Muscat Tayyare Fabrikası'ndan haberler

Buarada video işlendi, youtube a yükleniyor ama bende takat kalmadı... daha bir 45 dakikası falan var sanırım. linki şuraya koyuverip uykuya dalayım ben. hazır olduğunda izlenebilir :)
Vay yeni videomuz gelmiş :heartxf: Ben de bugün ne seyredeyim diye düşünüyordum :thumbup::hoppa:

Muscat Tayyare Fabrikası taşınıyor :)

Panter ve Lippisch filonun öncülüğünü yapıp yeni atolyeye taşınan ilk modeller oldular :):)

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Atolyenin geri kalanının taşınması önümüzdeki üç güne yayılı olarak gerçekleşecek..

Muscat Tayyare Fabrikası taşınıyor :)

Panter ve Lippisch filonun öncülüğünü yapıp yeni atolyeye taşınan ilk modeller oldular :):)

Atolyenin geri kalanının taşınması önümüzdeki üç güne yayılı olarak gerçekleşecek..
Ikinci subesinin de Antalyada acilmasini sabirsizlikla bekliyoruz.

Bunlar harika işler uçak ilgi alanımda olmasa bile böyle bir konuyu atlıyamazdım ,emeğinize ve ellerinize sağlık,
muhteşem çalışma olmuş , :saygilar::saygilar:

Kusura bakmayın arkadaşlar, taşınma yerleşme telaşesi bitmeden bir de seyahat telaşesi bindi üstüne, neyse ki çok şükür cuma sabahı itibariyle yurda giriş yapabildik :) yol ve taşınma yorgunluğunu yavaş yavaş üstümüzden atıp kendimize geliyoruz :)

Yeni yer hayırlı olsun kardeşim. Eminim buradan da harika işler çıkacak :thumbup:

Gelişmeleri merakla takipteyiz :hoppa:

Teşekkürler Adminim :) Çok uzun soluklu olmayacak bu atolye malesef, Me 262 odaklı olacak kullanımı, tabi arada ufak tefek başka projeler de olacak, Misal Me262 nin jet motorlarının testi için bir 3D baskı jet motorlu uçak çıkabilir belki bir ihtimal :D

Abi evden kovulmadın di mi?:eek:

Yok abi, daha büyük oynuyorum, ülkeden kovulacağım yakında :D :D

Teşekkürler

Allah bize de nasip etsin! Hem atölye, hem uçuş alanı... Amin!...

Allah size çok daha güzellerini nasib etsin

Ikinci subesinin de Antalyada acilmasini sabirsizlikla bekliyoruz.

Kısmet, Bu aralar Kocaeli ekibi de bomba transferler konusunda epey iddialı :)

Bunlar harika işler uçak ilgi alanımda olmasa bile böyle bir konuyu atlıyamazdım ,emeğinize ve ellerinize sağlık,
muhteşem çalışma olmuş , :saygilar::saygilar:

Çok teşekkür ederim.

Taşınma sonrasında tamamen yerleşme imkanı olamadan herşeyi atolyeye yığdım, manzara şöyle oldu:

Bu fotoğraftan sonra da evle ilgili başka şeyler vs de gelince içerde yürüyecek yer kalmadı :D Biraz yer açmak ve özellikle de modelleri koruyabilmek için öncelikle sol tarafa kanatları asabileceğim bir raf sistemi kurdum. Sonrasında da gövdeleri tavana yakın mevcut tesistattan ve kapı raylarından faydalanarak astım, biraz olsun hareket alanı açıldı, tezgahları az bişey düzenledim vs derken yola çıkma vakti geldi. Kalan işler artık anca dönüşe kısmet olacak.

Malum memleket sıcak ve özellikle bu mevsimde (muson nedeniyle) epey nemli, garaj da klimalı bir hacim değil, o yüzden garaj içindeki havanın ne kadar sıcak ve nemli olacağını çok merak ediyordum. Garajla ev arasındaki kapıları açık bıraktığım zaman yeterli bir soğuma ve nem giderme sağlayabildiğimi farkettim. Güvenlik kamerasının da tam karşısına bir sıcaklık ve nem ölçer yerleştirdim, günlük olarak hem sıcaklığı hem de nemi takip edebiliyorum. Yılın en sıcak ve nemli mevsiminde bile atolyeyi 25-27 derece sıcaklık ve %60-65 nem oranında tutabiliyor bu yöntem. Gayet çalışılabilir değerler bunlar, kaldı ki Eylül ayı itibariyle de çok daha uygun hale gelecceği muhakkak. Bakalım neler olacak :)

Dün itibariyle Muskata dönmüş bulunmaktayım :)
Haftasonu anca kendime gelebildim, yarın işbaşı yapacağım. Biryandan da atolyeyi toparlama yerleştirme düzenleme çalışmasına da başlayacağım, tahminen tam olarak yerleşmek en azından iki üç haftamı alacak.. Süreci takip edebilmeniz için de bir :RCKolik: klasiği olarak video serimiz olsun dedim :)

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol