Ödüllü mini yarışma! Mahallenin delisinin sıradaki procesini (uçak) tahmin etmece :)

Nasreddin hocamın fıkrası
Hoca birgün eşeğine binmiş köyüne dönerken havada müthiş bir fırtına başlamış, karnı acıkan hoca da heybesindeki şekerle karıştırılmış bulguru ağzına atmaya çalışıyormuş, ama ne mümkün , ne kadar uğraşsa da bir türlü yiyemiyormuş, tam ağzına atarken rüzgar alıp götürüyormuş.
Uzaktan hocanın birşeyler yemeye çalışıp, cebelleştiğini gören köylüler merak edip sormuşlar , hoca! hoca! ne yiyorsun ?, O da basmış cevabı , hiiiç ! Şimdilik sadece rüzgar yiyorum ! :lollol:;D

O zaman tam beni anlatan fıkra ?

O zaman tam beni anlatan fıkra ?
Yok, sadece seni değil, hepimizi anlatıyor.Şimdi Evren hocanın nöronlarının arasında bir kasırga,hortum,tornado , artık adına ne dersen esip duruyor.Biz de o kasırgada birşey bulacaz da , yakalayıp yiyecez ;D
O yüzden şimdilik rüzgara takılma , tahminini yap , bakarsın yakın bile denk gelse , belli olmaz , ödülü kaparsın :p:D

Pazar akşamı foruma pek düzgün bakamadım :( Şimdi bir şey sallarsam pazartesi günü hakkımı kaybederim ;D O yüzden ben sallama işini sabaha sakin kafayla yapayım :lollol:

Adminim son dakikaya mı bıraktınız işi, bir haftadır ne yaptınız ;D:lollol::saygilar:19:59 a kadar hakkınız var sonuçta dilediğiniz gibi kullanın :RCKolik:

Attım o zaman...

Blohm & Voss BV 141

Vallahi güzel atış, severim keratayı ve uzun dönem “yapılacaklar” listesinde yeri var ama sıradaki bu değil.

İlk gün yanlış tahminden yürüyelim, boyut küçülsün :D

Lockheed SR-71 Blackbird

Yürü be Rasim :)

Güzel cevaplar geldi, F35 ve Mustang hariç hepsi de yapmak istediğim hatta bir şekilde bilgisayarımda ucundan kenarından çiziktirmeye başladığım ya da en azından döküman topladığım tayyareler, ama hiçbirisi sıradaki proce değil, yani yarışma hala devam ediyor...

Bu akşam 20:00 itibariyle halen doğru cevap gelmemiş olursa ilk ipucunu vereceğim :thumbup: