realflight ta thk kumadasıyla helikopterler sürekli idle up

egos35

Yeni Uye
realflight ta thk kumadasıyla helikopterler sürekli idle up durumunda duruyor kapattıgımda idle up i heli duruyor ve gaz veremiyorum lutfen yardım ?

Merhaba Ege,

Keşke ilk mesajın Tanışma bölümünde kendini tanıtmak olsaydı :rolleyes:

Merhaba Ege bey,,

Sizin sorununuza yardımcı olamam ancak benim bulamadığım realflight g4 emulatör programını nereden bulabilirim? siz bana yardımcı olabilirmisinzi?

Şimdi ilgimi çekti ben daha yeni buralara gelebilmişim,çözüm bulabildinizmi? aynı sorunu yaşıyorum.

Arkadaşlar orijinal yazılım kullanıyorum o sebeple sorunun ne olduğunu bilemiyorum. :rolleyes: Ama klavyeden " I " ya basınca idle up'tan çıkması gerekir diye düşünüyorum.

Bu durumun çözümü channel map'tan olur diye tahmin ediyorum. Denemeler yaparak doğru ayarı bulmak gerek bence.

Bunun haricinde sürekli idle-up'tan uçmak çok büyük bir sıkıntı değil bana kalırsa, idle-up'a geçmeseydi sorun olurdu daha ziyade.

Pek yardımcı olamadım kusura bakmayın. :embarras:

Evet Türker bey yardımcı olamadınız :mad:
Yeni başlayan birinin helikopterin yerinde bir türlü durmadığını görüp ıdle up a suçu yükleyebilmesi gayet doğal inanın :embarras:
Durmuyor heli yerinde durmuyor naapalım suçu kendimizdemi arayalım yaptığımız gayet normal
Tabi sizin bilmediğiniz birşey yok :bravo: ama biz daha yürümeyi bilmiyoruz o yüzden çok sıkıntılı bir durum :(p
Siz de bizi anlayın işi gücü bırakın bu işi çözmemize yardım edin :saygilar:
Şaka bir yana mesaja kayıtsız kalmamanız bile yeterli yine de çok ama çok teşekkürler :bravo:

Selim Bey,

Takdir edersiniz ki sizlerin her türlü sorununa, özellikle hiç başımıza gelmeyenleri, çözüm bulmamız her zaman mümkün olmuyor ;)

Forumumuza bakarsanız genel bir prensibimiz var : "Balık verme, tutmayı öğret".

Bu durumda bazı problemleri, gerek bizlerin sizlerle paylaştığımız bilgiler, gerekse kendinizin yaptığı google aramaları ile kendiniz bulmak durumunda kalabiliryorsunuz. Bu problem de bu tarz bir problem.

Ben eminim ki siz gerekli araştırmayı yapıp, elinizdeki kumanda ile deneyerek soruna kendiniz çözüm bulacak, ve diğer arkadaşlara yardımcı olmak için burada paylaşacaksınız :thumbup:

Şu konudaki tüm maddeleri kontrol ettiğinizden emin olun :

Real Flight USB Simulator Kumanda Tanıtım Problemleri ve Çözümleri

Bir de aşağıdaki ekrandaki "Channel Mapping" kısmına bir göz atın

Bu RESMİ görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol

selim tunç' Alıntı:
Durmuyor heli yerinde durmuyor...
Simulatörden hotkey'leri kullanarak dualrate'in açık olduğundan emin olun öncelikle. Bu inanın işinizi çok kolaylaştıracak.

Eğer kendi kumandanızla bağlanıyorsanız :

Aileron için : %70 DUALRATE ve %30 EXPO,
Elevator için : %70 DUALRATE ve %30 EXPO,
Rudder için : End Point Adjustment (ATV) ayarını %70 ve %20 EXPO
Ayarlamalarını yaparsanız helikopteriniz sizi hover'da çok daha iyi hissettirecektir. ;)

Bizim sizden tek farkımız daha uzun süredir uğraşmak, keşke dediğiniz gibi herşeyi bilebilseydik. :saygilar:

Türker Bey,
İlgi,alaka ve paylaşımınız için teşekkürler,ama ne yazıkkı kendi kumandamla değil thk nın smülatör ikumandası ile bağlanıyorum. :(
Sanırım biraz daha deneyerek çözüm bulmam gerekecek,yinede çok teşekkürler.

Çözüm burada var.
ı?highlight=real+flight+sim%FClat%F6r+idle+up

selim tunç' Alıntı:
Tekrar merhaba,

Bu kadar sorun beklemiyordum,bu bana mı denk geliyor inanamıyorum.
Şimdiki sorunum da heli nin sürekli ıdle up ta kalması enable hotkey seçeneği tikli olmasına rağmen ne klavyeden nede kumandadan ıdle up tan çıkamıyorum.
Bu arada throtle hold kısayolu çalışıyor ıdle up-normal kısa yolu çalışmıyor.Yardımcı olursanız sevinirim.
Nasıl yani Selim Bey, çözüm "ENABLE HOTKEY -> JOYSTICK EMULATION yazan yerin tıkını kaldırmak" mıy mış yani ? :rolleyes: