Rckolik Ankara Buluşmaları (Ana Başlık)

Merhaba :RCKolik:.

Ankara buluşmalarımız, sayımızı arttırarak devam ediyor. Bu başlığı açtığım da 2 kişilik bir bulaşmalar ile başlayıp daha 1 ay gibi kısa bir sürede 8 kişilik dev bir ekip olduk. Sayımızın daha da artacağına onan inancım tam. :)

@Burak Ağcayazı bu buluşmaya memleketin de olduğu için katılamadı ama telefondan da olsa bizi yalnız bırakmadı. Cem abi ve Alp'i youtube dan ve buradan takip eliyordum. Bu vesile ile onlarla da tanışmış olduk. @Ali sakaoglu abim de oğlu Bulut ile aramıza katıldı. Çok güzel bir ekip olduk. :)

Gelelim dün ki buluşmaya dair kısa notlara;

Buluşma haftanın en soğuk gününe denk geldi :) Hava 25Km/Saat civarı rüzgarlıydı. @Ali Emre KAYGIN ın uçağını rüzgarlı havada cesaret edip test edemedik. @Ali sakaoglu 'nun uçağı kısa bir uçuştan sonra uçurmayı bıraktık. Zira o rüzgarda üstten kanatlı uçaklarımız yerde gaz vermeden uçuyordu. :D

Cem&Alp muhteşem ikilisi soğuk ve rüzgar demeden uçuşlarını gerçekleştirdiler. Maşallah Alp çok iyi bir pilot. Babası için iyi demek bile hadime değil :) Bize çok yardımcı oldular.

Ben de tabi boş durmadım. Daha önce hazırda olan ve hiç uçuş yapmadığım F-22 mi yanımda getirdim. Nasıl bir deli cesareti varsa rüzgarlı hava da ben de ne olursa olsun uçurucam diye tutturdum. :lollol: ve uçurdum da:thumbup: Rüzgarda kontrol etmesi biraz zor olsa da tek parça indirdim uçağımı. Benim için bir önce ki 10 sn lik uçuşu saymazsak ilk uçuş, İlk maiden uçuş, ilk rüzgarlı uçuş ve ilk kırımsız uçuş olarak tüm ilkleri dün yaşadım. :D Tabi iniş biraz sert oldu ama olsun. İndim. :D Neyse çok uzatmayım. İşte düne dair resim ve video:saygilar:

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Benim İlk Uçuşum :D
Bu VIDEOYU görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Alp'in uçuşu :)

Ankara buluşmalarımız, sayımızı arttırarak devam ediyor. Bu başlığı açtığım da 2 kişilik bir bulaşmalar ile başlayıp daha 1 ay gibi kısa bir sürede 8 kişilik dev bir ekip olduk. Sayımızın daha da artacağına onan inancım tam. :)
Ankara ekibimizin maşallahı var :thumbup: Allah muhabbetinizi daim etsin arkadaşlar :bravo:
Ben de tabi boş durmadım. Daha önce hazırda olan ve hiç uçuş yapmadığım F-22 mi yanımda getirdim. Nasıl bir deli cesareti varsa rüzgarlı hava da ben de ne olursa olsun uçurucam diye tutturdum. :lollol: ve uçurdum da:thumbup:
Sana da tebrikler Selçuk %p Bu azim ve merakla gün geçtikçe daha iyi olacaksın inşallah :)

Merhaba :RCKolik:.

@Burak Ağcayazı bu buluşmaya memleketin de olduğu için katılamadı ama telefondan da olsa bizi yalnız bırakmadı. Cem abi ve Alp'i youtube dan ve buradan takip eliyordum. Bu vesile ile onlarla da tanışmış olduk. @Ali sakaoglu abim de oğlu Bulut ile aramıza katıldı. Çok güzel bir ekip olduk. :)

Gelelim dün ki buluşmaya dair kısa notlara;

Buluşma haftanın en soğuk gününe denk geldi :) Hava 25Km/Saat civarı rüzgarlıydı. @Ali Emre KAYGIN ın uçağını rüzgarlı havada cesaret edip test edemedik. @Ali sakaoglu 'nun uçağı kısa bir uçuştan sonra uçurmayı bıraktık. Zira o rüzgarda üstten kanatlı uçaklarımız yerde gaz vermeden uçuyordu. :D

Cem&Alp muhteşem ikilisi soğuk ve rüzgar demeden uçuşlarını gerçekleştirdiler. Maşallah Alp çok iyi bir pilot. Babası için iyi demek bile hadime değil :) Bize çok yardımcı oldular.

Ben de tabi boş durmadım. Daha önce hazırda olan ve hiç uçuş yapmadığım F-22 mi yanımda getirdim. Nasıl bir deli cesareti varsa rüzgarlı hava da ben de ne olursa olsun uçurucam diye tutturdum. :lollol: ve uçurdum da:thumbup: Rüzgarda kontrol etmesi biraz zor olsa da tek parça indirdim uçağımı. Benim için bir önce ki 10 sn lik uçuşu saymazsak ilk uçuş, İlk maiden uçuş, ilk rüzgarlı uçuş ve ilk kırımsız uçuş olarak tüm ilkleri dün yaşadım. :D Tabi iniş biraz sert oldu ama olsun. İndim. :D Neyse çok uzatmayım. İşte düne dair resim ve video:saygilar:

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Benim İlk Uçuşum :D

Alp'in uçuşu :)

Teşekkürler Selçuk. İltifat ediyorsun. Sen de ilk uçuş için hiç fena değildin. O hava koşullarında bir çok pilot uçmaz. Sen çok iyi iş çıkardın. Tebrik ederim..

Merhaba :RCKolik:

1 Haftalık aradan sonra tekrar bir RcKolik Ankara buluşması planladık. :) Maiden uçuşlar, bilgi alış verişleri, semaverde çay, bisküvi, bolca sohbet, kahkaha, tatlı hüzün ve adrenalin dolu saatleri kaçırmayın? Yolu düşen herkesi bekleriz. :saygilar:

Tarih :07.04.2019 Pazar
Saat :13:00
Yer :Mamak Model Uçak Pisti
Tahmini Hava: 18 Derece, Bulutlu, 14Km/Saat Rüzgar

Herhangi bir soru için benimle iletişime geçebilirsiniz. Keyifli forumlar ve Kırımsız Uçuşlar herkese.

Merhaba :RCKolik::saygilar:;

28.04.2019 Pazar günü, Ankara Mamak model uçak pistinde, gelenekselleşme yolun da hızla ilerleyen, buluşmalarımızın birini daha gerçekleştireceğiz. Duyuruyu daha erken yapmak isterdim ama bu ara çok vakit ayıramaz oldum. Son dakika haber verdiğim için lütfen kusuruma bakmayın. :)

Bir önce ki buluşmaya dair (07 Nisan) maalesef fotoğraf çekmeyi akıl edemedik. :lol: Birkaç video var ama onlar da çok net değil. O gün Amuk grubu da bizlerle beraber pistteydi. Onların uçaklarını izlemek ayrı bir keyif gerçekten. İlerleyen zamanlarda ki hedeflerimizi bu sayede daha net belirleyebiliyoruz. Mesela Ben ve @Burak Ağcayazı balsadan kesinlikle bir Kadet Senior yapacağız. :thumbup: Hatta Burak başladı bile:laugh:

Neyse lafı çok uzatmayayım. :) Bu buluşmada özellikle resim ve video çekimine özen göstereceğiz. :thumbup: Yolu düşen herkesi uçağı olsun olmasın hiç fark etmez bekliyoruz.

Tarih :28.04.2019 Pazar
Saat :13:00
Yer :Mamak Model Uçak Pisti
Tahmini Hava: 21 Derece, Güneşli, 16Km/Saat Rüzgar
28.04.2019 Pazar günü, Ankara Mamak model uçak pistinde, gelenekselleşme yolun da hızla ilerleyen, buluşmalarımızın birini daha gerçekleştireceğiz. Duyuruyu daha erken yapmak isterdim ama bu ara çok vakit ayıramaz oldum. Son dakika haber verdiğim için lütfen kusuruma bakmayın. :)
Bol keyifli kırımsız uçuşlar arkadaşlar. Görselleri unutmayalım lütfen :D :RCKolik: