O. S 50 upgrade ve uçuş.

Ali Yalçın

Kıdemli Uye
İlgi Alanı
Heli
Selamlar bugün o. s 50 motora 55 lik karbüratör takarak deneme yaptım, ince ayarlara daha iyi imkan verdiği için, biraz daha iyi performans aldım(yakıt kendi üretimimdir)

Ayrıca hazır yakıt ile lendi kakıtımı da kıyasladım benimki daha iyi perfarmas verdi ?

Karışım oranlarını sır olarak saklıyorum ?

İğne ayarımı test uçuşu olduğu için biraz zengin tuttum.

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Karışım oranlarını sır olarak saklıyorum ?
Olmaz bu sırrı mutlaka öğrenmemiz lazım :D

Hafta sonuna yaklaştığımız şu son günde, nitro sesi ilaç gibi geldi :thumbup: Paylaşım için teşekkürler Ali, sticklerine sağlık :bravo::bravo:

Olmaz bu sırrı mutlaka öğrenmemiz lazım :D

Hafta sonuna yaklaştığımız şu son günde, nitro sesi ilaç gibi geldi :thumbup: Paylaşım için teşekkürler Ali, sticklerine sağlık :bravo::bravo:
Teşekkür ederim abi.

Karışım olayı şöyle: normalde %20 nitro %17 hint yağlı yakıt yapıp mutlu mesut uçuyordum, günlerden bir gün, sırf meraktan 1 litre sıfır nitrolu yakıt yaptım, tabi performans alamadık, ne yapalım bu yakıtı derken hali hazırda 3 litre kalmış %20 nitrolu yakıtın içine 1 litre kadar yakıtı boca ettim, Rafet abi de var yanımda çok daha iyi performans verdi yakıt ikimiz de şaşırdık.

O günden beri %20 3 litre yakıt üzerine sıfır nitrolu 1 litre ilave edip tatlı talı uçuyorum ?

o nasıl kalkış hocam :) yüreğim ağzıma geldi :) hobide yeni olduğum ve uçaklarla ilgilendiğim için daha çok bana çooookkk korkunç geldi :D Maşallah ama Allah nazarlardan saklasın makine de pilotluk da sağlam..
Biz daha pilotaj anlamında emekliyor olsak ta övgünüz için teşekkürler.
hayel ettiğiniz pilotaj seviyesine gelmenin sırrı bol. Bol sim çalışıp fırsat buldukça sahada uçmak.