Raptor G4 Spirit FBL Rescue (normal) test

Cahit Kaş' Alıntı:
Teşekkürler İbrahim. Nasıl kırılmış anlamak zor. ilk kırımım uzum zaman önceydi. Ama o zaman kuyrukta sorun yok gibiydi.
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol
abi dedigim gibi bence metal yorgunluktan dolayi havadayken kirildi ve hizlica kuyruk kacirdi.
yoksa durduk yere neden dukan gibi dönsün ki?
yine diyorum raptorumuzu daha kotusunden korusun rabbim %p

Çok geçmiş olsun Cahit hocam , enteresan bir kırım olmuş , dişlilerin sıyrılmadan tork tüpün ikiye ayrılmasına cidden çok şaşırdım :rolleyes: Önceden kalan bir çatlak veya yırtık mı vardı ki tork tüpte :-\ , sağlık olsun , kırım bile sayılmaz bu boyut model için , sevindirici tarafı bu olsa gerek...... :saygilar:

Emre abinin gaui de bir ara böyle içerden burularak kırılmıştı. Dişlilerin kalitesini de gösterir bir durum olabilir bu :)

Hakan Ülgenalp' Alıntı:
Çok geçmiş olsun Cahit hocam , enteresan bir kırım olmuş , dişlilerin sıyrılmadan tork tüpün ikiye ayrılmasına cidden çok şaşırdım :rolleyes: Önceden kalan bir çatlak veya yırtık mı vardı ki tork tüpte :-\ , sağlık olsun , kırım bile sayılmaz bu boyut model için , sevindirici tarafı bu olsa gerek...... :saygilar:
Teşekkürler. Belki de ilk kırımdan kalan bi hasar vardı. Açıkçası shaftı daha önce çıkarmamıştım. çok zordu çıkarması.
Rasim Öztürk' Alıntı:
Emre abinin gaui de bir ara böyle içerden burularak kırılmıştı. Dişlilerin kalitesini de gösterir bir durum olabilir bu :)
Evet dişlileri çok iyi gerçekten.

Cahit hocam tekrar geçmiş olsun benim yorumum metal yorgunluğu üzerine böyle çalışan metaller çok fazla esneme sonuncu esneme noktasından yorulur ve ilk yükte kopabilirler, demek istediğim kırılan yer rulman la kuyruk arasındaki yer (veya tail boom mount) ve rulman yatağınız iz yapmış aşınmış ve artık rulman tam olarak yastıklayamıyor demek yastık sağlam olmayınca torq tube esnemeye başlamış olabilir bunlarıda göz önunde bulundurarak bence o torq tube ve torq şaftını ve rulman parçalarnı değiştirin.