Naza m Lite kontrolden çıkma

serdar uyar' Alıntı:
Bu videoda Sorunu anlatmaya çalıştım . Umarım açıklayıcı olmuştur.

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

mesajı yeni görmüşüm sorun şu ki siz stock modülo kullanıyorsunuz buda failsafe desteklemiyor
assistanda boşuna failsafe seçmiş oluyorsunuz
quad ile kumanda arasındaki sinyal kesildiğinde quad 2-3 saniye sonra kendi etrafında dönmeye başlıyor bu stock modül den kaynaklanıyor
size önerim quad için o kadar para veriyorsunuz güvenceye alın derim frsky modül alın frsky failsafe destekliyor

Hangi ürünü almalıyım. Aralarındaki farkı anlayamadım.

bu işinizi görür

bunu alsam 6 taksit imkanı da var. Aradaki fark nedir. Çok önemli bi fark yoksa almayı düşünüyorum.

kullanmadım hiç bu yüzden yorum yapmayım

Peki . Genede ilgine ve bilgilerin için teşekkür ederim. Büyük ihtimal Türkiyeden alıcam . Taksit imkanıda beni cezbediyor.

Arkadaşlar bu kumandanın antenini ve vericinin antenini db 'sini yükseltsem iş görürmü.

Serdar bey , db booster veya frysky modül bunlar olması gereken ilave donanım,fakat sorunun ile alakalı olduğunu düşünmüyorum,bence sorunu tespit etdikden sonra daha netleşir.

Ümit hocam sorun nedir peki sizce. Aslında bi vakit olsa yanınıza gelmek istiyorum. Abi senin kullandığın kumanda nedir quadda. Senin başına böyle bi durum geldimi hiç.

serdar bey ,size söylemek istediğim ,sorun tespiti yapın veya teklifim, sorun tespiti yapalım ,bende senin kumandanın aynısı var ve 2-3 yedek alıcısı ve failsafe ayarlı (nasıl yapılacağının videosu you tube'da çok var) ,dji phantom yedek kumanda var fs 6 kanallı var naza mlite yedek var e-flte var ismini hatırlamadığım bir kumanda daha var.

Hay maşallah abi. Ne ararsan var yani. :bravo: . Abi havalar düzelince mutlaka gelicem. Abi en son eklediğim videoyu seyrettiysen failsafe switch de atanmış durumda. bu ayarları da youtube dan bakarak yapmıştım. İlk kullanmaya başladığımda böyle bi sıkıntım yoktu. Normal uçuşumu yapabiliyordum. Kumandayı kapatıncada failsafe ' e geçiyordu. Son 2 uçuştur bunu yapmaya başladı. Ve nedenini bi türlü anlamadığım İlk çalıştırmada kırmızı ledin devamlı olarak yanması. Yaklaşık 10dk. kadar sonrada geri düzelmesi.

sorunun bayağı garip burda havalar sizin ordaki gibi ,biraz düzelince ben gelebilirim benim için fazla uzak değil ne zaman size uyarsa önceden haberleşmek kaydı ile. Israrımın nedeni bu bizim bölgemizde rc alanında az da olsa bir gelişme,buluşma ,yardımlaşma. Bundan kimbilir bir kırıkkale veya çorum ekibi çıkabilir,buralarda kimse yok maalesef.

Valla abi buradada birtek ben varım desem yalan olmaz. Bi arkadaşım araba ile uğraşıyor. Birde Ufuk diye bir arkadaş varmış sanırım quad ile uğraşıyo. Fakat hiç görüşmem olmadı. Ben yozgata gidiyorum abimin yanına. Daha önceleri hiç hevesim olmadı. Abimler heli ve uçak ile uğraştıkları için ilgimi çekmiyordu. Malum havalardan dolayı oraya da gidemiyorum. Benim düşüncemde grup olarak yapmak bu işi . Tek başına bi yere kadar yapabiliyorsun.

sorun bence alıcı verici iletişimi cihaz failsafe moduna geçiyor ama kumandada bu özellik olmadığı için kendi etrafında dönüyor ilk naza m lite kullandığımda benimde başıma gelmişti

Ali bey yanlış anlamayın,sormak istediğim sizin anlattığınız durumda donanımlarınız aynımı idi, bu konuda fakat ,iletişim koptuğunda naza board kumandada failsafe özelliğinin olmadığını nasıl anlıyor,bu soruyu bilgi edinme açısından soruyorum.

FS th 9x v2 ,aynı kumanda ile yaklaşık 30 uçuş yaptım naza assistanındaki önemli özelliklerinin çoğunu denedim hiç bir sorunla karşılaşmadım kendi hatalarım hariç.