Real Flight Simulasyon Yazılımı : Özellikler, Kurulum, Kumanda Ayarlari

Mehmet Bey rica etsem ben de kurulum linkini alabilir miyim?

teşekkür ederim.

MEHMET BEY MRBLAR
YENİ BAŞLAYANLARDANIM
ÖĞRENMEK İSTİYORUM
Real flight RİCA ETSEM BANA DA GÖNDEREBİLİRMİSİNİZ

MEHMET BEY MRBLAR
YENİ BAŞLAYANLARDANIM
ÖĞRENMEK İSTİYORUM
Real flight RİCA ETSEM BANA DA GÖNDEREBİLİRMİSİNİZ

Tanışma konunuzda belirttiğim üzere

lütfen öncelikle kayıt olurken belirtildiği üzere Nickname kullanılması yasaktır. Lütfen müsait bir zamanda profil sayfanızdan "Ad-Soyad" ınızı düzeltiniz.

Merhabalar Mehmet Bey. Babamın "şu bilgisayara simülatörü kursana, sıkıldım evde oturmaktan" demesi ile uzun bir zamandan sonra tekrar modellerin dünyasında buldum kendimi. İşlerim sebebi ile ilgilenemeyip uzun bir ara vermiştim ama bakalım vakit ayırabilecek miyim?

Ben Real Flight kurmak istiyorum ama epey unutmuşum detayları. Kumanda için "dongle" dedikleri bir aparat vardı sanırım. Art-Tech ürünü kullanmıştık bir ara, hangi yazılımdı hatırlamıyorum. Yine bu kumandayı mı kullanmak gerek, aparat lazım mı, 2.4 kumandalardan birini bir şekilde kullanmak mümkün mü? Detaylı yardımcı olma şansınız varsa sevinirim. Ek olarak yazılım tarafında da gördüğüm kadarı ile 9.5 versiyonu var şu anda en güncel, siz hangisini paylaşıyorsunuz bizimle?

Merhabalar Mehmet Bey. Babamın "şu bilgisayara simülatörü kursana, sıkıldım evde oturmaktan" demesi ile uzun bir zamandan sonra tekrar modellerin dünyasında buldum kendimi
Hobi dünyasına yeniden hoşgeldiniz :)
Ben Real Flight kurmak istiyorum ama epey unutmuşum detayları. Kumanda için "dongle" dedikleri bir aparat vardı sanırım. Art-Tech ürünü kullanmıştık bir ara, hangi yazılımdı hatırlamıyorum. Yine bu kumandayı mı kullanmak gerek, aparat lazım mı, 2.4 kumandalardan birini bir şekilde kullanmak mümkün mü? Detaylı yardımcı olma şansınız varsa sevinirim. Ek olarak yazılım tarafında da gördüğüm kadarı ile 9.5 versiyonu var şu anda en güncel, siz hangisini paylaşıyorsunuz bizimle?
Eğer 2.4 Ghz gerçek Kumanda ile sim çalışmak isterseniz dediğiniz gibi Dongle kullanmanız gerekiyor. Bu dongle alırken RF 7.5 desteklediğinden emin olun. Çünkü elimizde sadece RF4.5 ve RF 7.5 linkleri var. Linkleri özelden gönderiyorum.

Eğer Art-tech USB sim kumandasını kullanacaksanız da ancak RF4.5 kullanabilirsiniz.

Daha fazla detay ve kurulum notları için :

Hobi dünyasına yeniden hoşgeldiniz :)

Eğer 2.4 Ghz gerçek Kumanda ile sim çalışmak isterseniz dediğiniz gibi Dongle kullanmanız gerekiyor. Bu dongle alırken RF 7.5 desteklediğinden emin olun. Çünkü elimizde sadece RF4.5 ve RF 7.5 linkleri var. Linkleri özelden gönderiyorum.

Eğer Art-tech USB sim kumandasını kullanacaksanız da ancak RF4.5 kullanabilirsiniz.

Daha fazla detay ve kurulum notları için :

Bilgiler için çok teşekkür ediyorum.

Tam olarak nasıl bir şey aramam gerektiğini anlamam açısından, bu dongle için bir satış yada emsal linki atmanız mümkün mü acaba? Kumanda marka-modele göre fark ediyor mu mesela?

Bir de daha yeni RF sürümleri ve başka simülatörler için de bu dongle denen parçayı kullanmam mümkün mü?