paypal hesabı

kenan özendi

Çalışkan Uye
İlgi Alanı
Heli
selamlar. aliexpresten 270 dolar iade alacağım var. Satıcı sadece paypal hesabına iade yapabileceğini belirtti. Hali hazırda paypal hesabı olan biri varsa ve yardımcı olabilirse benim iademi ona yönlendirebilir miyim?
Aliexpreste cogu alisverisimde ürünün sonlanımı 45-60 g ünden başlıyordu. Sonradan farkettim bu alışverişimde belirtilen süre 10 gün kadar çok kısaymış. ürün kargoya verilinceye kadar baya bekledim. Satıcıya cok mesaj attım. En sonunda senin ilin cok uzakta DHL kargoyu kabül etmiyor dedi. Sonrada süre gectigi icin aliexpresin iade veya anlaşmazlık kısmına tıklayamıyorum. Satıcı ile irtibata geçin diyor.

Son düzenleme:
Belki yurtdışında olan birileri yardımcı olabilir de, o zaman da kartın sahibinin size parayı yollaması sorun olacak.

Çinli abiler genelde güvenilirlerdir de, bu Çinli eleman Tr’de PayPal’ın kullanılmadığını bilip de böyle konuşuyorsa o zaman başka.

Çünkü şu ana kadar hiçbir iadede de benden PayPal hesabı istenmedi. Bence satıcıya PayPal olayını anlatın. Hangi karttan yollandıysa, aynı karta da iade normal bir istektir diye düşünüyorum.

Bu istekte garip bir durum var bence
Siz alışverişi aliext üzerinden yapmadınız mı satıcı sizden ayrı bir hesap no istedi
Benim bildiğim ve geçmiş 10 iademde satıcı ile uzlaşma yararlı yada sıkıntılı bile olsa işlemi aliex sonladırır ve daim aracı odur

selamlar. aliexpresten 270 dolar iade alacağım var. Satıcı sadece paypal hesabına iade yapabileceğini belirtti. Hali hazırda paypal hesabı olan biri varsa ve yardımcı olabilirse benim iademi ona yönlendirebilir miyim?
Türkiye'de kaçak açılan Paypal hesabı ile bu iş ne yazık ki olmaz. O kadar para o face hesaba gelirse, paypal hesabı bloklayıp, extra doğrulama istiyor :(

Yurtdışında yaşanan birisi varsa onun Paypal hesabı belki yardımcı olabilir. Ama aslında benzer durum onun için de geçerli. Sadece gerçek hesap olduğu için doğrulama yapmakta sıkıntı yaşamaz.

En güzeli arkadaşların da dediği gibi, satıcıynın ödeme yaptınız hesaba iade etmesi :)