekilde sert bir burun kaldırma durumu oldu. Tabi sonrasını anlatmaya gerek yok ;D;D Pilin dikey eksende geriye kaymayıp bulunduğu konuma yapışması için herhangi bir cırt vs yoktu. Velhasıl ben acemilik yapıp kendi kontrollerimi detaylı bir şekilde yapmadım. Her şeyin doğru şekilde olduğunu varsaydım. Suçlu @kenan özendi dir. Haksız olduğumu düşünen de yanlıştadır :lol::lol::lol::lol:

İşin şakası bir yana kırımdan dersimi aldım... İşin güzel tarafı uçakta pek bir hasar yok :D Bi yarım saatlik sıcak slikon ve motoru tutacak parça yapma çalışması sonrası eski haline döner :halay:Ama tabi o uçakla uğraşmak yerine yapması gerekenleri anlattık Bünyamin abiye.

Haricinde biraz kuyruk motorunu aradık. Tabi bulamadık. Yarın dedektörle gidecem bakayım bulabilecek miyim :rolleyes:

Ve @Kemal baloglu depron modeline bayıldım. Çok basit sade mükemmel bir trainer. Haliyle uçuşu da gayet güzel bir trainer için. Onla da biraz uçtum. Velhasıl modelsiz gidince herkesten biraz otlanmış gibi oldum. Sağolsun arkadaşlar idare ettiler beni :laugh: Bu aralar canım bi 800 trekker kırmak istiyor ama bakalım ne zamana nasip olur :thumbup:

Ömer abiyi de görünce mutlu olduk tabi. Bol bol sohbet ettik. Güzel keyifli bir gündü :)

Son düzenleme:
Bak şimdi... Bunu sen istedin. Bahanelerimi sıralıyorum. Vaziyet alın :lol::lol:

Uçuştan yaklaşık 1 saat öncesinde ağırlık dengesine dikkatlice baktım. Kesinlikle doğru konumdaydı. Uçuş öncesi pilin doğru sabitlenip sabitlenmediğini sordum. 2 adet bantla sıkıca sabitlendiği söylenildi uçak sahibi tarafından :laugh: Kırmak için he pardon maiden için iznimi de aldım. Yerde komutların doğru olduğunu da kontrol edip gazladım.

Şuan hatırlıyorum (video varsa @Bünyamin kayacı abi videoyu paylaşır :D ) Uçak kalkış yaptıktan 2 saniye sonra birden keskin bir şekilde burun kaldırdı. Tahminimce pil olduğu konumdan geriye doğru kaydığı için o şekilde sert bir burun kaldırma durumu oldu. Tabi sonrasını anlatmaya gerek yok ;D;D Pilin dikey eksende geriye kaymayıp bulunduğu konuma yapışması için herhangi bir cırt vs yoktu. Velhasıl ben acemilik yapıp kendi kontrollerimi detaylı bir şekilde yapmadım. Her şeyin doğru şekilde olduğunu varsaydım. Suçlu @kenan özendi dir. Haksız olduğumu düşünen de yanlıştadır :lol::lol::lol::lol:

İşin şakası bir yana kırımdan dersimi aldım... İşin güzel tarafı uçakta pek bir hasar yok :D Bi yarım saatlik sıcak slikon ve motoru tutacak parça yapma çalışması sonrası eski haline döner :halay:Ama tabi o uçakla uğraşmak yerine yapması gerekenleri anlattık Bünyamin abiye.

Haricinde biraz kuyruk motorunu aradık. Tabi bulamadık. Yarın dedektörle gidecem bakayım bulabilecek miyim :rolleyes:

Ve @Kemal baloglu depron modeline bayıldım. Çok basit sade mükemmel bir trainer. Haliyle uçuşu da gayet güzel bir trainer için. Onla da biraz uçtum. Velhasıl modelsiz gidince herkesten biraz otlanmış gibi oldum. Sağolsun arkadaşlar idare ettiler beni :laugh: Bu aralar canım bi 800 trekker kırmak istiyor ama bakalım ne zamana nasip olur :thumbup:

Ömer abiyi de görünce mutlu olduk tabi. Bol bol sohbet ettik. Güzel keyifli bir gündü :)
Ali Haydara uçak feda olsun. Ben işin eğlencesindeyim. Tabi birçok bilgi edindim. @Kemal baloglu kendi projesini paylaştı. Başladım yapımına bir sonraki buluşmaya nasipse onunla gelirim. Maidenini yine sen yaparsın @Ali Haydar GÖK .

Çok güzel bir gündü, yaklaşık 4-5 saat beraber vakit geçirdik bol sohbet ve muhabbet ettik. @Ali Haydar GÖK ve @Ömer Erkan hocam ile tanışma fırsatı buldum.

Sadece 30dk'lık bir uçuşa uygun aralık oldu bizim için. Yağmur ve güçlü rüzgar vardı, zar zor çayımızı kaynattık.

Buluşmanın tekrarları gelir katılabiliriz inşallah. :saygilar::RCKolik:

Merhaba bir sonraki buluşma ne zaman olacak acaba bende Kocaeli Kartepe’ye yeni taşındım müsaitlik durumuna göre etkinliğe katılmak isterim

• Beğen
Tepkiler: kenan özendi
Müçtehit bey hangi modelleri kullanıyorsunuz?
Arslanbey ucuş alanı size çok yakın. Ama biraz raconu değişik, size sonra acikliyacağım.
Kenan bey model uçaklara ve fpv drone büyük ilgim var geçen ay ilk uçağımı aldım

FMS PA-18 SUPER CUB PNP 1700MM​

Evet Arslanbey model uçak pisti bana çok yakın ancak hiç gitmedim.

Cumartesi günü @İsmail CAN ile hızlı bir buluşma yaptık ve tanışmış olduk.

İsmail Bey bir süredir Darıca'daydı fakat havaların yağışlı olması sebebiyle bir türlü uçuş yapamadık.

Cumartesi günü çıkmayı teklif edince hızlı bir buluşma yapıp bir saat içinde uçaklarımızı uçurduk ve ayrıldık.

Uçtuğumuz yer Dilovası taraflarında Mermerciler sanayisinin kuzeyinde yer alan boş yeşillik bir alan. Son yağışlardan dolayı bir miktar çamur olmuş ama uçuş yapmaya engel değildi. Hava 5-6 derece civarlarında ve az rüzgarlıydı.

İsmail Bey'in daveti için teşekkürler, Kastamonu'da da bol uçuşlar.

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Cumartesi günü @İsmail CAN ile hızlı bir buluşma yaptık ve tanışmış olduk.

İsmail Bey bir süredir Darıca'daydı fakat havaların yağışlı olması sebebiyle bir türlü uçuş yapamadık.

Cumartesi günü çıkmayı teklif edince hızlı bir buluşma yapıp bir saat içinde uçaklarımızı uçurduk ve ayrıldık.

Uçtuğumuz yer Dilovası taraflarında Mermerciler sanayisinin kuzeyinde yer alan boş yeşillik bir alan. Son yağışlardan dolayı bir miktar çamur olmuş ama uçuş yapmaya engel değildi. Hava 5-6 derece civarlarında ve az rüzgarlıydı.

İsmail Bey'in daveti için teşekkürler, Kastamonu'da da bol uçuşlar.

Kemal bey ile keyifli bir uçuş yaptık.

Kendisi ile yapmış olduğumuz buluşma ve tanışmamızdan dolayı son derece memnun oldum.

Yaz tatillerinde Kocaeli taraflarında oluyorum. Nice buluşma ve uçuşlara inş. diyelim.

Davetimi kabul ettiği için @Kemal baloglu 'na teşekkür ederim.

Ayrıca gelmişken Aslanbeyde de uçmamak olmazdı. Hem Aslanbey hem de Dilovası'ndaki uçuş alanları çok geniş ve güzel buralarda böyle alanlar bulamıyorum.:)

Son düzenleme: