Lipo Pil Tavsiyesi, nereden almalıyım?

Biraz geç yazıyorum kusurabakmayın, ben li-po pillerimi kendim İstanbul- Perpa dan aldım hep. Birçok pil satan yer mevcut ve üstelik sadece piller üzerine çalışan yerler. İstenilen güç ve amperde li-on pil de yapıyorlar ben hiç tecrübe etmedim ama fiyat olarak daha uyguna geldiğini biliyorum.

• Beğen
Tepkiler: Mehmet Kucuksari
@Muhammet Özbey korkmayın . Matematikte hata olmaz yahu . Kumandanın pil yuvasını doğru ölçüyorsanız o ölçülere en yakın ve işinize yaraycak en yüksek mah değerli 2S lipo sizin için en uygun pildir .
Aldığınız pil hayırlı uğurlu olsun . Güle güle kullanın .

• Beğen
Tepkiler: Muhammet Özbey
@Özgür Öztürk çok sağolun hocam rahatladım. Güven geldi şimdi siparişi çekiyorum.

Ölçüler satış sitesinde ki ölçülerle aynı, korkmadan alabilirsiniz.
daha önce de yaıldığı gibi riski en aza indirmek adına, satış yapan site ile iletişime geçip, teyit etmeniz yararınıza olacaktır.

Merhabalar tekrardan :)

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol
linkteki gibi powerbanklarda lipo pil var. bunları seri bağlayarak kullanamaz mıyız arkadaşlar?
4.4v 35w olduğu yazıyor lipo üzerinde.

C değeri bilgisi ne acaba ?

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Amaç ne ? Nerede kullanılacak ?
amaç : "modellerde kullanılamaz mı?" şeklinde aklımda oluşan sorudan kaynaklı.
Mah değeri 7000 civarı olanlar daha uygun ve bir markası var düşüncesindeyim :)
Tabiki C değeri de önemli, o yüzden c değeri yüksek olsaydı bu fiyatlara satılır mıydı orası muallak :) ama kumandalarda belki kullanılabilir.

amaç : "modellerde kullanılamaz mı?" şeklinde aklımda oluşan sorudan kaynaklı.
Tamam şimdi oldu :laugh: :D Bir kere powerbank netice de bir maliyet. Kaldı pillerde fiyatı arttıran şey C değeri. Powerbank yüksek akım çekim durumları olmadığına göre, uygun fiyatlı olsun diye C değeri düşük pil kullanılmıştır ki bence de en mantıklısı bu

o yüzden c değeri yüksek olsaydı bu fiyatlara satılır mıydı orası muallak :) ama kumandalarda belki kullanılabilir.
Demirbaş olan kıymetli kumandalarımıza ölçü olarak uygun bile olsa, 3-5 kuruş için riske atmaya gerek var mı bilemedim :rolleyes:

ben cep telefonu bataryalarindan birlestirip yaptigim batarya ile kullaniyorum uzun suredir , kumandanin destekledigi voltajin uzerinde olmamak kaydiyla her turlu pil batarya aku ile calisir kumanda.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

• Beğen
Tepkiler: Mustafa YILDIRIM33