Görseller RC Kolik Muscat Şubesi Uçuşları

Vay be büyük açılış olmuş. :bravo: Deniz'in sahada bireysel olarak yerini alması çok güzel birşey. %p Bende Doruk için bunun mümkün olacağı vakti bekliyorum.

Şu aşamada önceki mesajlarda bahsettiğin Doruk-Tracker sistemi olmadığı sürece bu mümkün gözükmüyor. Ayrıca ilave olarak modellerin üzerine atlarken onu havada yakalayabilecek bir Doruk-Catcher sisteminede ihtiyaç var ki o daha icad edilmedi. :laugh:

Son uçuşu çok beğendim, kafa kamerasıyla görüntülerde gayet keyifli bence eline sağlık. :thumbup:

Jack Amca' ya :laugh: söyle modele bir smoke taksında hover yaparken rüzgarın hangi yöne estiğini kendi gözümüzle görelim. ;D

Heliler cok hisli modellerdir yalniz, kuserse ne yapacagi belli olmaz :D

“ne yapacağı belli olmaz” kısmı bence hisli olmasıyla alakalı değil :) doğasında olan bişey o helikopterin :)

Bu kadar mekanik bişeyin hisli olacağına inanmam :lollol::lollol::lollol:

Valla benden soylemesi. Arada bir sevip oksamayi falan ihmal etme :D

He orda bir sorun yok zaten :) multiler ve böcekler hariç uçan herşeyi severim okşarım öperim :)

Buarada model de hazır, piller de şarj oldu, yarın öğleden sonra seansında maiden yapacağım inşallah...

Hiç acıma hocam , vuracaksın kırbacı , o da yüzünü kara çıkarmayacak , dediğin gibi o mekanik bir canavar ve canavarlar kırbacı sever , zaten sen onu en ince noktasına kadar gözden geçirmişsindir , bütün iş sana ve parmaklarındaki maharete kaldı.Forum olarak o maharete de artık aşina olduğumuz için sonuna kadar da güveniyoruz.:thumbup:%p:RCKolik:

Hiç acıma hocam , vuracaksın kırbacı , o da yüzünü kara çıkarmayacak , dediğin gibi o mekanik bir canavar ve canavarlar kırbacı sever , zaten sen onu en ince noktasına kadar gözden geçirmişsindir , bütün iş sana ve parmaklarındaki maharete kaldı.Forum olarak o maharete de artık aşina olduğumuz için sonuna kadar da güveniyoruz.:thumbup:%p:RCKolik:

Aman hocam ben şimdi bu gazla gider Umman Kraliyet Hava Kuvvetlerinin bir helikopterinin kokpitine geçer uçarım :lollol::lollol:

Ben mühendis adamım sayılarla çalışırım, bu meretle bugüne kadar bir uçuş yaptım onda da kırım oldu :laugh: yani başarılı uçuş oranım %0 :halay::halay::halay:

Bugün kısmetse iki başarılı uçuş ile bu oranı %67’ye çekmek istiyorum :D

:saygilar:

Heliciler şu an meşgul :) ama bir soru sorayım belki denk gelir birisine.

Kalkış için motor devir aldığında ben komut vermesem de model yavaş yavaş sağa ve öne doğru yatmaya başlıyor, swashın da bu şekilde hareket ettiğini görebiliyorum hatta. Ben düzeltme komutu versem bile yetmiyor harekete devam ediyor. Haliyle throttle hold açıp motoru durduruyorum havalanmadan hiç. Normalde swashın hareketleri normal, unitenin elle verdiğim yatış, pitch ve yaw hareketlerine verdiği düzeltme komutları da doğru yönde (swashı yere paralel tutabiliyor)
BT üzerinden üniteye bağlandım ayarlarda falan bir anormallik yok. Neden böyle bir şey yapıyor olabilir sizce?

• Beğen
Tepkiler: Hakan Ülgenalp