Lipo Piller iç direnç kavramı - 1

  • Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan ÜYE olunuz

    Eğer eski üyemizseniz, MEVCUT Kullanıcı ADI ve ŞİFRENİZİ aynen kullanabilirsiniz. Eğer girişte sorun yaşıyorsanız, lütfen şu konuya TIKLAYINIZ.

İzzet Camcıoğlu

Moderator
Katılım
14 Ağu 2017
Mesajlar
924
Tepkime puanı
1,850
Yaş
28
İlgi Alanı
Multikopter
Herkese merhabalar, bu haftanın videosunda kısa bir geri sayım yapıyorum. İlk olarak şunu belirteyim epey teknik terim yüklü bir video oldu. Burada aslında amacım sık kullanılan ve tam anlamıyla karşılığının iyi bilinmediğini düşündüğüm terimleri biraz daha somutlaştırmak oldu. Bunlar özellikle iç direnç ve kapasite terimleri. Bu kısımda iç direncini bildiğim en geniş haliyle ele almaya çalıştım. Nedir neden artar sonuçlarını nasıl görürüz nasıl ölçeriz kısımlarını videoda bulabilirsiniz. Bunun dışında kapasite mah saat değerini daha önce bahsetmiştim bu videoda ise şarj aletlerinde yazan değerin anlamı biz neden pilin doluluk oranını kullanırken mah değerini kullanmıyoruz kısmından bahsettim. Son olarakta tüm bu değerleri bir örnek üzerinden ele almaya çalıştığım için videonun ilk bölümünde hızlı bir geriye dönüş yapmak durumunda kaldım. Umarım faydalı bir video olmuştur. Yorumlarınızı bekliyorum :)

İndeks konu için

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol
 

İzzet Camcıoğlu

Moderator
Katılım
14 Ağu 2017
Mesajlar
924
Tepkime puanı
1,850
Yaş
28
İlgi Alanı
Multikopter
Seri ve paralel bağlantı, iç direnç konusunun havuz üzerinden anlatılması gerçekten de çok kolay anlaşılır olmuş, ellerine sağlık @İzzet Camcıoğlu kardeşim :thumbup:
Havuzu beğenmenize çok sevindim :) Geç cevaplarım için kusura bakmayın lütfen 1 Eylüle kadar ne yazık ki böyle geçirmek zorundayım. Saygılarımla :):saygilar:
 

Benzer konular