MODEL KAPLAMA

FERHAT

UÇAKMI :D
Merhaba...Yeni aldığım Skywalker 1900 modelime kaplama yakmak istiyorum..Fakat nasıl bir ürünle kaplama yapacağıma karar veremedim.İlk aklıma gelen fiberbant ama daha kullanışlı, daha geniş ölçülere sahip bir kaplama ürünü yada yöntemi biliyormusunuz..Önerileriniz nelerdir?

MODEL KAPLAMA

FERHAT GÜLPAK' Alıntı:
Merhaba...Yeni aldığım Skywalker 1900 modelime kaplama yakmak istiyorum..Fakat nasıl bir ürünle kaplama yapacağıma karar veremedim.İlk aklıma gelen fiberbant ama daha kullanışlı, daha geniş ölçülere sahip bir kaplama ürünü yada yöntemi biliyormusunuz..Önerileriniz nelerdir?

Ferhat bey ben reklamcıyım herhalde bu kaplamayı folyo yardımı ile yapabileceğinizi düşünüyorum yinede büyüklerimiz ve deneyimli abilerimiz neder bilmiyorum

MODEL KAPLAMA

Bu boyuttaki uçaklarda fazladan her gram size olumsuz yansır. O nedenle gereksiz ağırlık eklemeyin. En fazla, kanat hücum kenarını şeffaf bantla kaplayın derim.

MODEL KAPLAMA

Modeli kaplamak istememin sebebi modelin görsel olarak biraz yıpranmış olması.Üzerinde çizikler var onları kapatmak istiyorum.Folyo dayanıklı olurmu sizce ? Ben fiber renkli bant diye düşündüm ama

MODEL KAPLAMA

Ferhat Bey, model havadayken yıpranmış yerleri görebiliyor musunuz? :) Ek ağırlık konusndaki uyarımı tekrarlıyorum. Görünüme değil uçuş karakterine bakmanızı öneririm.

MODEL KAPLAMA

Sümer Yamaner' Alıntı:
Ferhat Bey, model havadayken yıpranmış yerleri görebiliyor musunuz? :) Ek ağırlık konusndaki uyarımı tekrarlıyorum. Görünüme değil uçuş karakterine bakmanızı öneririm.

Siyah fiber bantla komple kapladım , model farklı bir şekil aldı beğenmedim tekrar sökeceğim:)
Ağırlık konusuna gelince özellikle fpv de uzun uçuş süresini ciddi anlamda etkiledeği gerçek, bende fazladan 500 mah pil koymuş hesabı yaparak bantın ağırlığı konusunda psikolojimi rahatlatmaya çalıştım ama dediğim gibi beğenmedim akşam tekrar sökeceğim:) :thumbup:

MODEL KAPLAMA

Baktı sökerken dikkat edin köpük üstünde boya varsa kalkabilir. Ben wd nin kanatlarını koli bantı ile kaplamıştım sökerken kırmızı rengi kalktı

Kadir Kurt' Alıntı:
Baktı sökerken dikkat edin köpük üstünde boya varsa kalkabilir. Ben wd nin kanatlarını koli bantı ile kaplamıştım sökerken kırmızı rengi kalktı

Evet Kadir kalkıyor zaten boyalar.Ama elimde sprey boya var..Hemen boyuyorum eski haline dönüyor :thumbup: