LOGO 800 Kırımdan Önceki Son Ayar ve Kırım Videosu

Mehmet Kucuksari

Administrator
İlgi Alanı
Heli
Oncelikle geç paylaşım için kusura bakmayın arkadaşlar. Bu hafta benim için oldukça yoğun bir haftaydı ve 2 gün şehir dışındaydım. O yüzden videoları ancak yükleme imkanı bulabildim :embarras:

Malum geçen pazar ayar uçuşları sırasında Vbar Standard FBL ünite sapıkmış ve havada durduk yere komutlara geçikmeli cevap vermeye başlamıştı.

Son ayarlar tam istediğim gibi olmuştu :thumbup:. Zevk alınca uçuş sırasında oldukça soğukkanlıydım. O kadar ki model yeni olmasına, henüz RESCUE olmamasına rağmen kendi pilotluk sınırlarımı zorluyordum :laugh:

Ama olay alında ne yazık ki bu soğukkanlılığımı koruyamadım ve sıfır hasar ile inebilecekken, ne yazık ki durum daha da kötüleşiyor diye düşünerek biraz panik biraz da hızlı tepki verince sonuç küçük bir kırım oldu :D

Küçük derken, parça bazında demek istedim, maliye açısından değil aman yanlış anlama olmasın :laugh: Dün gece modeli ele aldım ve %75 detaylı incelemeyi bitirdim. Eğer büyük bir süpriz olmazsa $300 model yeniden ayağa kalkacak inşallah.

Hasar Raporu:

-- Ana ve Kuyruk Pali
-- Pal tutucu Ball linkleri (Sağlam olmasına rağmen servo linklerini de değiştireceğim)
-- Kuyruk Yatay ve Dikey Stabilizör
-- İniş Takımı
-- Ana shaft
-- Ana shaft Üst Rulmanı

Evet gelelim görsellere:

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Öncelikle KIRIMDAN Önceki son Ayar uçuşum :

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bu da alt yazı açıklamalı KIRIM videomuz %p

İnşallah son kırım olur Mehmet abi. :(

Maşallah canavar pekte güzel uçuyormuş, bir daha uçtuğunu görmek için 300 dolar feda olur bence. :thumbup:

Abi tekrar geçmiş olsun. Güzel de uçuyormuş maşallah. İnşallah en kısa zamanda havalanır tekrar :)

Mehmedim çok geçmiş olsun tekrar... :( Aslında kırım bile sayılmaz bu , hafif sert iniş olmuş ama model cüsseli olunca malesef kırım oluyor işte...Gelmiş geçmiş olsun , son kırımı bu olsun inşallah.... :saygilar:

Soğukkanlılığını da ayrıca tebrik etmek gerek , ünitesi sapıtmış bir model , ipini koparmış kızgın bir boğa gibi , ne yapacağı belli olmazdı ki :eek: , üstelik 800 sınıf , jaws'la burun buruna karşılaşmak gibi birşey , o psikolojide bence gayet kontrollü bir iniş bile yapmışsın diyebilirim...

Mehmet abi tekrar geçmiş olsun :(

Buna benzer olay Kbar da başıma gelmişti , model kendi kendine yukarı aşağı zıplıyordu. Sonra direkt üniteyi değiştirdik. Bir an o geldi aklıma :rolleyes:

Tekrardan geçmiş olsun Mehmet Bey, aynı sorundan bende forza450 de (spirit fbl) muzdaribim ve henüz sebebi bulunamadı. :(

Mehmet abi tekrar geçmiş olsun. Hakan abinin dediği gibi, kırım değil, sert iniş bu :D Allah daha kötülerinden korusun. Artık birer nazar boncuğu yapıştır kanopiyle frame üzerine. Valla işe yaryor ;D

Gecmis olsun abi. Birazdaha erken hold cekebilseydin veya gariplerin oldugu an indirseydin. Dedigin gibi kurtarilabilirmis. Kirim degilde biraz sert bi inis sayilir gercekten.
Bence nodel biraz fazla reklam oldu dedigin gibi nazar cikti. Ins bidaha tekrarlanmaz.

HTC One M8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Abi çok büyük geçmiş olsun tekrardan[emoji17]
Kırımdan çok makinenin uçuşu dikkatimi çekti maşallah diyorum o ne güzel bir uçuş kuğu gibi süzülüyo mübarek.
Umarım uçarken o zevki sende tatmışsındır, ben izlerken ihya oldum valla

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Teşekkürler arkadaşlar :) Aynen dediğiniz gibi sert bir iniş oldu ve hold az biraz erken çekebilsem belki de bu konu açılmayacaktı :D

Artık nazarımız da çıktığına göre en kısa süre içerisinde yedekleri temin edip, az hasarlı NAZARLIKLI Canopy ile uçuşlarımıza devam edeceğiz inşallah %p

Bu arada Kırım sonrası hasar tespit videosu ve resimleri ilave etmeyi unutmuşum. Hatıra olsun diye bunları da ilave edelim ;)

Abi tekrar geçmiş olsun çoğu zaman keşke daha temkinli olsaydım v.s diyoruz ama o anın verdiği heyecanla bazen yapmamamız gereken şeyleri yapabiliyoruz, ilk maideninde skidlerden olan biri olarak bende nazar çıktı dedim. son kırımın olmuş olur abi inşallah.

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Mehmet abi tekrar geçmiş olsun. Ünitenin havada sapıtması gerçekten ciddi bir durum bence buna şükür diyelim. :)

Insallah birdaha hicbir modelinde yasamassin Mehmet abi,

Tesekkurler arkadaslar :) Insallah kimsenin basina gelmez.. Zira durduk yere maddi manevi is aciyor insanin basina .. :embarras:

Mehmet abi tekrar geçmiş olsun.

Burda Kırım olması veya olmaması tamamen şans. Çünki fbl ünitesi sapıttıktan sonra yapıcak bişey kalmıyor. Bundan sonrası tamamen şans.

Bide abi kafa turu değerini log da görme Şansın varmı.

SM-G900H cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi