MD500 Hughes fuselage

Hakan,Mehmet hocam ,Celalettin abi şimdi bu agusta nin ışıkları nereye koymalıyım cakari renk falan

HUAWEI VNS-L31 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ishak parmak' Alıntı:
Hakan,Mehmet hocam ,Celalettin abi şimdi bu agusta nin ışıkları nereye koymalıyım cakari renk falan
Su konulari inceleme imkanının oldu mu ?

https://www.rckolik.com/hazir-aydinlatma-sistemi-navigation-lighting-system-t1327.0.html

https://www.rckolik.com/agusta-a109-450-scale-montaji2-nav-isik-sistemi-montaji-t1392.0.html

Sent from my iPhone using Tapatalk

MD500 Hughes fuselage

İshak, Mehmet' in konuya bir bak.Işıklandırma için , bozuk servo devreleri falan kullanmışlardı.Benim ışıklandırma konusunda Zafer hocamın çok güzel , temel navigasyon ışıklandırmaları ve anlamlarının anlatıldığı konu vardı.
Sana referans olur.Azcık foto at ya ,hep kendin yapıyon ,kendin izliyon , olmuyor böyle İshak ,merakta koyma bizi :D

Hakan Ülgenalp' Alıntı:
İshak, Mehmet' in konuya bir bak.Işıklandırma için , bozuk servo devreleri falan kullanmışlardı.Benim ışıklandırma konusunda Zafer hocamın çok güzel , temel navigasyon ışıklandırmaları ve anlamlarının anlatıldığı konu vardı.
Sana referans olur.Azcık foto at ya ,hep kendin yapıyon ,kendin izliyon , olmuyor böyle İshak ,merakta koyma bizi :D
Resimler var ekleyecegim yakinda Hakan becerebildigim kadari iledeanlatmaya çalışacağım

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Su konulari inceleme imkanının oldu mu ?

https://www.rckolik.com/hazir-aydinlatma-sistemi-navigation-lighting-system-t1327.0.html

https://www.rckolik.com/agusta-a109-450-scale-montaji2-nav-isik-sistemi-montaji-t1392.0.html

İnceliyecegim Mehmet hocam,teşekkür

Dostlar merhaba,cok anlamlı yazamıyorum imlâda olabilir scale agusta icin olan montaj çalışmalarımız.kit alttan iniş ayağıyla beraber montaj edilecek şekilde yaptim böylece üstten kiti vidalamak icin fuselage delmek ve ayri bir zor olacağı için attan vidalamayi tercih ettim.Stabilizer kanatciklari icin sicak silikon kullandim.isiklandirmayi yine forumda mehmet hocam mın verdigi link den faydalanarak yaptım kuyruk rotorunun rahat çalışabilmesi icin kucuk asindirmalar yaptım.
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

MD500 Hughes fuselage

Bu ne hız İshak Hocam, model toplanmış ve nerede ise maiden hazır hala gelmiş %p

Unutmadan sorayım modelde ünite olarak ne kullanmayı düşünüyorsun ?

Levent UYGUN' Alıntı:
Eline sağlık ishak, güzel olmuş. [emoji106]
Eyvallah Levent abi, zira anlatımı sunumu yaziya sizin gibi yaamiyorum keşke yapabilsem anlatılacak çok şey olurdu.

Bu ne hız İshak Hocam, model toplanmış ve nerede ise maiden hazır hala gelmiş %p

Unutmadan sorayım modelde ünite olarak ne kullanmayı düşünüyorsun ?
Mehmet hocam,tarot kullanacağım yolda sadece lipo eksiği var.tabi 5 li rotor da linklerin basllangic ve bitis yerleri nerelerdir bunu bulmam lazim.hani ikili rotor da link 90° iken 5 lide nerden bbaslayacak odeki palin altından mı onundenmi yada arkasından mı bunu cozdukten sonra ayar uçuş ve yeri hazır giyindirme .kucuk detay lar var pencere kenarlarina conta gibi.

MD500 Hughes fuselage

ishak parmak' Alıntı:
Mehmet hocam,tarot kullanacağım yolda sadece lipo eksiği var.tabi 5 li rotor da linklerin basllangic ve bitis yerleri nerelerdir bunu bulmam lazim.hani ikili rotor da link 90° iken 5 lide nerden bbaslayacak odeki palin altından mı onundenmi yada arkasından mı bunu cozdukten sonra ayar uçuş ve yeri hazır giyindirme .kucuk detay lar var pencere kenarlarina conta gibi.
Çoklu Rotor ayarı ile ilgili olarak zamanında Hakan kardeşim söz verdiği konuyu açmış olsaydı :-\ bu aklındaki soruları çoktan cevap bulmuş olacaktık Ishak Hocam ;D

Çoklu Rotor ayarı ile ilgili olarak zamanında Hakan kardeşim söz verdiği konuyu açmış olsaydı :-\ bu aklındaki soruları çoktan cevap bulmuş olacaktık Ishak Hocam ;D
3 lu rotor da Mehmet hocam, ayarı goblinden biliniyor hazır rotorlara baktigimiz zaman ,pal tutucunun altindan başlıyor.5 li rotor uda deneme yapilarak buluruz diye düşünüyorum.

MD500 Hughes fuselage

Ya arkadaşlar kusura bakmayın , o dönemin üzerinden o kadar vakit geçmiş ki , benim işim değişmiş , vakit bulamamışım , unutmuşum , sözümde durmamışım , artık ne derseniz deyin , :D

Faz ayarında bir sorun yok , 3-4-5-6 pal farketmez , hepsinde de mantık aynı mantık...

Merhaba arkadaşlar,mekanik anlamda agusta fuselage ve copterx black angel giyindirme bitmiş.belki cok küçük ayrıntılar olabilir ,eksik birşey fark ederseniz lütfen uyarin Hakan kardeşim yorumlarin benim için hem muhabbet hemde bilgi hemde scaleden dolayi olan gönül bağı.şimdi 5 li rotor you tube verdigin link de gordugum kadari ile link bağlantıları böyle yapılmış arkadan gelen pal tutucunun link i onde giden pal tutucunun tam önüne konumlantiriliyor .5 ad kompozit ağır bir rotor olacak motor 4s lipo destekliyor esc de sorunumuz tarot s ünite kullanılacak.ha bu arada fuselage ile gelen decal begenmedim ayni olcekte tabelacida ne deniyor stiker imla olursa kusura bakmayin kucuk bir cokpit yapilabilir ileride .

Ellerine sağlık İshak Hocam [emoji106][emoji122] Maiden ne zaman acaba ?