Naza m Lite kontrolden çıkma

Ben sorunun yazilim upgrade ile gerceklestigini dusunuyorum. Stock yazilima gecebiliomusunuz ?
V2 yazilimi sonrasi sorunlar oldugu soyleniyor m lite larda...

Şu anda her türlü denemeyi yapmaktayım . Selçuk beyin söylediği gibi yazılımıda M-Lite'a çevirdim. Tepkimesi hızlandı ve pili takar takmaz sinyali almaya başladı. Artı olarak kumanda antenini 5dbi 'e çevirdim. Alıcının anteninde de bi deformasyon vardı.(bu da etkiliyo olabilirdi.)Onuda yeniden Modemden çıkma anten ile değiştirdim. Bi arkadaşım kumadayı alıp binalar arasında dolaşarak mesafe ölçümü yaptık. Kumandanın orjinal parçaları ile yaptığımız ile daha sonradan değiştirdiğimiz parçalar arasında biraz fark oluştu. Tabi açık alanda ölçmek daha mantıklı olacak. Elimizdeki imkanlardan dolayı böyle yaptık. Tabi binalar arasındaki telefon vericilerinin de etkisi olacağını düşünüyorum. Şu anda yaklaşık binalar arası dolaşmada 100mt. lik bi mesafede kontrol kayboluyor. En kısa sürede açık alanda deneme yapıp bilgilendirmesini yaparım.

Evet arkadaşlar uzun aradan sonra sanırım sorunu buldum. Kumanda ile alakalı diye düşünüyorum.
Kumandayı açtığımda display menüsüne baktığımda rudder sağa yatmış görünüyor. Stick kalibrasyon yapıyorum ama her zaman işe yaramıyo bayağı bi beklemem gerekiyor. Böyle bi sorunun çözümü nedir? Bilgisi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum. Saygılar.

Kumandaniz 9x ti sanirim. Kumandayi default ayarlara getirin. Kumanda ayarlarini naza ya gore bastan ayarlayin. Kumandayi bastan calibre edin assistandan. iki stickte ortadayken assistandan calibrasyon centiklerinin ortada ve yesil olup olmadigini kontrol edin. Bakalim sonuc ne olacak

Selçuk TUNÇER' Alıntı:
Kumandaniz 9x ti sanirim. Kumandayi default ayarlara getirin. Kumanda ayarlarini naza ya gore bastan ayarlayin. Kumandayi bastan calibre edin assistandan. iki stickte ortadayken assistandan calibrasyon centiklerinin ortada ve yesil olup olmadigini kontrol edin. Bakalim sonuc ne olacak
Teşekkür ederim. Bundan önceki KK kontrol kartındada aynı sıkıntı mevcuttu. Acaba kumandada mı sıkıntı var.

serdar uyar' Alıntı:
Teşekkür ederim. Bundan önceki KK kontrol kartındada aynı sıkıntı mevcuttu. Acaba kumandada mı sıkıntı var.
Denemek lazim yani kumanda calibre olmuyor surekli rudder veriyorsa evet bencede sorunlu. Onun icin kumandayi default ayarlara bir getirin. Ve uygulamadan takip edin rudder veriyormu hala. Defaulta ragmen veriyorsa kumanda alicisini bir kontrol edin. Baska modul takma sansiniz varsa takin.

Merhaba arkadaşlar naza m lite ile başlangıçta stabil uçuş yapmama rağmen son zamanlarda ne olduysa rudder sorunu yaşıyorum sürekli sağa dönüş eğiliminde düzeltiyorum sürekli. Video ekledim bakabilirseniz sevinirim cep telefonu ile 1080 çekim yaptım henüz fpv ye geçmedim. Komple motor ve escleri yenilemek için sipariş verdim sorun onlardansa diye. Kumandam Dj phantom v1 kumandası ve mlite programında kalibrasyonum hatasız sıfır. Teşekkürler.
Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

bulent' Alıntı:
Merhaba arkadaşlar naza m lite ile başlangıçta stabil uçuş yapmama rağmen son zamanlarda ne olduysa rudder sorunu yaşıyorum sürekli sağa dönüş eğiliminde düzeltiyorum sürekli. Video ekledim bakabilirseniz sevinirim cep telefonu ile 1080 çekim yaptım henüz fpv ye geçmedim. Komple motor ve escleri yenilemek için sipariş verdim sorun onlardansa diye. Kumandam Dj phantom v1 kumandası ve mlite programında kalibrasyonum hatasız sıfır. Teşekkürler.
Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

küçük boyutlu modellerde naza kontrolcüsü önerilmemekle birlikte kontrolcü kartın tüm kalibrasyonlarını baştan yapın. ve compass calibrasyon hareketlerinide yapın. gain ayarlarınıda kontrol edin. modelinizin boyutuna uygun gain değerlerini internetten bulabilirsiniz.

Selçuk Bey öncelikle teşekkürler yanıt için. Frame reptile 500 yeterince büyük olduğunu düşünüyorum. Gainler ise 125 olarak ayarlı titreme vs yok. Kalibrasyonları yenileyerekte denedim. Her denemeden önce compass dönüşlerini uyguluyorum. Sorun esc ya da motorların dönüş hızında olabilirmi bilemiyorum ve ölçme şansımda yok.

bulent' Alıntı:
Selçuk Bey öncelikle teşekkürler yanıt için. Frame reptile 500 yeterince büyük olduğunu düşünüyorum. Gainler ise 125 olarak ayarlı titreme vs yok. Kalibrasyonları yenileyerekte denedim. Her denemeden önce compass dönüşlerini uyguluyorum. Sorun esc ya da motorların dönüş hızında olabilirmi bilemiyorum ve ölçme şansımda yok.

Kumanda stick kalibrasyonlarınızı ve trim ayarlarını kontrol ettinizmi. Assistant ekranına bakıp trim ile değerleri olması gerektiği noktalara getirin sonrada kalibrasyonu yapın. cihazın drift yaptığı yönde bir kalibrasyon sorunu olabilir.

Selçuk TUNÇER' Alıntı:
Kumanda stick kalibrasyonlarınızı ve trim ayarlarını kontrol ettinizmi. Assistant ekranına bakıp trim ile değerleri olması gerektiği noktalara getirin sonrada kalibrasyonu yapın. cihazın drift yaptığı yönde bir kalibrasyon sorunu olabilir.
Kumanda olarak dj phantom 1 kumandası kullanıyorum ve değerler 0.Birkaç kez kalibre ettim hep sıfır sorun yok bu konuda titiz davranıyorum. Dj kumandadan trim veremiyorum onunla ilgili bir bölüm yok araştırdım bulamadım.Yanıtlar ve ilgiliz için teşekkürler.Benim aklımada ilk başta bunlar geldi ancak hepsini denedim çözüm bulamayınca esc ve motorları sıfırlamaya karar verdim parçaları bekliyorum çözersem paylaşırım mutlaka.

bulent' Alıntı:
Kumanda olarak dj phantom 1 kumandası kullanıyorum ve değerler 0.Birkaç kez kalibre ettim hep sıfır sorun yok bu konuda titiz davranıyorum. Dj kumandadan trim veremiyorum onunla ilgili bir bölüm yok araştırdım bulamadım.Yanıtlar ve ilgiliz için teşekkürler.Benim aklımada ilk başta bunlar geldi ancak hepsini denedim çözüm bulamayınca esc ve motorları sıfırlamaya karar verdim parçaları bekliyorum çözersem paylaşırım mutlaka.

Esc calibrasyonu yaptınız mı ?

Selçuk TUNÇER' Alıntı:
Esc calibrasyonu yaptınız mı ?
evet yaptım aklıma gelen herşeyi yaptım ama bir yerde küçük birşey mi atlıyorum yoksa eslerde ya da motorların birinde mi sorun var çözemedim

Merhaba, Frame olarak f450 aldım ve sistemi olduğu gibi aktardım tıkır tıkır çalışıyor sorun frame'den kaynaklı olduğunu anlamış oldum böylece ne alaka çözemedim ama. Teşekkürler.

bulent' Alıntı:
Merhaba, Frame olarak f450 aldım ve sistemi olduğu gibi aktardım tıkır tıkır çalışıyor sorun frame'den kaynaklı olduğunu anlamış oldum böylece ne alaka çözemedim ama. Teşekkürler.

Frame den olabileceğine inanmıyorum. Montaj sırasında yapılan bir hata yeni toparlamada düzelmiştir.