Real Flight / Phoenix Simulator Programlarını Nereden , Nasıl Temin Edebilirim ?

ona Mustafa Temuralay bir script yaptım demişti ben onu bilmiyorum, ama şöyle bir durum var dongle olmayan lar şu yöntemi uygulayabilir. İki model arasında geçiş yaparak çözebilirsiniz, daha pratik varmı biraz araştırmam lazım bulursam paylaşırım.

orjinal dongle yok HK 9in 1 kullanıyorum.Bu şekilde çözüm bulan var ise paylaşşsın lütfen

Real Flight / Phoenix Simulator Programlarını Nereden , Nasıl Temin Edebilirim ?

Özkan Çıkıkçı' Alıntı:
orjinal dongle yok HK 9in 1 kullanıyorum.Bu şekilde çözüm bulan var ise paylaşşsın lütfen
Özkan belki görmezsin diye buraya da link vereyim. Mustafa çözümü paylaştı %p

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Emeğin için teşekkürler Mustafa :halay:

Abilerr, bu gariban neden göremiyor linkleri abiler.. :'( nerden indirip kurup çalıştırıp. Sonra beğenirsek. Tabi ki legal versiyonunu parası neyse verip alacağız. Abiler.. :embarras:

serkan sinan' Alıntı:
Abilerr, bu gariban neden göremiyor linkleri abiler.. :'( nerden indirip kurup çalıştırıp. Sonra beğenirsek. Tabi ki legal versiyonunu parası neyse verip alacağız. Abiler.. :embarras:
Ozelden mesaj olarak gönderiyorum :)

Benden Mehmet abinin verdiklerine ek olarak extra bunları da istedi.

90638630-E7-7730148192

64658044-E8-1910121237

35589764-H1-0040109905

49778064-A1-0040109998

ilk üç e1-e2-e3 için istemedi çünkü onları g4.5 yüklerken girmiştim zaten. Onların şifresi de Mehmet Abinin g4.5 paylaşımında mevcut zaten.

Evet 7.5 update yi de yaptım. deneme yapayım dedim. Çok güzel çalıştı.
Tamam dedim şimdi kumandayı kalibre edeyim. etmez olaydım. futabaydı Hiteci seçtim. Dedim doğru kumanda daha iyi sonuç verir diye. şimdi tekrar futabayı seçiyorum. kalibre ediyorum. hataları kapatıyorum olmuyor.
sorun şu. (script ile reset olayını da hallettim)

1-Her reset attığında bir hata beliriyor. Ail servosu reverse, pit reverse, elevatör servo histeric vs vs ve gerçekten de pit rev ise revers çalışıyor. bir türlü normal çalıştıramadım
2.İdle up açamıyorum. Açamamayı bırak thr de çalışmıyor. kumanda özelliklerinde sinyal görünüyor ama paller dönmüyor. her 10- resetleme de bir uçabilecek bir heli geliyor (paller dönen) onun da ya rudder ters ya pit vs vs ters oluyor. onu da ekranda belirtiyor zaten :mad: :mad: :mad: :mad:

G4.5 dongle + hitec A9. Ayar yapmadan önce düzgün çalışıyordu :rolleyes: :'( :'( :'(

serkan sinan' Alıntı:
Evet 7.5 update yi de yaptım. deneme yapayım dedim. Çok güzel çalıştı.
Tamam dedim şimdi kumandayı kalibre edeyim. etmez olaydım. futabaydı Hiteci seçtim. Dedim doğru kumanda daha iyi sonuç verir diye. şimdi tekrar futabayı seçiyorum. kalibre ediyorum. hataları kapatıyorum olmuyor.
sorun şu. (script ile reset olayını da hallettim)

1-Her reset attığında bir hata beliriyor. Ail servosu reverse, pit reverse, elevatör servo histeric vs vs ve gerçekten de pit rev ise revers çalışıyor. bir türlü normal çalıştıramadım
2.İdle up açamıyorum. Açamamayı bırak thr de çalışmıyor. kumanda özelliklerinde sinyal görünüyor ama paller dönmüyor. her 10- resetleme de bir uçabilecek bir heli geliyor (paller dönen) onun da ya rudder ters ya pit vs vs ters oluyor. onu da ekranda belirtiyor zaten :mad: :mad: :mad: :mad:

G4.5 dongle + hitec A9. Ayar yapmadan önce düzgün çalışıyordu :rolleyes: :'( :'( :'(
Malesef ayni sorunlar bende de var suan da onun da sikintisi normal de real fligjt kendisi reset atarken gaz stigi en altta iken reset atilmask gerekiyor ama hitec ile bariz biraz sikinti oluyor Bi aksilik olmaz ise sayet hafta sonu detayli bir ayar ve aciklamasini eklemis olucam

Mustafa Çoban.' Alıntı:
Script i kapatım ayarlarını yapmayı denermisin script herşeyini başa aldırıyor olmasın

Scriptide kapattım ama değişmedi.

mustafa temuralay' Alıntı:
Malesef ayni sorunlar bende de var suan da onun da sikintisi normal de real fligjt kendisi reset atarken gaz stigi en altta iken reset atilmask gerekiyor ama hitec ile bariz biraz sikinti oluyor Bi aksilik olmaz ise sayet hafta sonu detayli bir ayar ve aciklamasini eklemis olucam

Simulation/
Select controller/
Edit/
Enable software radio mix seceneğini inaktive edince sorun çözüldü :)

Ama şu anda, Idle up açamıyorum. Sadece scale uçuş var. yardım. yardım. yardım....

Phoenix :saygilar: Phoenix :saygilar: Phoenix :saygilar:

mustafa temuralay' Alıntı:
Benzer sorun bende de oldu. Spectrum kumanda ve HK Wireless dongle ile çalıştırmayı becerdim. Space çalışıyor ama her space basılınca model resetlenirken Random hata modları da aktif ediliyor yanlışla....

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Benzer sorun bende de oldu. Spectrum kumanda ve HK Wireless dongle ile çalıştırmayı becerdim. Space çalışıyor ama her space basılınca model resetlenirken Random hata modları da aktif ediliyor yanlışla....

Simulation/
Setup failures/
enable/
None

Bu algoritma. Sorunu çözüyor daha doğrusu sorun değil. Her resette sana bir hata veriyor ve başa çıkmanı istiyor bu özelliği kapatıyorsun :thumbup: :thumbup: :thumbup:

İdle up sorununu da hallettim ama nasıl çözdüğümü anlamadım. :)

futaba 1 ve futaba1 diye iki farklı mod ayarladım. Arada boşluk olmayada ıdle up açık. Boşluk olanda değil. Model içinden ayarları da kurcalamıştım ama nereden oldu anlamadım. Sonuçta Cinlilerin dediği gibi çalışıyorsa elleme. Şimdilik. herşey normal çalışıyor. Geç olduğu için daha kurcalamayacağım. yarın tekrar bakarım. Ama governor ayarları vs oraları karıştırdım. bi yerde bi yer var ama hangi yerde :) ;D ;D ;D