Görseller RC Kolik Muscat Şubesi Uçuşları

Deniz artık sahada ev sahibi pozisyonuna geçmiş bile, videolarda beton mikseriyle saha betonu dökerken gördüm en son. :D

Beton dökmekte geç bile kaldı kerata! ben ilk betonumu 3 yaşında kendim karmıştım, sonuç başarısız olmuştu ama benim de elimde mikser yoktu o zaman :p

Ben olsam huriye bir hardcase yapıp evden bile çıkartmazdım tozlanmasın diye. Sen uçağı eskittin neredeyse uçura uçura. :) Bu konuda seni ayrıca tebrik ediyorum. :saygilar: Yapıcılığıyla uçuculuğu dengeli modelcilere rastlamak pek sık görülen birşey değildir normalde, senin maşallahın var. :bravo:

Teşekkür ederim efenim teveccühünüz, ama uçurmayacaksak niye yaptık yahu :lollol:

Bazılarımızda birde ekstradan kırım korkusu denen bir olayda var tabi. :laugh:

Misal bizim evlere geldiğin zaman salonda röpteşembırıyla takılan helileri görebilirsin. ?

Röpteşambırlı heliden bir fotoğraf rica edebilir miyiz acaba :)

Korkunun ecele faydası yok atasözünü hatırlatalım mı? hatırlattık :)

Sen suyun üzerinde de iyi taş sektirebilirsin Kardeşim, bu yetenek var sende :lollol:

Teşekkür ederim sayın adminim, son zamanlarda duyduğum en ince, en başarılı dalga geçmeydi bu :lollol::thumbup::saygilar:

Öte yandan, itiraf etmem gerekirse, evet suda taş sektirmede de iddialıyımdır, saklayamayacağım :lollol::lollol::lollol:

Bu arada Deniz artık olaya iyice adapte olmuş maşallah :heartxf: Kalkış izni falan veriyor maşallah :)

Annesi benim telefonumda "Socal Approach" olarak kayıtlı. (Socal Approach: Güney kalifornianın ana hava trafik kontrol otoritesinin ismi) oğlunun da Muscat hava trafiğini kontrol etmesine şaşmamak lazım :evil::evil:

Peki üzerinde toplam kaç adet perçin olacak bittiğinde Evren abi?

(kesin biliyorsundur :D )

vallahi bilmiyorum :)

Modele helalinden bi beş on bin koyarız ama :)

Dahası yağmur oldu, kobrayla iki pantherle iki sorti uçtum . Panterin ikinci uçuş epey şiddetli bir yan rüzgarda oldu akanher iki iniş de gayet güzeldi, ön çatal hiç eğilmedi. İkinci inişten sinra yanlışlıkla iniş takınlarını topla komutu verince de komik bir an oldu ???

Pantherle iki uçuşumda da havada yağmura yakalandım :) ama o yağmurlar daha çok çiseleme şeklinde olduğu için çok ciddiye almadık, inip modelleri arabaların kenarında korumaya aldık, kesilince tekrar uçuşa çıktık. Ama üçüncü yağmur fena bastırınca apar topar toparlanıp döndük.

Şu ana kadar pantherle 9 sorti uçmuş oldum. Türbinin sayacı uçuşlarda 104 dakika çalıştığını gösteriyor. Yerdeki çalıştırmalarla birlikte toplam benim elimdeki çalışması da 130 dakikayı buldu...

Son düzenleme:
Bugünden birkaç foto
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Hem panterle hem de kobra ile 3 er sorti uçtum bugün de. Panther 12 uçuşu tamamladı ve son 7 uçuşta ön dikme çatalı hiç yamulmadı :thumbup:?

Ayrıca bugün youtube serisi için sezon finali videosunu da çektim. Birkaç güne işleyip yayınlarım.

Bugun Salimle küçük bir akşamüstü kaçamağı yaptık.

Bütün hafta iş çok yoğun olduğu için lantheri hazırlayacak vaktim olmamıştı, ben de yanına 3D yazıcı ile bastığım ama uzun zamandır uçurmadığım Edge 540’ı aldım.

Salim ise benim tamir ettiğim siyah “Revenge” jetini tamirat sonrası ilk uçuşuna çıkardı.

Kısa ama keyifli bir uçuş kaçamağını kırımsız kapattık :thumbup:

Uçuşu nasıl modelin, funfly bir model için ağır olmadı mı baskıyla ?

Maiden uçuşu videosu (şubat 2017)

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Uçuşu gayet güzel, tam anlamıyla fun fly modeli denemez, red bull yarışma uçağı modeli aslında, kanat profili jilet gibi ince, hızlı ve düzgün uçuyor.

Boyama sırasında motoru da değiştirip, 4S lipoya uygun güzel bir scorpion motor takmıştım ve motor montaj yatağını da kendim tasarlamıştım, malesef açıları pek iyi değil, çok fazla aşağı çekiş açısı var ve yeterince sağ çekiş yok, haliyle bunlar şu anki uçuş karakterini çok etkiliyor. Öte yandan modelin burnu artık yaşının etkilerini göstermeye başladı, doğru açılarda bir motor yatağı yapsam bile yük altında esneyeceği için fazla takılmıyorum. Belki bir ara yeni bir gövde basarım en baştan :)