MA Ekonomik Tricopter , Quadcopter Toplama Listesi ve Yapımı - (Hand made frame)

Ynt: MA Ekonomik Tricopter Toplama Listesi ve Yapımı - (Hand made frame)

Dinçer bey servolar ses çıkartır normaldir ama tavsiyem motorları kolların üstüne direk metrik 3 vida ve kilitli somunla montajlayın. Asıl böyle titreşim daha az olur. Sizin yaptığınız şekilde rezonans titreşimine yakalanabilir . Resimler paylaşımlar kalsın çok hoş bence. Kartın altına bişey koymayın plastik vida yeterlidir.

Bu framide biliyorum ilk yapılan framlerden :)

HTC One X cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

MA Ekonomik Tricopter Toplama Listesi ve Yapımı - (Hand made frame)

Bunu bitireyim, sizden yeni tip frame ornegi de isterim o zaman:)

Kötü bi frame diye demedim ama :) tasarımı ilk trikopterlerden bende seviyorum

Tamam, plastik vida arayayim. Bu is gercekten cok sey ogretti. Bi yonden bilmedigim birseyi yapmaya ugrasmak iyi bir egitim oluyor. Sizin ilgi ve yardimlariniz sayesinde tabi:) cok tesekkurler gercekten.

Sirada esc leri temin ve baglantilari yapmak var. Sonra da kartin ayarlari ve denemeler...

Rica ederim Dinçer bey :) esc sıparişi vermemişmiydiniz ? :) hk dan mavi. Olan seri hem uygun hem güzel

Vermistim hobbyking den ve geldi. Ama adetini nasil olduysa 1 secmisim uc yerine :( geldiginde farkettim.. Simdi ya iki adet daha turnigy plush 30a alicam ya da baska marka model 3 tane alicam...
Dediginiz esc ye hemen bakayim.

Plush aldıysanız değiştirmeyin çok güzel esc dir :)

Cok ugrastim ama sonunda bitirdim ve calistirdim. Evde denedigimden elimle tuttum. Trim ayarlarini yaptim. İlk firsatta da denemek istiyorum, muhtemelen de yerden bi metre bile kaldiramayacagim. Ama yapmaya calismak bile cok zevkliydi. Su anda salon bir savas alani halinde :)

Elimde tutarak yaptigim denemelerde birsey farkettim. Ornegin saga komut verdigimde toparlanmasi icin komut sonrasi biraz da sola vermem gerekiyor. Veya one giderken durmasi icin bi miktar arkaya vermem gerekiyor. Yani kendini duzlestirmiyor. Ben komut sonrasi kendisini duz bir hale getirecek saniyordum..

Mesut Bey, destek ve yardimlariniz icin de tekrar tesekkurler :) Yakindan butun hatalarim gorundugu icin uzaktan fotosunu ekledim :laugh:

[attachimg=1]

Ekli dosyalar

• ImageUploadedByTapatalk 21367704509.539008.jpg
    ImageUploadedByTapatalk 21367704509.539008.jpg
    29 KB · Görülme: 81

Bir de bekledigimden cok daha fazla guclu. Tam gazda iken elle falan bile tutulamiyor.. Ucurmasi cok zevkli olacak :)

Dinçer Bey gerçekten tebrik ediyorum, bu kadar kısa sürede ilk modelinizi topladınız :thumbup:

İnşallah uçuşu da başarılı olur. İlk uçuş denemesini mutlaka videoya çekmeyi ve bizlerle paylaşmayı unutmayın lutfen ;)

Bu vesile ile Mesut üstadımıza bir kez daha teşekkür ederiz. Böyle yararlı ve güzel bir konuyu deneyimleri ile beraber bizlerle paylaştığı için :thumbup:

Tesekkurler Mehmet Bey, ilk ucusumu kaydetmeyi deniycem, ben de cok merak ediyorum bakalim nasil olacak :)

Mehmet abi bende teşekkür ederim :)

Dinçer bey kollar kaç cm acaba bana biraz fazla uzudm geldi ! Bu arada komutu verip bırakınca düzelmesi gerekir bunun için gainleri biraz arttırmayı deneyin

Kollar 47 cm olmasi lazim.. Dairenin yari capi minimum 50 cm desek yanlis olmaz.. Aksam bakip deneyeyim gain ayarlarini

Kollar çok uzun olmuş gerçekten motordan motora 45 55 ve 60 cm en çok tercih edilen ölçülerdir

Kisaltabilirim, çıta zaten..
Motordan motora derken anlamadim ama.. Y seklinde oldugundan, board a olan mesafesi, yani bir kolun uzunlugu kac olmali?