Multikopter toplarken ecalc sitesinin kullanımı

İzzet Camcıoğlu

Moderator
İlgi Alanı
Multikopter
Herkese merhabalar, lipo serisinin son videosu olarak lipo piller ile ilgili yaptığımız neredeyse tüm hesaplamaları pratik bir şekilde yapabildiğimiz ve bunun dışında bir çok farklı konuda bize yol gösterebilen ecalc sitesinin multikopter bölümünden bahsetmek istiyorum. Bu videoda mümkün olduğu kadar sistemimiz ile ilgili verileri siteye doğru bir şekilde nasıl girebiliriz ve sitenin bize sunduğu sonuçları en kolay şekilde nasıl yorumlayabiliriz kısmından bahsetmeye çalıştım. Umarım özellikle bu hobiye yeni başlayan ve parça seçimlerinde sorun yaşanan hobicilere faydalı olur. Yorumlarınızı bekliyorum :)

İndeks konuya ulaşmak için

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Vay beklediğim video gelmiş :heartxf: ama şu an müsati değilim ;) Hemen ilk fırsatta izliyorum kardeşim :hoppa: Ellerine emeklerine sağlık :thumbup:

• Beğen
Tepkiler: İzzet Camcıoğlu
Selamlar

Bu sitenin gösterdiği verilerin doğruluğuna güvenebilir miyiz? %15'lik +/- sapması bırakmış ama test için uçuş yaptığım multikopterde kullandığım komponenetlerin değerlerini girdiğimde motor gücünün yüksek çıktığını görüyorum, Sağlıklı uçabildiğim motorlarla sitenin sonuçlarına göre uçamıyorum.

Örnek konfig
sunnysky v2216-800kv motor,
11x4.7 prop,
30a esc
4S 5000 mah 35c pil

• Beğen
Videoyu yeni izleyebildim. Gerçekten de güzel bir siteymiş. Helici olunca pek ihtiyaç hissetmemiştim ama Quad lar için gerçekten şahane bir uygulama ve büyük bir rahatlıkmış :thumbup:

Ellerine, emeklerine sağlık @İzzet Camcıoğlu kardeşim %p

• Beğen
Selamlar

Bu sitenin gösterdiği verilerin doğruluğuna güvenebilir miyiz? %15'lik +/- sapması bırakmış ama test için uçuş yaptığım multikopterde kullandığım komponenetlerin değerlerini girdiğimde motor gücünün yüksek çıktığını görüyorum, Sağlıklı uçabildiğim motorlarla sitenin sonuçlarına göre uçamıyorum.

Örnek konfig
sunnysky v2216-800kv motor,
11x4.7 prop,
30a esc
4S 5000 mah 35c pil

Merhabalar öncelikle yorum için teşekkür ederim, benim daha önce 7-8 farklı sistemde deneme imkanım oldu genelde sonuçlarından memnun kaldım. Ancak tabi ki güvenilir diyemem. Sadece destek aracı olarak kullanılabilir buradaki bazı hesaplamaların nasıl yapılabileceğini bir önceki konuda göstermeye çalışmıştım ancak onlarda da bir çok hata payı ile yola çıkıyoruz. Dolayısıyla hiç bir yerde kesin sonuç elde edemeyebilirsiniz. İsterseniz siteye verileriniziin girilmiş halinin görüntüsünü paylaşın o şekilde bir bakmaya çalışırım bir hata var mı görebildiğim diye. Çok bariz bir yanlış olduğunu düşünüyorsanız belki motorlarınızın fabrika verileri sistemde yanlış kayıtlıdır bu durumda yönetime mesaj atılabilir.

Videoyu yeni izleyebildim. Gerçekten de güzel bir siteymiş. Helici olunca pek ihtiyaç hissetmemiştim ama Quad lar için gerçekten şahane bir uygulama ve büyük bir rahatlıkmış :thumbup:

Ellerine, emeklerine sağlık @İzzet Camcıoğlu kardeşim %p

Çok teşekkür ederim işinize yaramayacak olmasına rağmen yorumunuz için :) :saygilar:

• Beğen
Tepkiler: Mehmet Kucuksari