Görseller Kocaeli Buluşmaları (Ana Başlık)

Bugün Kenan hocamla beraberdik. Direk konuya giriyorum :D M2 mefta oldu :laugh: Ters bir harekete alçak girdim ve bir ufak da panik oldum tabi. Rescue bastım ama kurtarmadı ve model yerde.

Kırım raporu diyelim şöyle:
Kanopi hasarlı ama tamir edilir.
Servolar temiz. Bir tane ballink parçası kırılmış.
Bence ana şaft ve feathering şaft sağlam. Çünkü model kuyruk üzerine düştü ve gördüğüm kadarıyla sorunsuz duruyor. Paller zaten sağlam. Boom hem gövdeye bağlanan yerden kesip atmış. Hem de kuyruk motorunun bağlandığı yerden kopmuş. Yani bir parçası kuyruk motorunda, bir parçası elimde, bir parçası da helikopterde :D
Asıl problem kuyruk motoru, tail fin ve kuyruk motor mount yok :lol::lol: Biz sadece motor yok diye 25 kuruş boyutunda 4-5 cm pervane takılı olan motor arıyoruz etrafta. Belki 3 saat aradık ama kimsecikler yok. Artık geri dönerken neler sipariş edecez diye bakarken tail fin motor mountun falan da motorla birlikte koybolduğunu farkettik :laugh:

Şimdi sakin kafayla oturup kırımı hatırlamaya çalışıyorum da modelden bu kadar çok parça toplu olarak fırlamış olsa görmeme şansım yok çünkü kaza 10 metre ötemde oldu. Ama kaza yerine o kadar baktım sararmış bitkilerden bişey göremedim. Muhtemelen tail fin yere saplandı. Motor da tail finle beraber orada kaldı. Artık üzerine yaprak mı geldi toprak mı geldi bilmiyorum ama kaza yerinde muhtemelen toprak altında bekliyor. Yarın tekrar gidip kazma kürek arama yapacam bakayım bulabilecek miyim. Sadece kaza yerinde saplanmış mı diye bakacam. Çünkü diğer yerleri defalarca aradık. Son durum bu şekilde. Eğer parçaları bulabilirsek ve sağlamsalar boom ve ballinkle atlatacaz gibi geliyor ama bakalım :D

Bu da son uçuşlarından biri keratanın :(
Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bu arada benim modelden sonra bi 450 uçurdum da. 450lik modeller ne kadar rahat uçuyormuş ya ;D;D Benim M2'yi uçurmak daha zor :D

Son düzenleme:
Bugün yılın son buluşmasını yaptık. 3 hafta öncesine göre hava çok sıcaktı. Kahvaltıdan sonra 3 demlik çay içtik sorunları çaya katık yaptık. Tarot 450 proyu hep 3s pil ile ucuruyoruz, hadi şunu 4s pil ile ucurayım dedim. Baya bı uzaktan uçarken oryantasyonumu kaybedip heliyi düşürdüm. Sadece Arslanbey pistinde düşmesini istemediğim son noktaya düşürdüm;D;D dikenlerin tam ortasına denk geldi. Almak için hertarafıma yüzlerce diken battı :lol: anlatamam hâlâ parmaklarım sızlıyor :lol: helinin ana dişlisi sıyırmış tek sorun o heliyi sağlam kurtardık :saygilar:
Buyrun videolar

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Çok güzel bir buluşma olmuş tebrikler. @Ali Haydar GÖK @kenan özendi çok geçmiş olsun.
İnşallah bir sonraki buluşmanızda bende dahil olurum. Yapmış olduğum fotoblok mustang ın maiden uçuşunu yaparız. Önceki uçağı parçalayınca. Siz bilgili arkadaşların tecrübelerini alıp uçuş yapmak daha faydalı olacaktır.

Modelin saplandığı yeri buldum. Ama parçalar kayıp. Oradan fırlayıp bir yere gitmiş anlaşılan. Maalesef bulamadık.

Helikopterde ne kadar yedek parçan olursa olsun her zaman elinde olmayan parça kırılır sözünü de tasdiklemiş olduk 😁 Sağlık olsun diyelim.

Çok geçmiş olsun. Şahsen kırıma üzülsem de faaliyetlerin devamına sevindim
Kırımı göze almıştık, hazırlıklıydık ama kuyruğun komple kaybolacağına hazır değildim tabi :D Sağlık olsun. Mikro olduğu için tekrar ayağa kaldırmak zor değil.

Faaliyetlerin devamı noktasında çok yalnız olduğumuzu düşünüyorum. Bu işe gönül vermiş üstadların bizleri bu sahalarda "modelsiz" bile olsa yalnız bırakmamasını arzu ederdik ama başarılı olamadık. Buna da sağlık olsun diyelim..

Son düzenleme:
Bu hafta sonu gelmeyi düşünen var mı? Benim Kocaeli'de son 3 günüm olduğu için modelleri Sakarya'ya taşıdım. Helikopteri de kırınca elde model kalmadı. Ama biraz daha kuyruk motoru aramayı düşünüyorum :lol::lol:

• Haha
Tepkiler: Erol Semih