Rc Katamaran Yapımı Denemesi elektrikli (100cm)

• Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan ÜYE olunuz

Eğer eski üyemizseniz, MEVCUT Kullanıcı ADI ve ŞİFRENİZİ aynen kullanabilirsiniz. Eğer girişte sorun yaşıyorsanız, lütfen şu konuya TIKLAYINIZ.

Levent Suberk

Tecrübeli Uye
İlgi Alanı
Hepsi
Dolgu ve zımpara yapılınca iyi duracak. Fiberglas kaplama yapacak mısınız?

Mehmet Sarıkaya

Çalışkan Uye
İlgi Alanı
Hepsi
Henüz tekne macun ve boya vs. yapılmamışken; Su kesimini tamamen düz yapmasaydınız keşke diyecektim.
Yüksek hızlarda tekneyi sabit tutmaya faydası olacak 5-6 mm setler olsaydı daha iyi olurdu.
Ayrıca dıştan tekne altına skidler arasına su alacak standart kanallar olmalı, sanıyorum drag ve çürük su oluşmasına engel oluyor.
Bu eleştirileri yapabilmek için tekne altının fotoğraflarını istemiştim...:D (Şaka tabi)
Benim ilk ve tek katamaranımı internetten iyice araştırıp yapmıştım. Fena da olmadıydı.:)
Uygun genişlikte kaplama malzemesini kesip ekleyebilirsiniz.
100 cm. katamaranımın alt yapısını ekleyeyim.
Kolay gelsin.:saygilar:
Bir not daha: Madem esc ler su soğutmalı. Motorlara da soğutma yaparsan sıkıntı olmaz.

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Son düzenleme:
İlgi Alanı
Uçak
Aslinda altina dediginiz gibi setler yapabilirim henuz gec degil sanirim. Herhangi bir kaplama dusunmuyorum ama acaba yapsammi bilemedim

Mehmet Sarıkaya

Çalışkan Uye
İlgi Alanı
Hepsi
Forumda sormuştum arkadaşlar yardımcı olmuştu. Teknenin dışı ve içine koruyucu olarak önce dolgu verniği (nasıl boya kullanacaksan aynı içerikli olmalı) veya doğrudan polyester yapabilirsin. Sonrasında polyester macun, astar ve boya...