Real Flight Simulasyon Yazılımı : Özellikler, Kurulum, Kumanda Ayarlari

Ynt: Real Flight Simulasyon Yazılımı

Bir simülatörüm bile yok :embarras:

Ynt: Ynt: Real Flight Simulasyon Yazılımı

Yavuz DEMİRTAŞ' Alıntı:
Wireless Dongle bulundugu paket bu sabah izmitte geldi :thumbup: Bugun teslim edilmesi gerekiyordu ama zannedersem yarin elimde olur ;) Ozetle 1-2 gun icinde artik senin de bir simulatorun olacak :bravo:

bilgisayar gereksinimleri nelerdir mehmet.ekran kartı bellek gibi
?

Hüseyin GENCER' Alıntı:
bilgisayar gereksinimleri nelerdir mehmet.ekran kartı bellek gibi ?
Real Flight biraz daha yüksek donanım isterken, Phoenix hemen hemen tüm PC'lerde çalışıyor abi. konusunda soruna cevap vermiştik. Ama buraya da kopyalayalım.

Bu arada kendi RC kumandamızı simulatorda kullanabilmek için aldığımız tüm dongle her iki simulatorü de destekliyor. Ayrıca USB Simulator kumandalarını her iki programda da çalışıyor. Yani seçenek cok abi. ;)

Yavaş bir bilgisayar ile ; FMS, Real Flight G3, PhoneixRC
Orta hızlı bir bilgisayar ile ; Real Flight G3.5, Real Flight G4
Hızlı bir bilgisayar ile ; Real Flight G4.5, Reflex

Real Flight G4.5 un sorunsuz kullanımı için bilgisayar donanımı sistem gereksinimleri ;
* Dual Core 2.4ghz işlemci
* 2 GB RAM
* 3D Destekli grafik kartı : 512 MB paylaşımsız

PhoenixRC sorunsuz kullanımı için bilgisayar donanımı sistem gereksinimleri ;
PhoenixRC yazılımı, Real Flight ve diğer simülatör programlarının gereksinim duyduğu gibi üstün donanım özelliklerine sahip bilgisayar gereksinimi yoktur. Buna karşın grafik kalitesi, hızlı ekran geçişleri, görsel canlı efektleri ve sesleri ile bana göre diğer simülasyon yazılımlarından bir adım daha önde durumdadır.

1.0Ghz, Pentium 3 / 4 yada AMD Athlon / 64 üstü işlemci ,
Microsoft Windows XP, Windows Vista or Windows 7 32 / 64 bit işletim sistemi,
256MB ve üstü bellek,
Güncellemeler ile en az 3GB lık bir disk alanı,
ATI Radeon 9800 / NVidia Geforce Ti4200 tarzı en az 128 MB lık ekran kartı,
Microsoft DirectX 9.0c yada üstü
Kumanda için 1 adet USB 1.1 / 2.0 destekleyen boş port,
DirectX 9 uyumlu ses kartı

Ynt: Ynt: Ynt: Real Flight Simulasyon Yazılımı

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Yavuz DEMİRTAŞ' Alıntı:
Wireless Dongle bulundugu paket bu sabah izmitte geldi :thumbup: Bugun teslim edilmesi gerekiyordu ama zannedersem yarin elimde olur ;) Ozetle 1-2 gun icinde artik senin de bir simulatorun olacak :bravo:

Teşekkürler Mehmet Bey sende olmasan ne yapardık :saygilar:

Mehmet abi bütün ayarları uyguladım fakat heli çok dengesiz uçuyor ve şu yukarıda ki 2 stick 1 radyo düğmesi var onlar çalışmıyor simde sürekli ıdle up açık konumda nasıl düzeltebilirim ? Kumandamın markası Dynam

Berkay35' Alıntı:
Mehmet abi bütün ayarları uyguladım fakat heli çok dengesiz uçuyor ve şu yukarıda ki 2 stick 1 radyo düğmesi var onlar çalışmıyor simde sürekli ıdle up açık konumda nasıl düzeltebilirim ? Kumandamın markası Dynam
Berkay'cım cok sükür üyelerimizde gün geçtikce SIM kullanımı artıyor. Bu nedenle senin sorunu yeni konu başlığı altında açıklamaya çalıştım. Oradan devam edelim lutfen. ;)

Bendeki Real Flight'ta training kısmında sadece oryantasyon açık diğerleri o çalışmayı bitirince mi açılıyor acaba?

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

Hayir Kemal Bey, ne yazık ki crack kullanimdan kaynaklı bir durum. EMU crack ancak 1 tanesini aktif hale getiriyor. Bazende kurulumdan kuruluma hangisini aktif olduğu da degisebiliyor.

Ancak USB dongle ve kendi RF kumandanızı kullanır iseniz tüm egitim menüleri aktif oluyor.

Ben de zamanında çok araştırdım ama bir şey bulamadım. Zamanla kullandıkca yukarıdaki durumu tespit ettim.

Anladım teşekkür ederim. HK'den alacağım usb dongle da çözmeyecek işi sanırım.

Yeri gelmişken şöyle bir soru sorayım: Sizce usb dongle sipariş edip T9 kumandamla mı sim çalışayım (şu anda t-rex'inkiyle sorunsuz çalışıyorum ama 4 kanal) yoksa V-922 sipariş edeceğimi düşünerek onun kumandası ile mi 6 kanal olarak sim'e devam ederim.

kemal bulungiray' Alıntı:
Anladım teşekkür ederim. HK'den alacağım usb dongle da çözmeyecek işi sanırım.

Yeri gelmişken şöyle bir soru sorayım: Sizce usb dongle sipariş edip T9 kumandamla mı sim çalışayım (şu anda t-rex'inkiyle sorunsuz çalışıyorum ama 4 kanal) yoksa V-922 sipariş edeceğimi düşünerek onun kumandası ile mi 6 kanal olarak sim'e devam ederim.
HK'nin Wireless Dongle işi çözüyor. Tüm Eğitim bölümleri aktif oluyor %p

Kumanda seçimine gelince. T9 nasıl bir şey olduğunu bilmiyorum ama V922 kumandası RF Kumandalar ile aynı gerçek boyutlara sahip. Dolayısıyla onunla rahatlıkla çalışabilirsiniz.

NOT: Belli bir aşama sonrası simulasyonu da kendi kumandanızla çalışmanızı tavsiye ederim. Zira kumandaların stickleri arasında sertlik farkı olabiliyor. Bu da zaten stressli olan gerçek ucuş sırasında bir de stick hissiyatını alışmanızı gerektiriyor. Ama bunu zaten kendiniz ilerde hissedip karar verirsiniz, biraz detay oldu şu aşama için :laugh:

Dongle işine çok sevindim :thumbup: en kısa zamanda siparişimi verecem. T9 dediğim Turnigy 9x. 100X ve 911 ile bind olabildiği için özellikle bunu almıştım. 100x'in kendi kumandasıyla T9 arasında 911 kullanırken bile çok fark oluyor.

kemal bulungiray' Alıntı:
Dongle işine çok sevindim :thumbup: en kısa zamanda siparişimi verecem. T9 dediğim Turnigy 9x. 100X ve 911 ile bind olabildiği için özellikle bunu almıştım. 100x'in kendi kumandasıyla T9 arasında 911 kullanırken bile çok fark oluyor.
Hıım şimdi anladım T9 ne oldugunu :laugh: Bence Turnigy 9X ile V922 kumandası arasında çok büyük bir fark yok. Ikisini de deneyip, hangisi size rahat geliyor ise onu kullanabilirsiniz, tercih size kalmış :)

Tamamdır çok teşekkürler.

herkese iyi geceler sim upload bittiyse link atar mısınız yada herhangi bir yerin indire bileceğim bir link şimdiden teşekkürler