PhoenixRC Simulator Yazılımı : Özellikler, Kurulum, Kumanda Ayarlari

Mehmet Kucuksari

Administrator
İlgi Alanı
Heli
PhoenixRC ; hava şartları, model – pist bolluğu, modellerin uçuş karakteristiği ve grafikleri ile tıpkı "Real Flight" da olduğu gibi oldukçca kalitede bir simülasyon yazılımıdır.

PhoenixRC kullanımı için , Real Flight aksine bilgisayarın işlemci – bellek ve en önemlisi grafik kartı belleğinin yüksek olması gerekmez. Bu nedenle Real Flight performans sıkıntısı yaşayan arkadaşlar PhoenixRC tercih edebilirler.

You must be registered for see images attach

Real Flight simülasyon yazılımı için size THK Model sitesinde satışta olan Art-Tech E-Fly 6 kanal simülasyon kumandasını almanızı öneririm.

Simülasyon programlarını indirmek, kurmak ve ipuçları için AŞAĞIDAKİ KONU başlıklarını takip ediniz. Yine takıldığınız veya aklınızı kurcalayan sorularınız olursa lütfen bizler ile iletişime geçiniz.

DOWNLOAD Linkleri için Aşağıdaki Konumuza bakınız
Real Flight / Phoenix Nereden Indirebilirim ? Crack Download Link verir misiniz

Bu yazı ALINTIDIR. Bodrum RC ( ) Emrah Tezel Bey'e bu eşsiz çalışması için teşekkürler.

Neden PhoenixRC 3.0m Launcher ?

Neden PhoenixRC 3.0m Launcher ?
-- En son sürüme kadar güncelleyebilme,
-- Yeni modeller ve pistler ekleyebilme,
-- Gelişmiş model düzenleme,
-- Eğitim uçuşları,
-- Yarışma tarzında uçuşlar,
-- On-line çoklu uçuşlar,
-- Kumanda düğmelerini kullanabilme,
-- Off-line güncelleme,
-- Ayrıntılı hava şartları belirleyebilme,
-- Detaylı kamera ve izleme imkanı,
-- Kaliteli, hızlı grafikler,
-- Kaliteli işitsellik,
-- Gelişmiş görsel nesneler,
-- Gerçeğe çok yakın uçuşlar,
-- Klavyeden kanal atayabilme,
-- Orta konfigürasyonda bilgisayar donanımı...

PhoenixRC Bilgisayar Yazılımı ve Donanımı Sistem Gereksinimleri

PhoenixRC Bilgisayar Yazılımı ve Donanımı Sistem Gereksinimleri

PhoenixRC yazılımı, Real Flight ve diğer simülatör programlarının gereksinim duyduğu gibi üstün donanım özelliklerine sahip bilgisayar gereksinimi yoktur. Buna karşın grafik kalitesi, hızlı ekran geçişleri, görsel canlı efektleri ve sesleri ile bana göre diğer simülasyon yazılımlarından bir adım daha önde durumdadır.

-- 1.0Ghz, Pentium 3 / 4 yada AMD Athlon / 64 üstü işlemci ,
-- Microsoft Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8 - 32 / 64 bit işletim sistemi,
-- 256MB ve üstü bellek,
-- Güncellemeler ile en az 3GB lık bir disk alanı,
-- ATI Radeon 9800 / NVidia Geforce Ti4200 tarzı en az 128 MB lık ekran kartı,
-- Microsoft DirectX 9.0c yada üstü
-- Kumanda için 1 adet USB 1.1 / 2.0 destekleyen boş port,
-- DirectX 9 uyumlu ses kartı

PhoenixRC ayrıca Intel tabanlı bir işlemciye sahip, Windows XP, Vista yada Windows 7 kullanan Apple Macintosh bilgisayarlarda da çalışmaktadır.

Apple Macintosh için gerekli yazılımlar ;
-- Bootcamp (önerilir)
-- VMWare Fusion (son sürüm)
-- Parallels (son sürüm)

Eski tip Intel tabanlı olmayan işlemcileri desteklememektedir.

Kumanda Önerisi – İşlevi ve Temini

Kumanda Önerisi – İşlevi ve Temini

Kendinden USB kablolu simülasyon kumandası ve uygun (RF-Aerofly-FMS te kullanılan) USB sim. kablosu olan model kumandası ile dongle a ihtiyaç duymadan son sürüm PhonixRC 3.0 simülasyon yazılımını kullanabilirsiniz.

Benim sizlere yine tavsiyem THK da satılan kendinden USB kablolu simülasyon kumandası olacaktır. Bu kumanda üzerindeki 1 switch ve 1 knob ile 6 kanal kullanabilirsiniz. Ayrıca PhoenixRC yazılımı ile klavyenizden atayacağınız rakam ve harfler ile 14 kanala kadar PhoenixRC simülasyon kullanabilme şansınız mevcut.

Antenli model kumandası kullanacak arkadaşlar kumandalarında birtakım ayarlar yapmalıdır.

1-) Yeni bir model hafızası açıyoruz ve sıfırlıyoruz. Böylece tüm ayarlar sıfırlanmış olacak.Bu hafızaya PhoenixRC adını verebiliriz.
2-) 2.4Ghz harici kumandalar için PPM mod seçimi yapıyoruz.
3-) 2.4Ghz harici kumandalar için kristalimizi çıkarıyoruz.
4-) Helikopter moduna geçiş yapıyoruz.
5-) Helikopter modunda swash tipini 90 derece yada single servo seçimi yapıyoruz yada var ise CCPM tipini iptal ediyoruz.

Yine de benim tavsiyem ne tür simülatör programı kullanırsanız kullanın "USB kablolu (antensiz) simülasyon" kumandası kullanmanız olacaktır.

Model kumandası ( 2.4–35–72 vs. antenli) önermememin nedenlerini sayarsak ;
1-) Genelde bu hobiye yeni başlayanlar kumanda çubuklarına biraz aşırı yüklenirler. Kumanda içindeki yaylar zamanla esnekliğini kaybeder.
2-) Kumandamız enerjisini içindeki pilden alır. Pilimiz doldur – boşalt şeklinde eskiyecektir ve ömründen yiyecektir.
3-) Kumandamız enerji altında çalışacağı için Mhz kumandalarda kristalini sökseniz dahi RF modülünde azda olsa ısınma olacak, ömründen yiyecektir.
4-) USB kablosunun tak–çıkar şeklinde kullanılması neticesinde kumanda trainer port unda yıpranma söz konusu olabilir.
5-) Bu kumanda ile değerli modelimizi uçuracağımız için olası bir sorunlara karşı riske etmeye değmez.

USB kablolu (antensiz) simülasyon kumandaları ise enerjisini PC nin USB soketinden alır. İçinde ısınacağı bir devre kartı yoktur. Çubukları yıpransa dahi maliyeti bakımından yenisi alınabilir. Tak–çıkar yapacağımız USB kablosu yoktur.

Kumanda olarak benim sizlere tavsiyem ; THK Model Uçak sitesi ( ) Kategoriler / Simülatörler bölümünde satışı olan USB Bağlantılı R/C Simülatör 6 Kanal tip simülasyon kumandası olacaktır. Genelde stoklarında hızlı tükenir fakat stoklara çabuk gelir.

İstediğiniz taktirde Türkiye Google sayfalarında kısa bir araştırma ile bu simülasyon kumandasını farklı satış sitelerinden temin edebilirsiniz.

USB Bağlantılı R/C Simülatör 6 Kanal sim. kumandasının üzerinde 1 adet switch (sol taraftaki) ve 1 adet knob (radyo düğmesi) mevcuttur. 6 kanal model uçurma imkanımız mevcut.

Bu switch ve knob a PhoenixRC ayarlarından istediğiniz kanalı (işlevi) atayabilirsiniz. Ayni zamanda klavyedeki rakam ve harfleri atayarak 6 kanal üstünde PhoenixRC kullanım imkanı doğar.

RealFlight® InterLink Kumandanın PhoenixRC Tanıtımı
Real Flight (RF) simülasyon programı ile gelen orijinal kumandayı (interlink) PhoenixRC de kullanabilirsiniz. Bunun için ;

[attachurl=2] anlatıldığı şekilde Ilave "PPJoySetup" yazılımı ile tanıtma yapılır.

Win7 uygun PPJoySetup Indirmek için :

Ekli dosyalar

• interlink_kumanda.rar
    225.4 KB · Görülme: 254
  • Beğen
Tepkiler: Deniz Tanrıverdi
PhoenixRC Kurulum ve Ayar Videoları

PhoenixRC Kurulum ve Ayar Videoları
Indirdiğiniz linklerden PhoenixRC simülasyon programı kurulumu, ayarları ve kumandayı tanıtmak çok basittir.

Her Windows işletim sisteminde (32bit / 64bit) sorunsuz çalışmaktadır.

A dan Z ye tüm kurulum ve ayarlar "PhoenixRC30m_kilavuz.pdf" ve "Kumanda kalibrason.pdf " dosyalarında anlatılmıştır. Ayrıca aşağıda videolarda tüm kurulum aşamaları detaylı bir şekilde sizlerle paylaşılmıştır.

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

--------------------------------------------------------------------------------------------------------
Tahsin Ser arkadaşımıza teşekkürler :thumbup:

Sonrasında Phoenix için THK ince ayarlarının resimlerini buldum internette. onları birebir ayarladım. tabiri caizse şak diye çalıştı :yuppi:

Burayada kopyalıyorum resimleri. hiç uğraşmayın arkadaşlar bu ayarları yapın. kumandanız anında phoenix rc 3.0p de çalışacak.

!!! KUMANDANIZIN MIX TUŞU KAPALI KONUMDA OLMADI. ADI GİBİ HERŞEYİ KARIŞTIRIYOR BU SWITCH TUŞU :lollol: (SWITCH KUMANDANIN AŞAĞISINA BAKAR KONUMDA OLACAK.) !!!

Önce menüden view-displays-camera yı seçiyoruz. ki kontrollerımız ekranda görünsün. ne yaptığımızı anlayalım.

Sonra phoenix de simulatör kumandanızı calibre ettikten sonra system-your controls-edit profile girin.
SİZ SADECE INVERT VE INPUT KISIMLARINI RESIMLERDEKİ GİBİ YAPIN

simple aşağıdaki gibi olacak
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

detailed kısmı aşağıdaki gibi olacak

bu işlemlerden sonra kumanda aynı ekrandaki gibi görünmeli. tamamdır.

Son düzenleme:

Olmazsa olmaz bir konuydu , forumumuzda artık bu konuda tamamdır.Eline sağlık kardeşim... :thumbup:

Mehmet Bey ne desem bilmem ki. Ne düşünsek, aklımızdan geçirsek bir bakıyoruz siz bize en güzel şekilde sunmuşsunuz.

Acaba diyorum banka hesabımıza baktığımızda 1.000.000 TL mevduat nasıl görürüz videosuda olur mu ? Birtek o kaldı herhalde . :lollol: :lol:

Elinize sağlık bu güzel paylaşım için. Emrah Bey'i de unutmamak lazım elbette, sağolsun varolsun. :saygilar:

Evet , Emrah beyin katkılarını mutlaka hatırlamalıyız , buradan kendilerine bir kez daha teşekkürlerimizi sunalım.
Bu arada şu ne düşünsek Mehmet bey konu olarak yayınlıyor konusuna dönersek , nasıl 3 günde... bir Trex 700 sahibi olur ve Tareq Al Saadi'ye rakip oluruz :lol:

Hmmmmmmm :-\ Sanırım bu Mehmet Bey'in biraz vaktini alır. Bu topa girer mi bilmem. :lollol:

Türker Akgün' Alıntı:
Hmmmmmmm :-\ Sanırım bu Mehmet Bey'in biraz vaktini alır. Bu topa girer mi bilmem. :lollol:
Ben her topa girerim :laugh:

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Türker Akgün' Alıntı:
Ben her topa girerim :laugh:
Assslan Mehmedim benim , adı yeter .....Rövaşataya bile kaldırır kardeşim benim ..demi. :D

Mehmet, eline sağlık kardeşim. Real Flight'ta McAfee bana kafayı yedirdi. :mad: Eğer galip gelemezsem bir ara da Phoenix ile saldırmayı düşünüyorum.

Evet, bilgisayarıma bir de Phoenix'i kurdum. Öyle görünüyorki McAfee ile anlaştılar. :) Ama şimdi de benim RF G2 kumandayı Phoenix görmüyor. :'( Bu konuda bir bilen varmı acaba?...

Omer Erkan' Alıntı:
Evet, bilgisayarıma bir de Phoenix'i kurdum. Öyle görünüyorki McAfee ile anlaştılar. :) Ama şimdi de benim RF G2 kumandayı Phoenix görmüyor. :'( Bu konuda bir bilen varmı acaba?...
Abi ben sahsen denedim bende çalışmıştı. Şunu bir dener misin lutfe :

RealFlight® InterLink Kumandanın PhoenixRC Tanıtımı :

Mehmet, teşekkür ederim. Videoları takip ederek kurduğum için en alttaki anlatımı atlamışım. Bir deneyelim bakalım ne olacak?...