Real Flight Simulasyon Yazılımı : Özellikler, Kurulum, Kumanda Ayarlari

cem fındık' Alıntı:
emu.exe lazım nerden bulanıırım bu konuda yardım edebılcek varmı herseyı yapdım ama emu bulamdım tskler
Buyrun Cem Bey, link burada. Emu3 versiyonunu kullanının. Unutmadan bu Real Flight 4.5 versiyonunda çalışmaktadır

cok tsşkler mehmet bey bunu bulmak ölümdü sim emu oldu ayar kısmını bakarak yapıyım en son kumanda tanıtımı sonra yapcaz tekaradan tesekkurler

kumdanda caısdı hersey calısdı cok tşkler yardımclarınız ıcın..

cem fındık' Alıntı:
kumdanda caısdı hersey calısdı cok tşkler yardımclarınız ıcın..
Rica ederiz, keyifli uçuşlar :thumbup:

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Real Flight; hava şartları, model – pist bolluğu, modellerin uçuş karakteristiği ve grafikleri ile oldukça kalitede bir simülasyon yazılımıdır. Bilgisayarın işlemci – bellek ve en önemlisi grafik kartı belleğinin yüksek olması gerekmektedir. Real Flight G4, 4.5, G5 bilgisayarınızı çok yavaşlatıyor ve simülasyonda takılmalar oluyor ise G3, G3.5 veya G5 Basic sürümleri yeterli olacaktır. G3, G3.5 ve G5 Basic sürümleride G4 e yakın özellikler içermektedir.

[attachimg=1]​

Real Flight programına ekleyeceğiniz Expansion Pack 1-2-3-4-5-6 ve Add-On 1-2-3-4-5 ler ile çok daha fazla model, pist ve hareketli objelere sahip olabilirsiniz.

Real Flight simülasyon yazılımı için size THK Model sitesinde satışta olan Art-Tech E-Fly 6 kanal simülasyon kumandasını almanızı öneririm.

Simülasyon programlarını indirmek, kurmak ve ipuçları için AŞAĞIDAKİ KONU başlıklarını takip ediniz. Yine takıldığınız veya aklınızı kurcalayan sorularınız olursa lütfen bizler ile iletişime geçiniz.

DOWNLOAD Linkleri için Aşağıdaki Konumuza bakınız
Real Flight / Phoenix Nereden Indirebilirim ? Crack Download Link verir misiniz

Mehmet abi ''Expack1.part1.rar'' silinmiş,onun linkini yenileyebilir misin sana zahmet ? Tam kuracaktım hevesim kursağımda kaldı :-\

Erman Batuhan Kaya' Alıntı:
Mehmet abi ''Expack1.part1.rar'' silinmiş,onun linkini yenileyebilir misin sana zahmet ? Tam kuracaktım hevesim kursağımda kaldı :-\
Evet gerçekten silinmiş :-\ Bu parçaları silmiştim :-\ Şimdi diğer expack paketleri çalışsa bile tüm Expack paketi yeniden yüklemem gerekecek. En kısa süre içerisinde yapmaya çalışırım. Allahtan çok kritik bir dosya değil. Sadece ilaveleri kuramayacaksın şu aşamada ;)

Evet gerçekten silinmiş :-\ Bu parçaları silmiştim :-\ Şimdi diğer expack paketleri çalışsa bile tüm Expack paketi yeniden yüklemem gerekecek. En kısa süre içerisinde yapmaya çalışırım. Allahtan çok kritik bir dosya değil. Sadece ilaveleri kuramayacaksın şu aşamada ;)

Teşekkür ederim :saygilar:

Mehmet abi bir şey danışayım sana hazır buradayken :D

''RealFlight G5 Big Pack 2011'' adında indirilebilir bir içerik buldum,upload eden altında şöyle bir açıklama yapmış,

''Tested an working on g4 CONTROLER Windows 7 64 bit

Needs controler og simulator to work

Follow instructions

G5 + Expansion.Pack 1-6

Expansion.Pack 7 not working with this ''

4.5'dan ziyade bunu kullanayım mı yoksa 4.5 en ideal olanı mıdır kafam karıştı ? :rolleyes:

Mehmet abi bir şey danışayım sana hazır buradayken :D

''RealFlight G5 Big Pack 2011'' adında indirilebilir bir içerik buldum,upload eden altında şöyle bir açıklama yapmış,
Yanlış hatırlamıyorsam Celalettin abi hem RF 4.5, RF5 ve RF6 test etti. RF5 makinayı performans olarak daha fazla kasıyor dediğini hatırlıyorum. En iyisi aslında RF6 fakat onun için özel dongle alman lazım.

Şahsi fikrimi sorarsan 3 yıldır RF4.5 kullanıyorum ve gayette memnunum. Bence şu an için enerjini simulator derslerine ver. Ilerleyen zamanlarda olmadı diğer versiyonları da test edersin ;)

Yanlış hatırlamıyorsam Celalettin abi hem RF 4.5, RF5 ve RF6 test etti. RF5 makinayı performans olarak daha fazla kasıyor dediğini hatırlıyorum. En iyisi aslında RF6 fakat onun için özel dongle alman lazım.

Şahsi fikrimi sorarsan 3 yıldır RF4.5 kullanıyorum ve gayette memnunum. Bence şu an için enerjini simulator derslerine ver. Ilerleyen zamanlarda olmadı diğer versiyonları da test edersin ;)

Tamamdır Mehmet abi ben 4.5 ile devam edeyim o zaman,çok teşekkür ettim :saygilar:

Mehmet Abi benden illallah geldi galiba ama ''Expack1.part3.rar'' da sıkıntı var download'a basınca ''Not found'' çıkıyor... :-\

Mehmet Abi benden illallah geldi galiba ama ''Expack1.part3.rar'' da sıkıntı var download'a basınca ''Not found'' çıkıyor... :-\
Estagfurullah Erman. Buyuk ihtimal dosya isminden dolayi kaldirildi. Expack paketi zaten yeniden sifirdan yuklemem gerekiyordu. Insallah yakin zamanda yapmaya firsatim olur ;)

Estagfurullah Erman. Buyuk ihtimal dosya isminden dolayi kaldirildi. Expack paketi zaten yeniden sifirdan yuklemem gerekiyordu. Insallah yakin zamanda yapmaya firsatim olur ;)

Tamamdır mehmet abi %p

Ben heliyi sola yatırıyorum ( ya da sağa ileri geride de aynı sorun oluyor problem sağ stickte yani ) heli belli bir açıyla sola yatmış şekilde duruyor kendini düzeltmiyor,bilmem anlatabildim mi :(

Ben heliyi sola yatırıyorum ( ya da sağa ileri geride de aynı sorun oluyor problem sağ stickte yani ) heli belli bir açıyla sola yatmış şekilde duruyor kendini düzeltmiyor,bilmem anlatabildim mi :(
Erman bu zaten 6 kanallarda olmasi gereken normal bir davranis. Senin beklentin olan komut sonrasi helinin kendiliginden duzelmesi 4 kanal Heli davranisi. 6 kanal helilerde kendiliginden duzeltme yoktur, son verdigin komut gecerlidir. Duzeltmeyi bizim yapmamiz gerekiyor. Zaten 6 kanal Heli ucurabilmek icin simulator calisma zorunlulugu Buradan kaynaklaniyor.

Daha fazla detay icin Asagidaki konuya bir daha bir goz at istersen ;)