Paypal Alıcı Koruması 180 Gün Çıktı

Mehmet Kucuksari

Administrator
İlgi Alanı
Heli
Bugün mail olarak gelen bilgiyi sizlerle de paylaşayım dedim.

-------------------------------------
Hala siparişinizin elinize ulaşmasını mı bekliyorsunuz?
İtirazda bulunmak için artık 180 gününüz var.

a) Siparişinizde sorun mu var?
b)Satın aldığınız ürün, beklediğinizden farklı mı çıktı?
c) Ürün elinize ulaşmadı mı?

Yanınızdayız. Siparişinizde bir aksilik olduğunda paranızı geri almanızı sağlayabiliriz.
İtirazda bulunmak için 45 gün yerine artık 180 gününüz var. Özellikle yurt dışından alışveriş yapıyorsanız, bir aksilikle karşılaştığınızda itirazda bulunmak için artık daha fazla zamanınız var demektir. Bu süre içinde anlaşmaya varamazsanız paranızı geri alabilirsiniz.*

Cuma gününde gelen hayirli bir haber :)

Daha önce 60 gün sonra itirazda bulunduğum işlemlerde lehime sonuçlanmıştı. Yinede çok iyi bir durum satıcıları biraz daha dizginler en azından

Geçen bende Banggood için dispute açarken gördüm ama emin olamadığım çin paylaşmamıştım.Bu iyi haber neden derseniz bazı kargoların gelmesi 50 gün sürebiliyordu tam dispute açıyorsun 5 gün sonra kargo geliyor en azından uzun süren kargolarda bize zaman kazandırıyor.
Paylaşım için sağolasın Mehmet :saygilar:

Güzel Haber, Paylaşım için teşekkürler. :saygilar:

Bu alıcı korumasını alıcının etrafına mı sarıyoruz? :eek:

;D ;D ;D

Merhaba arkadaşlar, itirazda bulunmak için eskiden 45 olan süremiz vardı 40 gün bekleyip eğer ki ürün elimize ulaşmazsa dispute açık ürünün tekrar gönderilmesini yada para iadesini geri istiyorduk ve 3 - 5 gün sonra sonuçlanıp para iadesini geri alıyorduk. Şimdi yukarıda yazan 180 gün süre zarfı ürünün elimize ulaşması için 180 gün süre zarfında elimize ulaşmaz ise mi Dispute açabileceğiz. Eğer yukarıda yazanlardan anladığım bu ise ürün ücretini geri alabilmek için 180 gün beklemek zorundayız demek ve bu bizim için iyi bir şey değil. Yanlış anlaşılma varsa lütfen düzeltin.

Cemil ÖZMEN' Alıntı:
Merhaba arkadaşlar, itirazda bulunmak için eskiden 45 olan süremiz vardı 40 gün bekleyip eğer ki ürün elimize ulaşmazsa dispute açık ürünün tekrar gönderilmesini yada para iadesini geri istiyorduk ve 3 - 5 gün sonra sonuçlanıp para iadesini geri alıyorduk. Şimdi yukarıda yazan 180 gün süre zarfı ürünün elimize ulaşması için 180 gün süre zarfında elimize ulaşmaz ise mi Dispute açabileceğiz. Eğer yukarıda yazanlardan anladığım bu ise ürün ücretini geri alabilmek için 180 gün beklemek zorundayız demek ve bu bizim için iyi bir şey değil. Yanlış anlaşılma varsa lütfen düzeltin.

aynen oyle abi 180 gün ciddi uzun br sure ben kısaltmalarını beklerdım :)

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
İtirazda bulunmak için 45 gün yerine artık 180 gününüz var. Özellikle yurt dışından alışveriş yapıyorsanız, bir aksilikle karşılaştığınızda itirazda bulunmak için artık daha fazla zamanınız var demektir. Bu süre içinde anlaşmaya varamazsanız paranızı geri alabilirsiniz.*
Ilgili yeri yenidem okudugumuzda benim anladim sey olumlu.
Yani illa itiraz icin 180 gun beklemek zorunda degiliz. Eskiden 45 gun Sonra itiraz edemiyorduk Simdi bu imkan verilmis durumda. Mesela siparisi verdik 35 gun gecti hala elimize ulasmadi ise itiraz hakkimiz sakli diye algiliyorum ben :)

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Ilgili yeri yenidem okudugumuzda benim anladim sey olumlu.
Yani illa itiraz icin 180 gun beklemek zorunda degiliz. Eskiden 45 gun Sonra itiraz edemiyorduk Simdi bu imkan verilmis durumda. Mesela siparisi verdik 35 gun gecti hala elimize ulasmadi ise itiraz hakkimiz sakli diye algiliyorum ben :)

Bu şekilde olması daha mantıklı geldi banada, yoksa 6 ay beklemek ölüm gibi gelir insana.

6 ay beklemek çok saçma olur . Paypal'ın böyle bir şey yapacağını düşünmüyorum. Ama şöyle bir şey de var 25 gün olur itiraz ederler 2 gün sonra kargo gelir bunu nasıl engelliyecekler ?

Iste bu super haber[emoji10]