Görseller RC Kolik Muscat Şubesi Uçuşları

Dün öğleden sonra kısa bir uçuş kaçamağı yaptık. Aslında iş yoğunluğum nedeniyle gitme niyetim yoktu, evde çalışıyordum, ama Salim sahanın anahtarını bana zimmetlemişti :) ve Muscat grubundan, sevdiğim ama uzun zamandır görmediğim bir arkadaş da uçuşa gitmek istediğini söyleyince hadi dedim gidelim, işleri gece de hallederim :)

Pantheri götürmek götürmemek arasında kararsız kaldım ama zihnen pek zinde olmadığım için son anda vazgeçtim, Kütük kobra ile Edge 540'ı alıp sahaya gittim.

Havalar halen iyi gidiyor, Salimle hafta içi için pazartesi ya da çarşamba öğleden sonraya kaçamak planı yapıyoruz, bu uçuşlara Pantheri götürebilirim.

Dün sohbet muhabbet uçuşlardan fazla oldu :) Edge ile 3 sorti uçtum, artık aleti kırmaya çalışıyorum (ki yenisini basabileyim) ama henüz başarılı olamadım :D

Kobra ile de 3 sorti uçtum, ama son uçuş güneş battıktan sonra oldu, ve bir pili kullanamadım bile :D hafta içi kaçamağına onu da eklerim artık.

Kafamdaki go-pro ile hem EDGE hem de kobra ile birer uçuşun videosunu çektim, bugün yarın yayınlarım. EDGE videosunu aslında @Türker Akgün için çektim diyebilirim, uçuşunu görsün diye.

Kameram da yanımdaydı, sağolsun Muhammed fotoğraflar çekti benim için (Kobrayı havada fotoğraflamayı unutmuşuz :D )

Fotolardan birkaç tane seçme gelsin

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol
,

Ve sürekli okuduğunuz ama hiç görmediğiniz "kafasında go-pro olan mahallenin delisi" fotoğrafı :D

Son düzenleme:
Teşekkür ederim kardeşim, keyifle izleyeceğim :yuppi: :hoppa:

Abi dün akşam o videoyu işleyip yükleme niyetindeydim ama Pantherde bi 10 dk lık iş yapayım dedim, o 10 dakika 3 saat oldu, video güme gitti :lol: kusura bakma, kısmetse bu akşama :thumbup:

“Kütük Kobra” da en sevdiğimiz modellerinden :hoppa:Nedendir bilinmez, çok seviyorum bu modeli, bende yeri ayrı :D
Benim de benim de ???

Her ikinizin de emeği var meretin üzerinde :thumbup: tekrar teşekkürler, ama fazla alışmayın kütük kobraya, yakında kütük kobradan super kobraya giden uzun ve meşşakatli bir metamorfoz yolculuğu başlayacak. İlk aşamada kütük kobramız tombul kobra olacak :D sonra da "Super Kobra" olarak asıl kimliğini bulacak! :coolxf:

Her ikinizin de emeği var meretin üzerinde :thumbup: tekrar teşekkürler, ama fazla alışmayın kütük kobraya, yakında kütük kobradan super kobraya giden uzun ve meşşakatli bir metamorfoz yolculuğu başlayacak. İlk aşamada kütük kobramız tombul kobra olacak :D sonra da "Super Kobra" olarak asıl kimliğini bulacak! :coolxf:
Sıcaklar bastırıp, uçuş sezonu bitince bu projeye bir hız verelim kardeşim ;) Dört gözle "Super Kobra" olacağı günleri bekliyoruz :hoppa:

Panther günü tek uçuşla kapattı ?

Uçuş gayet güzeldi ama inişte sol tekerlek yerinden çıktı (jeton anca düştü galiba, maiden uçuşunda olması lazımdı ???)

Model yerdeyken şaşkınlıkla iniş takımlarını kapattım ? sol taraf da tekerlek olmadığı için kapak yere çarpı ve kontrol yekesini kırdı ???

Tekerlekleri değiştirdim ama kapak bu haldeyken uçamayacağım için modeli uçuştan çektim.

Bunun haricinde haberler iyi, powerbox raporuna göre sinyal kayıpları yok denecek kadar az, hatta bir alıcı hiç sinyal kaybetmemiş bile.

Modelin hem cgsi hem de enine dengesi daha iyiydi, ama sol kanada az biraz daha ağırlık eklenebilir.

Tekerleğin çıkmasına neden olan şey yan rüzgarda fazlaca “crab” ile teker koymam oldu, tekerleği yerinde tutan plastik parça su koyverdi, flanşı kırılınca tekerlek akstan sıyrılıp gitmiş. Ya tekerlekleri esmlerle değiştireceğim (onların burca ihtiyacı yok ama fren disklerini uydurmam lazım) ya da tornada metalden burç yapıp kendi jantlarımla devam edeceğim. Kapağın yekesini de değiştirince haftasonu model uçmaya hazır olacak yeniden :thumbup:

Kütük kobra fan kulübü üyelerine özel birkaç foto :)

Geçmiş olsun üstad, modelin nazarları yeni çıkıyor , tavsiyem minik pilota büyük görev düşüyor , minik pilotun çişi gelirse tekerlere bir kaç damla , en sonda uçağın üzerinden çiş hoplatma yaptırdın mıydı iş tamam :lol:
Tabii ki şaka ( ama ben nazara inanırım ve çocukluğumda yaşadığım bir anımın parçasıdır bu verdiğim tavsiye :D anlatması uzun sürer, işe de yaradı :laugh:)
ESM tekerlerini bilmem , ancak torna işçiliğinin bence daha sağlam ve kaliteli olacağından şüphe bile duymuyorum .
Ne çektik şu tekerlerden be yaww.. Kütüğün fotoları için ayrı bir teşekkür , artık onun da süperscale olma zamanı yaklaşıyor :hoppa: