Pilot Rc 73" Extra 330SC

Rıfat, bende Hawk marka ahşap 20x8, DLE30 bolt pattern'inde delinmiş ve sıfıra eşdeğer bir pervane var. Yanlış hatırlamıyorsam THK getirtmişti bunları bir ara. Bir iki sorti uçmuşumdur anca. Pal planform'u Xoar'a benziyor, yalnız Xoar'a göre biraz daha esnek. Benim DLE30'a bir tık fazla gelmişti, motor ivmelenmesi tatminkar değildi, DLE35'e cuk olur herhalde. Aklında bulunsun, istediğin zaman ulaştırabilirim sana.

Rıfat, bende Hawk marka ahşap 20x8, DLE30 bolt pattern'inde delinmiş ve sıfıra eşdeğer bir pervane var. Yanlış hatırlamıyorsam THK getirtmişti bunları bir ara. Bir iki sorti uçmuşumdur anca. Pal planform'u Xoar'a benziyor, yalnız Xoar'a göre biraz daha esnek. Benim DLE30'a bir tık fazla gelmişti, motor ivmelenmesi tatminkar değildi, DLE35'e cuk olur herhalde. Aklında bulunsun, istediğin zaman ulaştırabilirim sana.

Foto varmi ? Bendeki Xoar idi ve hosuma gitti ancak 19x8 tercih ederdim...

Rıfat kardeşimle seneler sonra buluşup hem hasret giderdik hem de modelcilik konuştuk. İkinci maiden için pervane işini de hallettik. Darısı uygun bir spinner'a :)
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Hele diyorum kulaklarım neden çınlıyor :p:evil:

Rıfat kardeşimle seneler sonra buluşup hem hasret giderdik hem de modelcilik konuştuk. İkinci maiden için pervane işini de hallettik. Darısı uygun bir spinner'a :)

Gıybet mıybet pervane spinner tamam da o tiftik burger neydi öyle yaw ????

Haydi, ölü toprağını atalım üzerimizden. Tamirat ve cerrahi operasyonlar başarı ile gerçekleşti.

Detaylı bakıldığında dahi modelin tamir gördüğünü söylemek güç. Yalnızca çok kenar köşede kalan kaplama ciziklerinden anlasilabilir modelin hasar gördüğü belki. Tamirat oldukça içime sindi diyebilirim...

Bugün kontroller, muayene ve yeniden montajlarla geçti. Uçuşa hazır sayılırız. Pervane ve cowling'in boyadan çıkmasını bekliyorum. Sonrasında uçağın ikinci baharını göreceğiz

Sümer abi sağolsun, sistemi 6 amper sürekli akım altında bir dakika boyunca test ettiğinde voltajın sabit olarak 5.3 v dolaylarında kaldığını soyledi. Buradan da brownout - kararma durumunun oluşmadığını teyid etmis olduk sayılır, hadise sinyal sorunu gibi duruyor iyiden iyiye...

Diğer yandan İmuk' da oldukça fazla modelci dostun şikayeti olunca benim kırım yaşadığım noktada, hem de farklı marka kumandalar ile; ilgili mercilerle görüşülüp öncelikli olarak metorolojinin verici anteninin yerinden taşınması kararı aldırıldı, taşıma süresine kadar da anten devre dışı bırakıldı ilgili idarece. Bu güzel haber ancak, yine de tedbir amaçlı ilk uçuşu hezarfende yapacağım. En azından kafamızdan bir soru işareti kalkmış olacak...