naza compass ı açmalıyım?

evren

Uye
Merhaba

Hexakopterimde naza M kullanmaktayım.aldığım kişi kuyruk tutma diyede söylenen compass magnometre özelliğini kapatarak yönünü kendim bulmamın ve alışmamın daha iyi olduğunu söyledi.compass bazı durumlarda sapıtarak zor durumda bırakabilirmiş.ancak özellikle gökyüzüne yükselip uzaklaştığımda yönünü kaybediyorum.
sanırım gaz verirken yanlışlıkla azda olsa yaw a dokunarak yönünüde değiştiriyorum.tabi uzakta yönünü yani kuyruğunu kaçırınca çok zor duruma düşüyorum.

bu compass tam olarak nedir?gerçekten sorunlumudur?bu kuyruk bulma işini nasıl çözerim?

compass naza asistan danmı açılacak?neresinden?nasıl?

Valla Evren bey cok spesifik bir soru olmus :embarras: Umarim size bu konu bilen ve yardimci olabilecek bir uyemiz vardir :rolleyes:

Ingilizceniz yeterli ise bence bir Google arattirin mutlaka bir cevap çıkacaktır.

Compass ayarlarını anlatan videolar buldum.buna benzer diğer konulardada var.ancak nedendir bilmiyorum anlatanlar daima yarım anlatıyor.örneğin yazılımdan helikopteri sabitlemeyi anlatıyor.arada bir laptop a dönüp ayar yapıyor.ancak bir kez olsun yazılımı göstermiyor.helikopter daima ekranda,anlatan var,laptopun ekranının arkası var.ama ekranın kendi yok.bu hep garibime gitmiştir anlatımlarda.

compassdada helikopteri alıyor döndürüyor kendi etrafında ama compass ayarını nerden açıyor nasıl aktif hale getiriyor hiçbir şey yok.

yinede sağolun.belki multikopter ci arkadaşlardan bilen vardır.
bu birikimlerimi tam olarak oturtayım forumunuzda tüm konuları detaylı anlatan bölümler oluşturacağım.

EVREN GÜLCEMAL' Alıntı:
Compass ayarlarını anlatan videolar buldum.buna benzer diğer konulardada var.ancak nedendir bilmiyorum anlatanlar daima yarım anlatıyor.örneğin yazılımdan helikopteri sabitlemeyi anlatıyor.arada bir laptop a dönüp ayar yapıyor.ancak bir kez olsun yazılımı göstermiyor.helikopter daima ekranda,anlatan var,laptopun ekranının arkası var.ama ekranın kendi yok.bu hep garibime gitmiştir anlatımlarda.

compassdada helikopteri alıyor döndürüyor kendi etrafında ama compass ayarını nerden açıyor nasıl aktif hale getiriyor hiçbir şey yok.

yinede sağolun.belki multikopter ci arkadaşlardan bilen vardır.
bu birikimlerimi tam olarak oturtayım forumunuzda tüm konuları detaylı anlatan bölümler oluşturacağım.
Çoklu ekran anlatımı hazırlaması zor olduğu için muhtemelen üşenmiştir hazırlayanlar :-\

Multicopter konusunda gerçekten paylaşım ihtiyacımız var. Inşallah yakın bir zamanda sizinle bu eksiğimizi de tamamlamış oluruz ;)