Paypal dispute

fthmrcn

Yeni Uye
Web sitesi
www.modelteknikleri.com
Arkadaşlar bende şubat başında verdiğim siparişim elime ulaşmayınca ilkez dispute açtım. Sayfada İŞLEM YAPMANIZ GEREKİYOR" diye belirtiyor ama nereden yapacağımı çözemedim. Tecrübeli arkadaşlardan yardım bekliyorum.

Paypal dispute

Sümer hocam ilginizi için teşekkür ederim. Fakat bunu nasıl yapacağım konusunda hiçbir fikrim yok. Direk mail mi atmam gerekiyor yoksa sayfada bir buton varda benmi göremedim bir türlü işin içinden çıkamadım. İlk itiraz acemilik (umarım son da olur) döküman göndermek için ne yapmalı?

Paypal dispute

İsterseniz bir ekran görüntüsü gönderin. Varsa kişisel bilgileri Paint programında silip ya da karalayıp ekran görüntüsünü gönderirseniz daha iyi anlar ve yardımcı olabiliriz.
Bu arada size bir mail de gelmiş olmalı. Onu buraya copy paste yapabilirsiniz belki.

Unutmayın PayPal'de iki farklı durum var. Claim ve dispute. Önce dispute yani anlaşmazlık şikayetinde bulunuyorsunuz. Sonra belirli bir süreniz var. O zaman zarfında claim yani bir tür dava açıyorsunuz. Bunu yapmazsanız bildiğim kadarıyla dispute kapanıyor ve hakkınızı kaybediyorsunuz.

Paypal dispute

Gerçi araştırmışsınızdır ama ben şöyle 2 tane link buldum bir bakın isterseniz.

Paypal dispute

Ben de zamanında Türkiye den yaptığım bir alışveriş ıcın iptal isteginde bulunmuştum. Fatih bey gibi benzer soruların vardı. Hatırlamıyorum ama netten birşeylerde bularak işlemi gerçekleştirmiştim

Sent from my iPhone using Tapatalk 2

Paypal dispute

Tekrar ilgilenen herkese gerçekten teşekkür ediyorum. forum üzerine resim ekleyemiyorum nedense. Gelen maili ekliyorum

Satıcının Adı: hexTronik Limited
Satıcının E-posta Adresi: accounts@marketplace.hobbyking.com
Satıcının İşlem Numarası: 7P563152HC663881P

İşlem Tarihi: 10.02.2014
İşlem Tutarı: -$30,62 USD
Fatura No: 2008610542
İşlem Numaranız: 37E83325DS079963K
Vaka Numarası: PP-003-043-664-416

Alıcının İşlem Numarası: 37E83325DS079963K

Satıcı, gönderim takip bilgisi talebimizi yanıtladı. Henüz bu bilgiyi
soruşturmamız ve onaylamamız gerekiyor fakat satıcının yanıtını sizinle
paylaşmak istedik:

Takip Şirketi: Diğer
Takip Numarası:LX100381474FJ

Şu an için sizin başka işlem yapmanız gerekmiyor. Soruşturmamıza devam
edecek ve herhangi bir gelişme olması halinde sizinle irtibata geçeceğiz.

Ürününüzü teslim aldıysanız hak talebinizi iptal edebilirsiniz. İptal etmek
için aşağıdaki bağlantıyı kopyalayıp bir web tarayıcısı penceresine
yapıştırın. Lütfen web sayfası göründüğünde talimatları uygulayın.

YUkarıda "Şu an için sizin başka bir işlem yapmanız gerekmiyor" diyor fakat paypal sitesinde

Diğer taraf Vaka No. Neden Tutar Açık Durum Son güncelleme İşlem
hexTronik Limited PP-003-043-664-416 Alınmadı
Hak Talebi -$30,62 USD 25.03.2014 İşlem yapmanız gerekiyor 02.04.2014 Yanıtla

Şeklinde gösteriyor. Yanıtla kısmına tıkladığımda ekli resim geliyor.

Paypal dispute

imageshack ten resim ekledim am bende hala görünmüyor virüs programı engelliyor sanırım.
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Başardım

Paypal dispute

Fatih bey öncelikle gözünüz Aydın. Rica etsek hazır yapmisken unutmadan kısaca nasıl yaptığınızı anlatır mısınız. Böylece ileride birisinin de işine yaramış olur.

Şimdiden teşekkürler.

Sent from my iPhone using Tapatalk 2

Ynt: Paypal dispute

Şimdilik birşey yapmanız gerekmiyor. Claim süresine dikkat edin sadece. O zamana kadar haber çıkmazsa ki Fiji Post ile çıkmaz, claim açın.

Paypal dispute

Şu an Paypal tarafından inceleniyormuş. Ne ptt de ne başka bir yerde herhangi bir hareket görünmüyor.