Görseller RC Kolik Muscat Şubesi Uçuşları

Askerlere özel uçuşşş.:(
Valla psikolojine hayranım üstadım , biri benim keyifle yaptığım bir işi , hadi göster bakalım biz de görelim diye zorlarsa sonu hep hüsran olmuştur , sen iyi dayanmışın :bravo:
Diğer yandan , uçuşların da , model de maşallah diyelim , en güzel sezon , sağlam olarak bitirilen sezon :halay:

Uçuşlar çok keyifli, ama gelenlere laf anlatmak her yerde aynı. Geçen yaz sonu biz de yaşamıştık. Mehmet Kocaeli buluşmalarında paylaşmıştı. O anı kurtardığımıza şükrediyoruz da, sonrası hep belirsiz... Zaten saha da gittikçe küçülüyor.?

71. uçuştan kısa bir video derledim:
Sticklerine ve emeğine sağlık kardeşim:heartxf:
sonrasında benden askerlere özel bir "gösteri uçuşu" yapmam talep edildi, aslen böyle şeyleri pek sevmem ama mecbur kalınca da günün ve senenin son uçuşunu askerlere özel gösteri uçuşu olarak yaptım. Onun da videosu sonra gelecek :)
Desene artık sen bir gösteri pilotusun :heartxf:
Uçuşlar çok keyifli, ama gelenlere laf anlatmak her yerde aynı. Geçen yaz sonu biz de yaşamıştık. Mehmet Kocaeli buluşmalarında paylaşmıştı. O anı kurtardığımıza şükrediyoruz da, sonrası hep belirsiz... Zaten saha da gittikçe küçülüyor.?
Aynen ne yazık ki ani :( Mekanlar değişse de sorunlar hep aynı :embarras:

Yılın son uçuşunun videosuyla tüm RCkolik ailesinin yeni yılını kutluyorum! Umarım 2021 yeniden insan olmayı hatırlayacağımız, sağlık ve mutlulukla geçen bir yıl olur ?:RCKolik::saygilar:

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol
Videonun başında, askerlere baktığınız bir an var ya... "Anaaam" dedim, "herifler çapraz tutuşta bekliyor!" Sonra hemen geri sarıp baktım, meğer ellerinde telefon, kayıt yapıyormuş arkadaşlar:lollol::lollol::lol:
Ama tam bir gösteri uçuşu olmuş! Limitler sanırım %90 lara yaklaşmış;) Görsel güzellik, ses, yakın geçişler, uçuşun-manevraların estetiği... Daha da etkilenmemişler ise vursunlar kendilerini çöle, ne diyeyim? :lollol::saygilar:

Yılın son uçuşunun videosuyla tüm RCkolik ailesinin yeni yılını kutluyorum! Umarım 2021 yeniden insan olmayı hatırlayacağımız, sağlık ve mutlulukla geçen bir yıl olur ?:RCKolik::saygilar:

Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol
Uçağa iyice alıştığın, son yaklaşma dönüşünden belli!!! Alçak ve keskin bir dönüş olmuş. Buradan bakarken ürktüm valla. :)

Videonun başında, askerlere baktığınız bir an var ya... "Anaaam" dedim, "herifler çapraz tutuşta bekliyor!" Sonra hemen geri sarıp baktım, meğer ellerinde telefon, kayıt yapıyormuş arkadaşlar:lollol::lollol::lol:

:) Askerler gelince Deniz ortadan kayboldu, sonra baktım buldum, arabanın arkasına saklanmmış kraker kemiriyor uzaktan bakaraktan. Sonradan fark ettim ki epey bir korkmuş herif :)

Ama tam bir gösteri uçuşu olmuş! Limitler sanırım %90 lara yaklaşmış;) Görsel güzellik, ses, yakın geçişler, uçuşun-manevraların estetiği... Daha da etkilenmemişler ise vursunlar kendilerini çöle, ne diyeyim? :lollol::saygilar:

Aslında olabildiğince az atraksiyonlu, düşük riskli bir uçuş sergiledim. Hiç sevdiğim bir şey değildir zaten yanımdakilere de kızdım böyle birşeyi ortaya attıkları için... Allah korusun olmaz olmaz bir aksilik olur bir kaza olur gider askere veya arabasına falan çarparız sonra ayıkla pirincin taşını, onlara direk zarar gelmese bile modelin çakılması sonrasında ortaya çıkacak olan yangını görürler "bu iş tehlikeli yahu, en iyisi yasaklayalım" derler hem modelden hem pistten oluruz sonra neme lazım...

Uçuşlar saat kaç civarı yapıldı? Gölgeler bir hayli uzun da...

Bu günün son uçuşuydu, akşam 5e doğru, güneşin batmasına 15-20 dk kala.

İnişte de hemen yangın söndürücünün yanına, neme lazım!

Her daim tedbirli olmak gerek :)

Uçağa iyice alıştığın, son yaklaşma dönüşünden belli!!! Alçak ve keskin bir dönüş olmuş. Buradan bakarken ürktüm valla. :)

Evet abi, iyice alıştık birbirimize, hatta 75. uçuş itibariyle gyroyu aktive edebilirim artık diye düşünmeye bile başlamıştım ki en azından şubata kadar Panter uçuştan çekilmek zorunda kaldı. Motorun bir Tayvan yolculuğuna çıkması gerekiyor görünüşe göre... Son iki çalıştırmada biraz sıkıntı olmuştu, ilk denemede çalışmayıp "starter bad" mesaajı ile kendini kapatmıştı, ama sonrasında sorunsuz çalıştı her ikisinde de. Ama dün de sahada ilk denemede aynı şeyi yapınca ısrar etmedim, uçuş yapmayıp geri döndüm. Uyarı mesajı starter motorunun motoru gerekli devre çıkartamadığı anlamına geliyor. Zaten tam motorun devrinin artması gereken aşamada da hani kayış kayma sesi vardır ya arabalarda, onun gibi bir ses geliyordu ve devre çıkamadığı için de çalıştırma sekansını iptal ediyordu motor. Bu meretin starter motoru sistemi aslında bizim patlarlı motorlardaki starterle aynı prensipte çalışıyor. Şaftın ucunda konik bir somun var, pervanenin spinneri gibi düşünün, starter motorunun ucunda da o ringli bir mekanizma var, motor çalışınca bu mekanizma şafta doğru hareket ediyor, o-ring koniye bastırıp starter motorunun şaftı çevirmesini sağlıyor, şaft yeterli devre çıkınca da mekanizma şafttan ayrılıyor. Bu o-ring ve şaftın temas yüzeylerinin yağlanması veya oringin yıpranması vs nedeniyle bu tür şeyler olabildği için akşam eve gelince bir bakayın temizleyeyim dedim. Motoru uçaktan sökünce de farkettim ki motorun kompresörü haznesine sürtüyor! çok hafif bir sürtme ama sonuçta sürtüyor. Sorunum bu muydu bundan bağımsızmıydı ama bu sürtmeye hiçbir şekilde müdahele edemeyeceğim için mecburen fabrikaya geri yolalyacağım, zaten motor garantide, ama hazır yollamışken komple bakım da isteyebilirim. Motor geri gelene kadar da Hurricane ve Çakma Süper Kobra ile uçuşlara devam ederim :thumbup:

Amin inşallah kardeşim ?
Evet abi, iyice alıştık birbirimize, hatta 75. uçuş itibariyle gyroyu aktive edebilirim artık diye düşünmeye bile başlamıştım ki en azından şubata kadar Panter uçuştan çekilmek zorunda kaldı. Motorun bir Tayvan yolculuğuna çıkması gerekiyor görünüşe göre..
Vay maşallah diyelim nazar değmesin diyecektim ki motorun yolculuk zamanı gelmiş ;) Neyse inşallah hızlı bir yolculuk olur :)
Motor geri gelene kadar da Hurricane ve Çakma Süper Kobra ile uçuşlara devam ederim :thumbup:
Bu vesileyle Çakma Süper Kobrayı bolca görürüz inşallaj :heartxf:

Vay maşallah diyelim nazar değmesin diyecektim ki motorun yolculuk zamanı gelmiş ;) Neyse inşallah hızlı bir yolculuk olur

Zaten sezon sonunda tam 25 saate ulaşmamış olsa bile göndermek niyetindeydim motoru bakım için, şimdi tam sezonun en güzel zamanında gidecek olması pek hoş olmasa da yapacak birşey yok, hem Binbaşı Volkan biraz dinlenir Muskat hava savunmasını Binbaşı Ruhi Caner üstlenir :)
Bu vesileyle Çakma Süper Kobrayı bolca görürüz inşallaj :heartxf:

Onun da çok az videosu var, biraz zenginleştirelim dimi :)

hem Binbaşı Volkan biraz dinlenir Muskat hava savunmasını Binbaşı Ruhi Caner üstlenir :)
Üstad göreve dönüşte Volkan komutan rütbe alacak mı acaba? 75 sorti uçuştan sonra belki albay olmaz ama en azından bir yarbay rütbesi ile taltif yakışır komutanımıza;):saygilar:

Üstad göreve dönüşte Volkan komutan rütbe alacak mı acaba? 75 sorti uçuştan sonra belki albay olmaz ama en azından bir yarbay rütbesi ile taltif yakışır komutanımıza;):saygilar:

Yav, zaten Volkan Yüzbaşı değil miydi? Bizden habersiz terfi almış, binbaşı olmuş bile. Bu durumda Ruhi Caner terfi alması gerekmez mi?

Abiler, Panterin kendi konusunda 6 Mart 2020 tarihli 1811 ve 1812 numaralı mesajlara hep birlikte bir bakalım hatırlayalım isterseniz :) :saygilar:

Binbaşı Ruhi de Hurri ile 50 uçuşunu tamamladığında bir terfi alabilir belki kim bilir :)

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Son düzenleme: