S-Bus Destekli Kumanda Tavsiyesi Lazım

Muhammet Özbey

Yeni Uye
İlgi Alanı
Uçak
Merhabalar, s bus destekli kumanda bakıyorum sinyal kopma olayının en aza indirgenmiş otonom uçuş için sbus destekleyen bulabildiğim model Radiolink AT9s. Bu model hem pahalı geldi hemde ihtiyacıma uygunmu bilemedim. Size danışmak istedim böyle bir durumda bana ne önerirsiniz. Şuan tecrübesiz olduğum için çaylak modelini uçuracağım ama bu işin sonunu iha ya taşımak niyetindeyim. 10 15 gün içinde bilgisayarla birlikte almak istiyorum kumandayı. Şimdiden teşekkürler.

Alınabilecek en ucuz güvenilir kumandayı bulmuşsun zaten, daha da ucuz dersen Flysky fs i6 modelinin güncel versiyonlarına bak derim en son sbus ve telemetri destekli alıcı çıkardılar diye hatırlıyorum.

• Beğen
Tepkiler: Muhammet Özbey
eger ilerleyen zamanda iha yapmayi dusunuyorsaniz kumandanin menzilide onemli bir etken bu nedenle dusuk frekanslarda (433mhz 900mhz )calisacak moduller sart , bildigim kadariyla radiolink external modullere uygun degil .

flysky kumandalarda da extra modul takilmiyor .
tavsiye edecegim kumanda frsky qx7 veya bir ust seviyesi x9d.

• Beğen
@Muhammet Özbey Bey anladığım kadarıyla bütçeniz 500-1000 TL . Frsky ve Jumper XYZ nin ürünleri birbirinin aynısıdır, açık kaynaklıdır ve alıcı konusunda sıkıntı yaşamayacağınız kumandalardır . Radiolink kumandalarda kalite ve ürünlerine ulaşma konusunda sıkıntı yaşamazsınız ama kendine has bir sistemi var .
Frsky kendi s-bus , i-bus sistemlere sahip ve harici modüller ile çalışabilmektedir .
Jumper kumandalar ise popüler olan alıcıların neredeyse hepsiyle ( dsmx , dsm2, s-bus vs. ile ) çalışır ve oda harici modülleri destekler . Mesele bundan sonra sizin bütçenize kalır .
Flysky ile Frsky arasında neredeyse hiç fark yok . En büyük farkları sanırım Frsky kumandalar Flyskya göre daha çok kullanılıyor ve daha popüler.
Sizin cebinize uygun ve sorun çıkarmayacak 3 kumanda
Frsky taranis Qx7 , Jumper T8sgPlus ve Flysky FS - I8

• Beğen
@Muhammet Özbey Bey anladığım kadarıyla bütçeniz 500-1000 TL . Frsky ve Jumper XYZ nin ürünleri birbirinin aynısıdır, açık kaynaklıdır ve alıcı konusunda sıkıntı yaşamayacağınız kumandalardır . Radiolink kumandalarda kalite ve ürünlerine ulaşma konusunda sıkıntı yaşamazsınız ama kendine has bir sistemi var .
Frsky kendi s-bus , i-bus sistemlere sahip ve harici modüller ile çalışabilmektedir .
Jumper kumandalar ise popüler olan alıcıların neredeyse hepsiyle ( dsmx , dsm2, s-bus vs. ile ) çalışır ve oda harici modülleri destekler . Mesele bundan sonra sizin bütçenize kalır .
Flysky ile Frsky arasında neredeyse hiç fark yok . En büyük farkları sanırım Frsky kumandalar Flyskya göre daha çok kullanılıyor ve daha popüler.
Sizin cebinize uygun ve sorun çıkarmayacak 3 kumanda
Frsky taranis Qx7 , Jumper T8sgPlus ve Flysky FS - I8
Vakit ayırım cevap yazdığınız için çok teşekkür ederim hocam

eger ilerleyen zamanda iha yapmayi dusunuyorsaniz kumandanin menzilide onemli bir etken bu nedenle dusuk frekanslarda (433mhz 900mhz )calisacak moduller sart , bildigim kadariyla radiolink external modullere uygun degil .

flysky kumandalarda da extra modul takilmiyor .
tavsiye edecegim kumanda frsky qx7 veya bir ust seviyesi x9d.
Bahsettiğiniz modellere bakacağım hocam cevabınız için teşekkür ederim

Alınabilecek en ucuz güvenilir kumandayı bulmuşsun zaten, daha da ucuz dersen Flysky fs i6 modelinin güncel versiyonlarına bak derim en son sbus ve telemetri destekli alıcı çıkardılar diye hatırlıyorum.
Hocam bu alıcı - verici modüllerini destekleme konusunda biraz kısıtlı bir modelmiş galiba bu forumda bir kaç yerde denk geldi aklıma takıldı ama cevabımı aldım

Radiolink pahalı geldi demişsiniz ona istinaden bunu önerdim ben, tam öğrenci işi ucuz kumanda bayağı popüler, ayrıca modül yuvası olmasa bile ppm çıkışı olduğu için Modülü arkasına yapıştırarakta olsa kullanabilirsiniz, diğer türlü bir taranis sizi asla mağdur etmez

• Beğen
Tepkiler: Mehmet Kucuksari