Real Flight / Phoenix Simulator Programlarını Nereden , Nasıl Temin Edebilirim ?

Mustafa Bey real flight 4.5 i yükledim. Program çalıştı. Art tech kumandamı program görüyor. Kalibrasyon yapmaya çalıştığımda ekrandaki adımları yapıyorum harfiyen son pencerede Finish butonu aktif olmuyor. Bu sorunu nasıl çözerim yardımcı olabilir misiniz?
Genelde Kalibrasyon sonunda kalibrasyon tamamlanmadığı zaman aktif olmuyor bir buton veya stick hareketini eksik yapmış olabilirsiniz .
Birde imkanınız varsa küçük video çekerseniz sorunu daha iyi anlayabiliriz malum ben iki yıl önce kullanmıştım RF4.5 i genelde Phoneix ve RF 7.5 kullanıyorum.:saygilar::saygilar:

• Beğen
Tepkiler: Mehmet Kucuksari
Mustafa Bey, Dosyayı çok büyük olarak hata verdiği için resim atıp adım adım anlatmaya çalışacağım yaptıklarımı.
Önce simülasyon kumandasını bağladım. Gerekli sinyal ışığı yanıyor.
Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Giriş ayarları yapıldı.
You must be registered for see images attach

interlink g2 seçildi.

Kontrollerden tekrar kalibrasyona geldim. Sırayla ilk olarak trimler,i ortaya getirmemi söylüyor.

İkinci adım tüm kontrolleri merkez pozisyona getirmemi istiyor. onu da yaptım.

Son adımda kalibrasyon açıklama pdf deki 4-5 kez dairesel döndürün diyordu. İlk açtığımda son ekranı kanallar %100 idi. Bu hareketi yapınca sıfır oldular ama finish aktifleşmedi.

Durum bu şekilde.

Ekli dosyalar

• 0b308b4b-6ee5-43ea-82c3-06c6df04d4dd.jpg
    0b308b4b-6ee5-43ea-82c3-06c6df04d4dd.jpg
    116 KB · Görülme: 122
Şimdi anladığım kadarıyla 5 ve 6 kanallarda hareket etmeden kalibrasyonun tamamlamaya çalışıyorsunuz. 5 ve 6 kanllara emülatör de denk gelen tuşlara klavyeden basarak kalibrasyon ekranında 5 ve 6 kanallarında hareket etmesini sağlarsanız muhtemelen olacaktır. Eğer olursa sonucu da bildirmenizi rica ederim. :saygilar::saygilar:

Şimdi anladığım kadarıyla 5 ve 6 kanallarda hareket etmeden kalibrasyonun tamamlamaya çalışıyorsunuz. 5 ve 6 kanllara emülatör de denk gelen tuşlara klavyeden basarak kalibrasyon ekranında 5 ve 6 kanallarında hareket etmesini sağlarsanız muhtemelen olacaktır. Eğer olursa sonucu da bildirmenizi rica ederim. :saygilar::saygilar:
5. ve 6. Kanalın hangisi olduğunu nasıl biliriz. Baştaki emu da yazan ctrl+ x ve ctrl+z midir? Bu arada 7. Ve 8. Kanalda aynı kalmış.