Real Flight Simulasyon Yazılımı : Özellikler, Kurulum, Kumanda Ayarlari

Ynt: Ynt: Real Flight Simulasyon Yazılımı

Hakan Öztürk' Alıntı:
herkese iyi geceler sim upload bittiyse link atar mısınız yada herhangi bir yerin indire bileceğim bir link şimdiden teşekkürler
Ozelden mesaj gonderildi ;)

Arkadaşlar, RF 4.5'i kurdum, emu ayarlarınıda yaptım ama şu McAfee (antivirüs) beni delirtti. :mad: McAfee'nin içindeki programlanmış tarama ve anlık tarama seçenekleri içindeki dışlanan dosya ve klasörlerden RF G4 program klasörünü ve emülasyon programını dışlamak istediğimde sistem klasörü deyip yapmıyor. İçinizde emülasyon programından zarar gelmiyeceğini McAfee'ye anlatmanın bir yolunu bilen varmı? Bilgisayarı formatlamadan önce Vista'da bunu bir şekilde yapmıştım, ama şimdi yapamıyorum.

Çok teşekkürler Mehmet bey
Aynen sizin tavsiyelere uyup thkmodel den kumanda aldım ve real flight 4'ü sizin güzel anlatımınız sayesinde kurdum. Ve bol bol model kırıyorum. Bu kadar emek vermişsiniz ne kadar teşekkür etsem az. Bu siteyi bulmamış olsam halim haraptı.

özkan çiftçi' Alıntı:
Çok teşekkürler Mehmet bey
Aynen sizin tavsiyelere uyup thkmodel den kumanda aldım ve real flight 4'ü sizin güzel anlatımınız sayesinde kurdum. Ve bol bol model kırıyorum. Bu kadar emek vermişsiniz ne kadar teşekkür etsem az. Bu siteyi bulmamış olsam halim haraptı.
Rica ederiz Özkan Bey, faydalı olabiliyor isek ne mutlu bize %p

Bu arada rica etsem aşağıdaki "Tanışma" Bolümünde yeni konu açarak ve konusundaki şablonu kullanarak kısaca kendinizi tanıtır mısınız lutfen.

Böylece ben dahil, diğer üyelerimiz sizleri daha yakından tanımış oluruz.

çok özür dileyerek bir soru soracağım.daha önce konuları okurken görmüştüm ama şimdi indirme işlemlerim bitti dosyaları rardan çıkaracağım şifreyi bulamıyorum.bana biri yardım edebilir mi :embarras: setup1 2 3 4 ün part 1lerini çıkartıcazya onun şifreleri lazım

Anıl ÇEVİK' Alıntı:
çok özür dileyerek bir soru soracağım.daha önce konuları okurken görmüştüm ama şimdi indirme işlemlerim bitti dosyaları rardan çıkaracağım şifreyi bulamıyorum.bana biri yardım edebilir mi :embarras: setup1 2 3 4 ün part 1lerini çıkartıcazya onun şifreleri lazım
Anil bey, sifre indirme linklerinin bulundugu notepad dosyasinin ilk satirinda olacak diye hatirliyorum. Bu arada tum rar sifreleri ayni ;)

simulatörde emeği geçen herkese teşekkür ederim.indirdim kurdum.şimdilik maddi durumum müsait olmadığından kumanda alamıyorum ama programı kurdum enazından :)

mehmet abi rar şifresinii bulamadım g4 ün yardımcı olabilirmisin

Muhammed Ali DEGE' Alıntı:
mehmet abi rar şifresinii bulamadım g4 ün yardımcı olabilirmisin
Özelden mesaj attım Muhammed ;)

Herkese iyi akşamlar,

Bir sorum olacaktı. Birincisi, simülasyon eğitim videosunda söylendiği gibi domino 90 flybarless ile realflightta çalışıyorum ayrıca bazen phoenixte trex 450 pro ile çalışıyorum. Ama v922 micro heli var bende. Bu iki programda v922'ye en yakın model hangisidir?

İkinci sorum, throttle cut ve idle-up gibi fonksiyonları simülatör içerisinde klavyeden değil de kumandadan yapabilmem için bir ayar var mı?

Üçüncü sorum, Realflight 6.5 ile 4.5 arasında dağ gibi fark var mı? 6.5'e geçmesem de olur mu?

Son olarak, v922'de High ve Low mod var, fakat bu simülatörlerdeki micro helilerde böyle bir ayar yapabiliyor muyuz? v922ye daha kolay alışmam için simülatörde ne gibi ayarlar yapmam lazım?

Teşekkürler şimdiden. (Çok soru sordum, maruz görün. Yeni başladığım için çok bilgim yok kusura bakmayın)

Yasin Babahanoglu' Alıntı:
Herkese iyi akşamlar,

Bir sorum olacaktı. Birincisi, simülasyon eğitim videosunda söylendiği gibi domino 90 flybarless ile realflightta çalışıyorum ayrıca bazen phoenixte trex 450 pro ile çalışıyorum. Ama v922 micro heli var bende. Bu iki programda v922'ye en yakın model hangisidir?
Öyle bir model yok ne yazık ki. Siz aynı şekilde Domino ile çalışmaya devam edin. Önemli olan gerekli oryantasyonu kazanmanız. Sonra modele özel durumları uçarken adapte ollmaya çalışın.

İkinci sorum, throttle cut ve idle-up gibi fonksiyonları simülatör içerisinde klavyeden değil de kumandadan yapabilmem için bir ayar var mı?
USB Simulatör kumandası ile bu mümkün değil ne yazık ki :-\ Şayet orj model kumandanızı dongle ile sim bağlarsanız yapmanız mümkün

Üçüncü sorum, Realflight 6.5 ile 4.5 arasında dağ gibi fark var mı? 6.5'e geçmesem de olur mu?
İllaki bir fark vardır. Ama şahsen denemedim o yüzden detay veremiyorum. Fakat kullandığınız PC'nin donanımım biraz güçlü olması gerekeceği kesin

Son olarak, v922'de High ve Low mod var, fakat bu simülatörlerdeki micro helilerde böyle bir ayar yapabiliyor muyuz? v922ye daha kolay alışmam için simülatörde ne gibi ayarlar yapmam lazım?

Teşekkürler şimdiden. (Çok soru sordum, maruz görün. Yeni başladığım için çok bilgim yok kusura bakmayın)
Simulatörde yeni hareketleri daha kolay çalışmak için benzer bir ayar var. Fakat bu V922'ye daha kolay alışmak için değil de, yeni hareketleri daha kolay yapabilmeniz için düşünülmüş. Sağ üstteki ilk menünün bir yerinde Beginer- Intermetite- Advanced şeklinde bir şeçenek var.
Beginner seçerseniz tıpki V922 LOW olduğu gibi komutlara EXPO verdiği için modele daha kolay hakim olabiliyorsunuz. Harekete alıştıkça bunun değerini değiştirerek kendinizi biraz daha seri olmak için zorlamanızda büyük fayda var ;)

Umarım faydalı olabilmişimdir Yasin :RCKolik:

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
USB Simulatör kumandası ile bu mümkün değil ne yazık ki :-\ Şayet orj model kumandanızı dongle ile sim bağlarsanız yapmanız mümkün

Çok teşekkürler Mehmet abi. Kendi orjinal kumandamı kullanıyorum bu arada.

Çok teşekkürler Mehmet abi. Kendi orjinal kumandamı kullanıyorum bu arada.
Yani hangi model kumandayı ? Dongle olarak neyi kullanıyorsun ? Bu durumda klavye kısa yollarının tanımlandığı EMU' yu kullanmıyor olman lazım :rolleyes:

Mehmet Kucuksari' Alıntı:
Yani hangi model kumandayı ? Dongle olarak neyi kullanıyorsun ? Bu durumda klavye kısa yollarının tanımlandığı EMU' yu kullanmıyor olman lazım :rolleyes:

v922 ile gelen kumanda. Hallettim Mehmet abi. ChannelMapping'den kanal 5i pos switch'e 6yı da smoke'a ayarlayıp reverse yaptım ikisinide. pos-switch idle-up oldu. smoke throttle-cut oldu :D

emu.exe lazım nerden bulanıırım bu konuda yardım edebılcek varmı herseyı yapdım ama emu bulamdım tskler