PAYPAL VE İŞBANKASI

ero95

Çalışkan Uye
arkadaşlar kartı paypala tanımladım.bankamatik kartı hesabıma yansıyan provizyon cekimlerinde müşteri temsilcisi 2 işlem oldugunu soyledi.onların kodlarını verdi denedim.1.yi kabul etmedi 2.yi kabul etmedi.1.yi tekrar denedim ve bloke.ne saçma sapan şeydir bu ya.ne hesap özetinde görünüyor ne de müşteri temsilciginin verdiği kod tutuyor bu nedir ya?bilgisi olan paypal kullanan vardır illaki bu sorunu çözersek çok iyi olucak. provizyon tutarını da geri alamayacagım gibi duruyor.

PAYPAL VE İŞBANKASI

Yıllardır Paypal kullanıyorum ama bu şekilde bir işlem yapıldığını ilk defa senden duydum Erinç :rolleyes:

Ben mevcut banka kredi kartını Paypal tanımladım. Odeme tipini dolar seçtim. Bankada Dolar hesabımda var. Otomatik olarak ay sonunda kredi kartı ekstrasında DOLAR cinsinden hesap kesiliyor ve ben de Dolar olarak ödeme yapıyorum. Böylece Paypal Dolar kur farkından da etkilenmemiş oluyorum ;)

PAYPAL VE İŞBANKASI

abi sen hiç onaylamadın mı?

Ynt: PAYPAL VE İŞBANKASI

Vay arkadas ben kendimi mi baltaladim vay arkadas.neyse hayirlisi paypal kart kullanimini bloke etti kimlik ve kart fotosu+ekstre istedi ekstre yerine internet subesi hesap kaydi yolladim.bakalim acsinlar hic onaylamicam.tanimlayip alisveris yapcam.ok.

Turkcell T20 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

PAYPAL VE İŞBANKASI

onaylamadıgına eminsin değil mi abi?tekrar tanımlama yaptım onaylamadan kullanabiliyorum yani?

PAYPAL VE İŞBANKASI

öff diyorum başka bişey demiyorum gerizekalı musteri temsilcisi yuzunden bloke yedim suanda acıldı fakat provizton yeni ekrana dustu ve şimdi tekrar tanımlama olunca tekrar kesim oldu.4gun sonra internet subesine duser ona bakarız.bu işi bilmeyen adamları ne diye oturtuyorlar anlamadım gitti.

Mehmet abi doğrulama işlemi her yeni kart beklendiğinde 1 kez yapılır, sanada yapılmıştır hatırlamıyorsundur. Bunun amacı banka hesabin gerçekmi diye kontrol ediliyor. Paypal karttan 2 dolar çekiyor. Sana bi kod yolluyor. Muşteri hizmetlerini arayıp 4 haneli bu kodu alıp paypalda kart doğrulama kısmına giriyosun.

HTC One X cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Eyvallah mesut abi.

Mesut AKIN' Alıntı:
Mehmet abi doğrulama işlemi her yeni kart beklendiğinde 1 kez yapılır, sanada yapılmıştır hatırlamıyorsundur. Bunun amacı banka hesabin gerçekmi diye kontrol ediliyor. Paypal karttan 2 dolar çekiyor. Sana bi kod yolluyor. Muşteri hizmetlerini arayıp 4 haneli bu kodu alıp paypalda kart doğrulama kısmına giriyosun.
Sen söyeleyince hatırladım üstad :lol: Yaşlılık işte, napcen :lollol:

PAYPAL VE İŞBANKASI

paypal çektiği 1,6 $ ı paypall hesabında tutuyor eğer istersen bir mail atarak veya müşteri hizmetlerinle konuşarak senin banka hesaba geri aktarabiliyorsun.

PAYPAL VE İŞBANKASI

hakan' Alıntı:
paypal çektiği 1,6 $ ı paypall hesabında tutuyor eğer istersen bir mail atarak veya müşteri hizmetlerinle konuşarak senin banka hesaba geri aktarabiliyorsun.

doğrılama girdikten sonra 24 saat içinde kredi kartına para iadesi yapıyorlar hiçbirşey yapılmasına gerek yok

PAYPAL VE İŞBANKASI

ama bende çift çekim oldu işte:) sıkıntı o.bir yolladım 5gun sonra hesap özetine yansımış.yansımadan 2saat önce müşteri temsilciliğini aradım aramaz olaydım bloke yedim yeniden açıldı tekrar kod yolladım şimdi.o bir çekim gumburtuye gitcek sanırım.

PAYPAL VE İŞBANKASI

İ.ERİNÇ SALMAN' Alıntı:
ama bende çift çekim oldu işte:) sıkıntı o.bir yolladım 5gun sonra hesap özetine yansımış.yansımadan 2saat önce müşteri temsilciliğini aradım aramaz olaydım bloke yedim yeniden açıldı tekrar kod yolladım şimdi.o bir çekim gumburtuye gitcek sanırım.
Merak etme Erinc, paypal o konularda bildiğim kadarı ile hassas. Paranı iade ederler sen rahat ol ;)

Konustum abi.ekstre yolla tanimlama yapalim diyor ama tam 5gunde hesaptan net kesim yapilip kod dusuyor.isbankasinda 5gunde dusuyor bilginize baskalarida madur olmasin.islem tamam 17si gibi kod hesaba dusecek ve onaylamayi yapicam herkese tesekkurler.